Zmarł ks. Maciej Dyoniziak, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Koninie
2017-05-21

W dzisiejszą niedzielę w nocy, po ciężkiej chorobie zmarł ks. Maciej Dyoniziak, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Koninie i dziekan dekanatu konińskiego II. Żył 56 lat, 22 maja obchodziłby 29 rocznicę święceń kapłańskich. Od 2 lat pracował w Koninie, wcześniej był proboszczem parafii Spycimierz i Babiak.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę 24 maja o godz. 19 eksportą trumny z ciałem zmarłego do kościoła NMP Królowej Polski w Koninie, po czym zostanie odprawiona Msza św.

Następnego dnia, tj. w czwartek 25 maja o godz. 12, w kościele parafialnym w Choczu (diecezja kaliska) ks. bp Wiesław Mering będzie przewodniczył Mszy św. pogrzebowej, po której ciało zmarłego kapłana spocznie na miejscowym cmentarzu w grobowcu rodzinnym.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…

Zobacz inne aktualności z grupy KOMUNIKATY