Ciechocinek: Zenon Kardynał Grocholewski przewodniczył sumie odpustowej

2016-07-01

29 czerwca, w dniu Świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są patronami parafii w Ciechocinku, uroczystej sumie odpustowej przewodniczył Jego Eminencja Zenon Kardynał Grocholewski z Watykanu, który w tych dniach przebywa w Ciechocinku.

Ewangelia Miłosierdzia – rekolekcje dla katechetów świeckich w Licheniu

2016-06-30

W dniach 26-29 czerwca 2016 r., w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Licheniu, katecheci diecezji włocławskiej, przeżywali swoje rekolekcje, które wpisują się w stałą formację duchową osób świeckich, powołanych do nauczania religii w diecezji włocławskiej. Rekolekcje poprowadził ks. dr Rafał Kamiński CSMA, wikariusz generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła z Warszawy.

Transmisja w TV Polonia z kościoła św. Barbary w Turku (zapowiedź)

2016-06-28

W niedzielę 3 lipca o godz. 13 TV Polonia przeprowadzi transmisję Mszy św. z kościoła św. Barbary w Turku. Mszy św. przewodniczyć będzie biskup włocławski Wiesław Mering.

Włocławek: Ustanowienie ceremoniarzy w zgromadzeniu liturgicznym

2016-06-28

W sobotę 25 czerwca br. w kościele Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku biskup włocławski Wiesław Mering sprawował uroczystą Eucharystię, podczas której ustanowił 51 nowych ceremoniarzy dla parafii diecezji włocławskiej. Zadaniem ceremoniarza jest czuwanie nad przygotowaniem celebracji liturgicznych oraz dbałość o ich piękne, głębokie i poprawne sprawowanie.

Ks. bp Wiesław Mering podziękował za medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

2016-06-24

„Przyjmując to zaszczytne wyróżnienie odbieram je ze świadomością, że uczynił Pan Premier gest doceniający całą ponad tysiącletnią pracę Kościoła nad ochroną narodowego dziedzictwa. I właśnie za to w bardzo szczególny sposób chcę Panu Premierowi podziękować” – napisał w liście do prof. Piotra Glińskiego, wicepremiera i ministra kultury biskup włocławski Wiesław Mering.