404 Piesza Pielgrzymka Sieradzka dotarła „do domu”

2014-08-30

„Witajcie w domu” – tymi słowami powitał uczestników 404 Pielgrzymki Sieradzkiej, która z Jasnej Góry dotarła do Sieradzkiej Kolegiaty Ksiądz Prałat Marian Bronikowski, wikariusz biskupi. Pątnicy udali się w drogę powrotną z Częstochowy dnia 27 sierpnia i po trzech dniach przybyli do Sieradza. W imieniu Księdza Biskupa Ordynariusza Wiesława Alojzego Meringa pielgrzymów powitał Ksiądz Prałat Artur Niemira, kanclerz Kurii Włocławskiej.

Zduńska Wola: Spotkanie formacyjne Ojców Duchownych Wyższych Seminariów Duchownych w Polsce

2014-08-30

W dniach od 27-30 sierpnia w Centrum Rekolekcyjnym św. Alojzego Orione w Zduńskiej Woli odbyło się coroczne spotkanie formacyjne Ojców Duchownych Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych w Polsce. Tegorocznym hasłem spotkania były słowa: „Formacja ludzka kandydatów do kapłaństwa”.

Piknik z mamą i tatą w Licheniu (zaproszenie)

2014-08-29

W niedzielę 31 sierpnia br., odbędzie się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym odbędzie się PIKNIK Z MAMĄ I TATĄ.
Dla najmłodszych wystąpi Magdalena Welc, uczestniczka programu MAM TALENT. Ponadto w programie zaplanowano m.in.: podchody rodzinne, wielkie bański mydlane, akcję „balony do nieba”, a także zabawy, konkursy i niespodzianki.

Diecezjalne Dziękczynienie za Plony (zaproszenie)

2014-08-27

W niedzielę 31 sierpnia 2014 roku w parafii rzymskokatolickiej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli odbędą się obchody uroczystości Diecezjalnego Dziękczynienia za Plony 2014. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ordynariusza Wiesława A. Meringa.

Biskup Włocławski przewodniczył Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze

2014-08-26

25 sierpnia o godzinie 8:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa odprawiona została Msza Święta, w której udział brali pątnicy 404 Pielgrzymki Sieradzkiej i 24 Pielgrzymki Zduńskowolskiej. Koncelebrowali kapłani biorący udział w pielgrzymce wraz z Księdzem Prałatem Marianem Bronikowskim, wikariuszem biskupim. Słowo Boże wygłosił Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering, Pasterz Kościoła Włocławskiego.