DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Bp Mering do pielgrzymów: tworzycie żywą koronę Maryi

2017-08-13

„To Wy, Siostry i Bracia pielgrzymi, Waszym życiem tworzycie żywą koronę Maryi, koronę z Diecezji Włocławskiej, którą teraz obdarujecie Jasnogórską Królową. Każdy z Was jest niepowtarzalnym szlachetnym kamieniem, oszlifowanym na pielgrzymiej drodze dłutem zmagania, bólu, cierpienia fizycznego i niejednokrotnie duchowego” – napisał w swoim słowie do pielgrzymów biskup włocławski Wiesław Mering. 13 sierpnia na Jasnej Górze została powitana piesza pielgrzymka diecezji włocławskiej: grupy z Włocławka, Konina, Turku i Dzierżaw.


Obchody uroczystości 50-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej

2017-08-11

Od 11 do 15 sierpnia br. w Licheniu odbęda się centralne obchody jubileuszu 50-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Licheńskiej. Prezentujemy program uroczystości.


Z Turku wyruszyła 27. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

2017-08-08

8 sierpnia 2017 roku w kościele pw. św. Barbary w Turku o godz. 8.00 sprawowana była Msza św. rozpoczynająca 27. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Eucharystii dla grup z Konina i Turku przewodniczył ks. bp Stanisław Gębicki, a homilię wygłosił ks. prał. Artur Niemira, kanclerz Kurii Diecezjalnej.


Pielgrzymi z Konina już na pątniczym szlaku

2017-08-07

Po raz 27 wyruszyła piesza pielgrzymka z Konina na Jasną Górę. 7 sierpnia przed wyjściem pielgrzymi modlili się w kościele św. Maksymiliana. Mszy św. porannej przewodniczył ks. Mariusz Staszak – kierownik pielgrzymki, a okolicznościowe słowo Boże wygłosił ks. prał. Zbigniew Cabański, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Koninie.


Bp Mering w Galewie: w Eucharystii Chrystus w szczególny sposób przemienia nasze serca

2017-08-07

„Chrystus tu, w szczególny sposób przemienia nasze serca” – mówił 6 sierpnia w homilii ks. bp Wiesław Mering. W Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie Biskup Włocławski przewodniczył Mszy św. odpustowej, która była transmitowana przez Telewizję Polonia. Uroczystość zgromadziła tysiące wiernych z Galewa, Turku i okolic.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 12939781 -GOŚCI ONLINE: 27

projektowanie stron www