Początek nowej kadencji dziekańskiej

2015-03-01

Z dniem1 marca br. rozpoczęła się nowa kadencja dziekańska. Od dziś urzędy objęli dziekani, wicedziekani i ojcowie duchowni dekanatów diecezji włocławskiej. Również od dziś w życie wchodzi reforma administracyjna dekanatów. Rozwiązane zostały dekanaty kolski I i kolski II, a w ich miejsce biskup włocławski Wiesław Mering utworzył dekanaty kolski i kościelecki. Zmiany granic objęły w sumie 9 z 33 istniejących dekanatów. Kadencja dziekańska trwa 3 lata.

Zmarł ks. prał. Stanisław Paweł Janik

2015-02-28

W dniu wczorajszym, w 74 roku życia zmarł ks. prał. Stanisław Janik. W kapłaństwie przeżył prawie 48 lat.

Jutro kolejne spotkanie diecezjalnego zespołu ds. organizacji Światowych Dni Młodzieży w diecezji włocławskiej

2015-02-27

W sobotę 28 lutego w Tuliszkowie odbędzie się kolejne spotkanie Diecezjalnego Centrum ŚDM 2016 w diecezji włocławskiej. Przyjęcie programu „dni w diecezji”, dyskusja nad sprawą wolontariatu na ŚDM w diecezji włocławskiej, akcją „Bilet dla Brata” i logistycznymi przygotowaniami do wydarzeń w 2016 roku, a także omówienie obchodów tegorocznego święta młodych w Niedzielę Palmową, to główne tematy spotkania tego gremium.

Bp Wiesław Mering spotkał się z Andrzejem Dudą - kandydatem na urząd Prezydenta RP

2015-02-25

W dniu 21 lutego br., w sobotę, w Domu Biskupów Włocławskich nastąpiło spotkanie pana posła Andrzeja Dudy – kandydata na Urząd Prezydenta RP z Księdzem Biskupem Wiesławem Alojzym Meringiem – Biskupem Diecezji Włocławskiej. Poniżej publikujemy komunikat wydany po spotkaniu.

Powstała strona internetowa ŚDM2016 – Diecezja Włocławska

2015-02-24

W ostatnich dniach swoje funkcjonowanie w wirtualnym świecie rozpoczęła strona internetowa Światowych Dni Młodzieży dla diecezji włocławskiej, którą można znaleźć pod adresem: www.sdmwloclawek.pl. Powstanie takiej witryny związane jest przede wszystkim z tym, co wydarzy się w Krakowie w 2016 r., a także na ukazaniu młodym ludziom z Polski i świata co do zaoferowania ma dla nich diecezja, z której pochodzą m.in. św. Faustyna i św. Maksymilian Maria Kolbe.