Lipno: Ekstremalna Droga Krzyżowa (zaproszenie)
2017-03-18

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Lipnie to będzie „trasa na wzór EDK” ponieważ ma mniej niż 30 km. Ekstremalna Droga Krzyżowa polega na pokonaniu wybranej trasy w nocy i na modlitwie. Są to swoiste rekolekcje, wyzwanie i ofiara. Zaplanowaliśmy to wydarzenie na 24 marca tj. wigilia Zwiastowania Pańskiego, kiedy to obchodzimy Dzień Świętości Życia. Nasza trasa to ok. 23 km chcemy wyjść po mszy św. z kościoła pw. bł. Michała Kozala i dojść do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP. Będziemy wędrować przez Trzebiegoszcz, Jankowo, Maliszewo, Ośmiałowo, Biskupin rożnego rodzaju drogami.

Przejście EDK może być wyzwaniem i testem chodzi jednak o spotkanie JEZUSA. Na stronie internetowej www.edk.org.pl znajdziemy wszystkie informacje o projekcie i zasadach uczestnictwa.

W tym roku tematem przewodnim rozważań będzie „Droga przełomu”. Teksty napisane zostały przez osoby świeckie, zgromadzone w duszpasterstwie Wspólnota Indywidualności Otwartych, prowadzonym przez ks. Jacka „Wiosnę” Stryczka, twórcę Szlachetnej Paczki. To właśnie w tym środowisku i z inicjatywy ks. Stryczka narodziła się idea Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w 2009 r. - Myśl przewodnia nie została wybrana przypadkowo. To raczej odkrycie tego, jak działa Ekstremalna Droga Krzyżowa. Coraz więcej osób dzieli się swoim doświadczeniem fundamentalnej zmiany życiowej, która wyrosła w czasie nocnej wędrówki. Nie dziwię się temu. Skupienie, determinacja, przełamywanie barier - to prowadzi do istotnego momentu - wyjaśnia ks. Stryczek.

Polecamy zapoznanie się z informacjami ze strony internetowej www.edk.org.pl,zapisy będę możliwe przez stronę internetową lub w kancelarii parafii Bł. M. Kozala.

Zobacz inne aktualności z grupy KOMUNIKATY