IV Forum Młodzieży Diecezji Włocławskiej w Brdowie (zapowiedź)
2017-05-08

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Włocławskiej wraz z Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży organizują w sobotę 27 maja 2017 r. w Brdowie IV Forum Młodzieży Diecezji Włocławskiej pod hasłem #zejdźzkanapy.

Spotkaniu towarzyszyć będzie dyskusja nad kierunkami pracy duszpasterstwa młodzieży w diecezji włocławskiej, szukanie nowych sposobów dotarcia do młodzieży w oparciu o pomysły ludzi młodych oraz wskazanie stanu przygotowań do synodu o młodzieży w Rzymie w 2018 r. i ŚDM w Panamie w 2019 r.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie. W programie przewiduje się:
• Relacja z pożegnania symboli ŚDM w Rzymie (Marta Stachowiak)
• Konferencja (ks. Piotr Paweł Stanny)
• Panel dyskusyjny w grupach dotyczący wybranych tematów związanych z hasłem #zejdźzkanapy
• Prezentacja wniosków, pomysłów oraz sugestii powstałych w czasie prac w grupach
• Koncert zespołu Bartymeusz
• Eucharystia
• Obiad

Na spotkanie serdecznie zapraszamy wszystkich dekanalnych duszpasterzy młodzieży razem z czterema przedstawicielami młodych z dekanatu, najbardziej zaangażowanymi w życie Kościoła lokalnego.

Na zakończenie wszystkich uczestników zapraszamy na wspólny obiad (koszt obiadu wynosi 20 zł od osoby; opłatę wnosimy w punkcie rejestracji przy kościele).

ks. Przemysław Pilarski, diecezjalny duszpasterz młodzieży

Zobacz inne aktualności z grupy KOMUNIKATY