Grand Prix dla młodzieży z sieradzkiego Jagiellończyka

2017-01-18

Kilkanaście tysięcy uczestników, bardzo wysoki poziom artystyczny, utytułowani profesorowie z wiodących polskich ośrodków akademickich w składzie jury, uczestnicy z 37 okręgów, w których przeprowadzano eliminacje rejonowe w Polsce i zagranicą, dzieci, młodzież i starsi na 23. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. A wśród nich zespół młodzieżowy z I LO im. K. Jagiellończyka w Sieradzu, który zdobył Grand Prix festiwalu.

Ponad 35% wiernych diecezji włocławskiej uczęszcza na niedzielną Mszę świętą

2017-01-17

W ostatnim czasie Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego opublikował wyniki badań nad religijnością Polaków, które wskazują na wzrost procentowy osób uczestniczących w niedzielnej Mszy św. w roku 2015 w stosunku do poprzedniego roku z 39,1% do 39,8%, i przyjmujących Komunię Świętą z 16,3% do 17%. Diecezja włocławska na tle ogólnopolskim dołącza do tej tendencji, a wskaźniki religijności przedstawiają się kolejno: 35,2% (34,5% w 2014 r.) uczęszczających na niedzielną Mszę św. i 13,4% (12,9% w 2014 r.) przyjmujących Komunię Świętą.

Włocławek: ks. bp Wiesław Mering i ks. bp Stanisław Gębicki niosą pomoc syryjskim rodzinom

2017-01-11

Diecezji Włocławska włącza się w program RODZINA RODZINIE - pomoc rodzinom poszkodowanym w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii, obejmując wybrane rodziny wsparciem finansowym tak, aby mogły pozostać w swojej ojczyźnie i przetrwać najcięższe chwile ich życia. W program włączyli się biskupi z Włocławka: ks. bp Wiesław Mering i ks. bp Stanisław Gębicki, którzy objęli opieką po jednej z rodzin. Zaproszenie do włączenia się w akcję zostało skierowane do wszystkich parafii diecezji.

Rodzina z Nieszawy wśród laureatów Medalu św. Brata Alberta za rok 2016

2017-01-09

Marcin Gortat, s. Małgorzata Chmielewska, Marek Piekarczyk, Krzysztof Orzechowski i rodzina państwa Tomalów z Nieszawy zostali laureatami Medalu św. Brata Alberta za rok 2016, przyznawanego za niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym.

Przez diecezję przeszły Orszaki Trzech Króli

2017-01-08

W piątek 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami polskich miast, miasteczek i wiosek przeszły barwne Orszaki Trzech Króli. Zorganizowano je także w wielu parafiach diecezji włocławskiej. Oprócz Włocławka, po raz piąty Orszak zorganizowano w Tuliszkowie, po raz trzeci w Brzeźnie k. Konina, drugi raz zorganizowały go parafia Malanów i Choceń, a po raz pierwszy ulicznymi jasełkami cieszyła się wspólnota w Siniarzewie.