DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Orszak Trzech Króli we Włocławku
2017-01-06

„Pokój i dobro” – pod takim hasłem po raz szósty we Włocławku odbył się Orszak Trzech Króli. Blisko 1300 osób: rodziny, uczniowie szkół, nauczyciele, mieszkańcy miasta, władze samorządowe i duszpasterze wspólnie wyruszyli sprzed Urzędu Miasta i przemaszerowali ulicami Włocławka, zdążając do Bazyliki Katedralnej. Tam, o godz. 12.00 Mszy świętej w uroczystość Objawienia Pańskiego przewodniczył ks. bp Wiesław Mering. 

Orszak wymaszerował sprzed Urzędu Miasta i przeszedł ulicami: Zduńską, Plac Wolności, 3 Maja, Cyganka. W program zaangażowali się uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Długosza we Włocławku oraz szkół katolickich w Modzerowie i Warząchewce. Przed Urzędem Miasta uczniowie z Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Długosza odczytali fragment z Ewangelii według św. Mateusza, obrazujący uroczystość Objawienia Pańskiego. Następnie wszyscy zebraniu udali się w drogę do katedry.

Zdjęcia: Krzysztof Jabłoński

 

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Zobacz inne aktualności z grupy GALERIA


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13210534 -GOŚCI ONLINE: 57

projektowanie stron www