Papież Paweł VI błogosławionym!

2014-10-19

Z udziałem dziesiątków tysięcy wiernych zgromadzonych na placu św. Piotra w Watykanie papież Franciszek beatyfikował Pawła VI. "Dziękujemy nasz drogi i umiłowany papieżu Pawle VI! Dziękujemy za Twoje pokorne i prorocze świadectwo miłości do Chrystusa i Jego Kościoła!" - powiedział w homilii Ojciec Święty. Uroczysta Msza św. beatyfikacyjna uwieńczyła również III Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat rodziny. W beatyfikacji wziął udział papież-senior Benedykt XVI, który jest jednym z trzech żyjących kardynałów kreowanych przez Pawła VI.

Jutro we Włocławku egzamin proboszczowski

2014-10-19

Już jutro, tj. 20 października br. we Włocławku 44 księży diecezji włocławskiej przystąpi do egzaminu proboszczowskiego. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, kan. 521 § 3: „Aby ktoś mógł otrzymać urząd proboszcza należy – w sposób określony przez biskupa diecezjalnego, także przy pomocy egzaminu – przekonać o jego zdatności”. W diecezji włocławskiej, zgodnie z postanowieniem biskupa diecezjalnego, egzamin proboszczowski przewidziany jest po cyklu wykładów (zgodnie z diecezjalnym programem stałej formacji).

Włocławek: 30 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

2014-10-18

W Sanktuarium Męczeństwa Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku 18 października obchodzono 30 rocznicę męczeńskiej śmierci Kapłana-Męczennika. O godz. 14 na szczycie włocławskiej tamy miała miejsce modlitwa do bł. ks. Jerzego, którą poprowadził ks. bp Wiesław Mering, a po godz. 15 Biskup Włocławski przewodniczył uroczystej Mszy świętej, transmitowanej przez TV Trwam.

Obchody 30. rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku (zapowiedź)

2014-10-17

W tym roku mija. Włocławek, ze względu na tragiczne okoliczności śmierci Księdza Jerzego, w szczególny sposób przeżywać będzie 30. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Całość oficjalnych obchodów we Włocławku odbędzie się w dniach 17 i 18 października br. (piątek i sobota)

Podsumowanie Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej w 2014 r.

2014-10-17

Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej w 2014 roku pielgrzymowała z hasłem: „Wierzę w Syna Bożego – wdzięczni za kanonizację Jana Pawła II” i słowa te stanowiły hasło dla wszystkich pielgrzymów. Pierwsza kolumna pieszej pielgrzymki na Jasna Górę dotarła w dniu 13 sierpnia 2014 r. Druga kolumna Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej, która pielgrzymuje w obie strony, przybyła na Jasną Górę 24 sierpnia 2014 r.