DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Zmarł o. prof. Zachariasz Jabłoński, paulin pochodzący z diecezji włocławskiej

2015-11-26

Dnia 26 listopada 2015 roku w wieku 75 lat, w 57. roku życia zakonnego i w 51. roku kapłaństwa odszedł do umiłowanego Pana śp. o. Zachariasz Szczepan Jabłoński, paulin. Pochodził z diecezji włocławskiej i zawsze do niej się przyznawał. Ilekroć na Jasną Górę wchodziła piesza pielgrzymka diecezji włocławskiej – zawsze ją witał; każdy pobyt włocławskich biskupów w jasnogórskim klasztorze był dla niego okazją do dumnego zamanifestowania swoich związków z diecezją. Dwa lata temu, w roku 2014, w Brdowie obchodził złoty jubileusz kapłaństwa. W uroczystościach uczestniczył biskup włocławski Wiesław Mering.


Na Jasnej Górze włocławscy biskupi odprawili rekolekcje

2015-11-26

Na Jasnej Górze polscy biskupi zakończyli doroczne rekolekcje. Ich tematem było w tym roku zdanie zaczerpnięte z Listu do Kolosan – „Obleczcie się w serdeczne miłosierdzie”. Podczas Apelu Jasnogórskiego na Jasnej Górze, 25 listopada, biskupi polscy uczestniczący w rekolekcjach otrzymali od przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego świece jubileuszowe 1050. rocznicy Chrztu Polski. W rekolekcjach z Włocławka wzięli udział: ks. bp Wiesław Mering, ks. bp Stanisław Gębicki i ks. bp Bronisław Dembowski.


Sieradz: Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w Kolegiacie

2015-11-23

Ostatnia niedziela roku liturgicznego w świątyni królewskiego sieradzkiego grodu miała niecodzienną oprawę. 22 listopada 2015 r. przybyli do Kolegiaty wyjątkowi goście – przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, którzy pod przewodnictwem księdza biskupa Wiesława Alojzego Meringa składali Bogu dziękczynienie wraz z sieradzkim ludem.


Włocławek: Święto Akcji Katolickiej

2015-11-22

W sobotę, 21 listopada 2015 r., w wigilię Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata – święta patronalnego Akcji Katolickiej, w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku spotkali się delegaci stowarzyszenia na V Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym. Reprezentowane były parafie: św. Wojciecha w Koninie, Wniebowzięcia NMP w Izbicy Kuj., Narodzenia NMP w Dobrej, św. Dominika w Chodczu, Opieki MB w Osięcinach, św. Stanisława BM w Brześciu Kuj., Wniebowzięcia NMP w Lipnie i Najświętszego Zbawiciela we Włocławku.

 


Ślesin: VIII edycja Festiwalu Piosenki Religijnej „Ryba”

2015-11-22

W sobotę 21 listopada 2015 roku w Ślesinie odbyła się kolejna – VIII edycja Festiwalu Piosenki Religijnej „Ryba”, którego organizatorami byli: Wydział Duszpasterski Diecezji Włocławskiej, parafia św. Mikołaja i Dobrego Pasterza w Ślesinie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie. Patronat honorowy nad Festiwalem objął Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering, który uświetnił wydarzenie swoją obecnością, przewodnicząc Eucharystii poprzedzającej przesłuchania konkursowe uczestników oraz przysłuchując się wystąpieniom wokalistów.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 7760841 -GOŚCI ONLINE: 32

projektowanie stron www