DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Regionalna Konferencja Alpha (zaproszenie)
2017-05-31

 

Obecny rok upływa nam pod hasłem „Idźcie i głoście” kierując naszą uwagę na ewangelizację. Jak realizować to zadanie? Jak dotrzeć z Ewangelią do współczesnego człowieka? Wielu z nas zapewne zadaje sobie to pytanie. Wierzę, że Alpha może być bardzo pomocnym narzędziem w realizacji tego zadania.

 

Jesienią przeprowadzone zostały w naszej diecezji dwa kursy „pokazowe” - we Włocławku i Koninie, w czasie których można było zobaczyć czym jest Alpha. Wzieło w nich udział kilkoro księży wraz z grupami młodzieży ze swoich parafii. Tym razem chciałbym zwrócić uwagę i równocześnie zaprosić na pewne wydarzenie.

Już wkrótce, t.j. 17 czerwca 2017 r., w Centrum Dialogu w Toruniu (pl. Frelichowskiego 1) w godzinach 9.00-18.30, odbędzie się Regionalna Konferencja Szkoleniowa „#PoprowadźAlpha”, w czasie której będzie można dowiedzieć się jak poprowadzić kurs Alpha dla dorosłych, studentów czy też młodzieży a także wśród więźniów. Będzie można wziąć udział również w seminarium dotyczącym prowadzenia Kursu Małżeńskiego.

Bardzo serdecznie zapraszam więc do udziału w tej konferencji Wierzę, że wniesie ona wiele dobrego w dzieło ewangelizacji oraz codzienną pracę duszpasterską w naszej diecezji. Bardzo proszę o zabranie ze sobą osób świeckich, które mogłyby w przyszłości pomóc w prowadzeniu kursu. Proszę również o wcześniejszą rejestrację, co pomoże nam lepiej przygotować się do tego wydarzenia: Informacje i rejestracja znajdują się na stronie:

 

http://polska.alpha.org/wiadomosci/2017/3/17/poprowadalpha-w-toruniu

oraz na fb:

https://web.facebook.com/events/614148272109965/

Marcin Iżyk, Regionalny Koordynator Alpha
t. 601254587, marcin.izyk@alphapolska.org


Zobacz inne aktualności z grupy KOMUNIKATY


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13209744 -GOŚCI ONLINE: 69

projektowanie stron www