Pielgrzymka kapłanów diecezji włocławskiej – Turek MB Fatimskiej, 12 maja 2017 r. (program)
2017-05-11

12 maja br. (piątek) odbędzie się tradycyjna pielgrzymka kapłanów diecezji włocławskiej w ramach obchodów diecezjalnego dnia modlitw o uświęcenie kapłanów. Tym razem miejscem spotkania, z racji 100. rocznicy objawień fatimskich będzie kościół Matki Bożej Fatimskiej w Turku-Obrzębinie. Na zaproszenie ks. bp. Wiesława Meringa na pielgrzymkę przybędzie ks. dr Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem.

PROGRAM:

10.00 – Nabożeństwo eucharystyczne – ks. bp Wiesław Mering;
10.40 – Konferencja ascetyczna – ks. dr Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem;
11.15 – Przygotowanie do Mszy św. (okazja do spowiedzi);
12.00 – Msza św. o Matce Bożej Fatimskiej pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa, Biskupa Włocławskiego; homilia - ks. dr Krzysztof Czapla SAC;
14.00 – Obiad

Zobacz inne aktualności z grupy KOMUNIKATY