List z Mongolii

2016-12-08

„Minęły trzy miesiące od naszego powrotu z urlopu do Mongolii. Nadal wykonujemy te same prace w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w dzielnicy Haan Uul w Ułan Bator. Zajmujemy się młodzieżą, dziećmi i ubogimi z wysypiska” – piszą w korespondencji nadesłanej z Mongolii Piotr i Anna Mokwińscy – świeccy misjonarze z diecezji włocławskiej.

Zmarł ks. Jan Markiewicz

2016-12-07

7 grudnia br. w wieku 81 lat zmarł ks. Jan Władysław Markiewicz, wieloletni proboszcz parafii Mazowsze. W kapłaństwie przeżył 55 lat, na emeryturze przebywał od 2008 roku.

Warta: bp Mering dokonał poświęcenia odnowionego kościoła

2016-12-06

„Jesteśmy w świątyni, która jest chlubą miasta i jego mieszkańców” – powiedział 5 grudnia br. ks. bp Wiesław Alojzy Mering, który na zaproszenie ks. kan. Eugeniusza Budkowskiego dokonał poświęcenia odnowionego kościoła pw. św. Mikołaja w Warcie. Pasterz Diecezji podkreślił, że to właśnie w świątyni „odnajdujemy wszelkiego rodzaju piękno, jakim powinniśmy się na co dzień otaczać”.

W sieradzkiej kolegiacie poświęcono odnowione organy i modlono się w intencji bezrobotnych i pracodawców

2016-12-05

4 grudnia br. w parafii pw. Wszystkich Świętych w Sieradzu miała miejsce uroczystość poświęcenia odnowionych organów oraz Dzień Modlitw za osoby bezrobotne, poszukujące pracy i pracodawców. Uroczystościom, na zaproszenie ks. prał. Mariana Bronikowskiego, proboszcza sieradzkiej kolegiaty i wikariusza biskupiego na rejon sieradzki przewodniczył Pasterz Diecezji, ks. bp Wiesław Mering, zaś okolicznościową homilię wygłosił ks. prał. Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej.

W Sieradzu zainaugurowano „Wieczory Miłosierdzia z Janem Pawłem II”

2016-12-02

1 grudnia br. w sieradzkiej Kolegiacie odbył się pierwszy „Wieczór Miłosierdzia z Janem Pawłem II”. To idea zaproponowana przez ks. prałata Mariana Bronikowskiego, miejscowego proboszcza, jako owoc zakończonego niedawno Roku Miłosierdzia. To pierwsze ze spotkań modlitewnych, jakie od tej pory będą organizowane w Kolegiacie w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Podczas wieczorów zebrani lepiej będą mogli poznawać nieskończone miłosierdzie Boże, rozważając kolejne jego przymioty, a zaproszeni goście dadzą świadectwo ze spotkań ze św. Janem Pawłem II.