Bp Mering w Gidlach: kto uderza i wyśmiewa Kościół, ten szydzi z Chrystusa

2017-05-08

Kto uderza, kpi, wyśmiewa Kościół, ten szydzi z Chrystusa – mówił w homilii bp Wiesław Mering. 7 maja w Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej ordynariusz diecezji włocławskiej przewodniczył Mszy św. odpustowej, połączonej z tradycyjnym obrzędem tzw. „Kąpiółki”.

Ministranci z Kowala zdobyli piąte miejsce na XII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłkę Halową

2017-05-04

W dniach 1 do 2 maja br., odbyły się XII Mistrzostwa Polski LSO w Piłkę Halową w Częstochowie, w których uczestniczyli ministranci z parafii Kowal, jako mistrzowie Diecezji Włocławskiej w kategorii wiekowej szkoła podstawowa. Towarzyszyli im rodzice i opiekunowie wraz ks. Andrzejem Mazurem.

Srebrny i złoty jubileusz święceń kapłańskich we włocławskiej katedrze

2017-05-04

„Chcemy Panu Jezusowi powiedzieć w miejscu naszych święceń – dziękuję!” – mówił biskup włocławski Wiesław Mering zwracając się do księży obchodzących 50-lecie oraz 25-lecie święceń kapłańskich. 4 maja br. pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Włocławskiej, z udziałem ks. bp. Stanisława Gębickiego, jubilaci sprawowali Najświętszą Ofiarę, dziękując za dar kapłaństwa.

Tuliszkowscy ministranci na XII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej w Częstochowie

2017-05-03

W dniach 1 do 2 maja 2017 roku w Częstochowie odbyły się XII Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC. Całe mistrzostwa zgromadziły 160 drużyn w trzech kategoriach wiekowych, a więc w sumie prawie 2000 zawodników. Rozgrywki odbywały się przez dwa dni na 12 halach sportowych w Częstochowie i okolicy. Była to jedna z największych tego typu imprez sportowych w Polsce. Diecezję Włocławską w kategorii Lektor Młodszy (szkoła gimnazjalna) reprezentowali ministranci z parafii św. Wita w Tuliszkowie.

IX Tydzień Biblijny i I Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

2017-04-30

W niedzielę 30 kwietnia rozpoczynamy w Kościele w Polsce Dziewiąty Tydzień Biblijny pod hasłem zaczerpniętym z Ewangelii Św. Marka: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (por. Mk 16, 15). Aby głosić Ewangelię, należy ją dobrze poznać. Dlatego przeżywamy tę Niedzielę Biblijną jako Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.