Spotkanie Diecezjalnego Centrum ŚDM w Charłupi Małej

2014-11-24

W sobotę 22 listopada odbyło się kolejne już spotkanie Diecezjalnego Centrum ŚDM w Charłupi Małej. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy w świątyni przed obrazem Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej, której opiece zawierzono przygotowania do dni młodzieży w 2016 roku. Zebrani mieli okazję do poznania historii tego pięknego sanktuarium oraz świadectw wyproszonych tu cudów i łask.

Rozgrywki halowej piłki nożnej rejonu zduńskowolskiego i sieradzkiego (podsumowanie)

2014-11-24

W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016 odbyła się II edycja rozgrywek sportowych Halowej Piłki Nożnej dla młodzieży z rejonu zduńskowolskiego i sieradzkiego. Organizatorem spotkań jest parafia św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli, a inicjatorem – ks. Paweł Koralewki i ks. Łukasz Ściślewski. Tegoroczna walka sportowa rozegrana została w Zespole Szkół Katolickich w Sieradzu, w Zespole Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Szadku, w Zespole Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Janiszewicach, w trzech turach.

Koncert ku czci św. Cecylii w parafii NMP Królowej Polski w Koninie

2014-11-22

22 listopada, Kościół w swej liturgii wspomina jedną z najsłynniejszych rzymskich męczennic – św. Cecylię, patronkę muzyki i muzyków. Jej święto, które datuje się od początku XV wieku, stało się powodem organizowania licznych koncertów. Wielu słynnych kompozytorów poświęcało jej swoje utwory. Należeli do nich: Marc-Antoine Charpentier, Henry Purcel, Georg Friedrich Händel, Joseph Haydn, Charies Gounod, Camille Saint-Saëns, Ferenc Liszt, Ernest Chausson i urodzony w dniu św. Cecylii Benjamin Britten.

Rejonowy dzień skupienia LSO przed Adwentem w Grzegorzewie

2014-11-22

Dnia 22 listopada o godz. 9.00 hymnem do Ducha Świętego, rozpoczął się Rejonowy Dzień skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza Rejonu Konińskiego. Tym razem uczestników spotkania gościła parafia Grzegorzew. Po przywołaniu wstawiennictwa Ducha Świętego, słowo do zgromadzonych skierował ks. Łukasz Dzikiewicz. W konferencji podkreślił on elementarną misję ministranta, jaką jest służba Bogu.

"Wieczór Adoracji" dla ministrantów i młodzieży z rejonu sieradzkiego i zduńskowolskiego

2014-11-22

Wczoraj o godz. 19.30 w parafii św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli odbył się „Wieczór Adoracji” dla ministrantów i młodzieży z rejonu sieradzkiego i zduńskowolskiego. Skupienie to było kolejnym etapem w duchowym przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016.