Włocławek: pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny

2017-06-11

Ponad 2,5 tysiąca osób w niedzielne popołudnie 11 czerwca wzięło udział w pierwszym włocławskim Marszu dla Życia i Rodziny. W radosnym przemarszu uczestniczyły całe rodziny, osoby starsze i młodsze, także spoza Włocławka, księża i osoby zakonne, samorządowcy i parlamentarzyści. Inicjatorami pierwszego tego typu tego przedsięwzięcia w mieście byli ludzie świeccy z różnych wspólnot i ruchów katolickich działających na terenie Włocławka. Z uczestnikami marszu spotkał się biskup włocławski Wiesław Mering.

Charłupia Mała: rowerem na pątniczym szlaku do Świnic Warckich

2017-06-10

10 czerwca w sobotę, pięćdziesięciu pięciu rowerzystów po raz drugi wyjechało na pątniczy szlak z Charłupi Małej do Świnic Warckich. Pielgrzymom przewodził ks. prał. Grzegorz Drzewiecki, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej.

Bytoń: Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

2017-06-10

W sobotę 10 czerwca br., w Bytoniu miał miejsce Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, podczas którego wspominano początki działalności Ruchu na terenie diecezji włocławskiej. W spotkaniu uczestniczyli kapłani, którzy byli u podstaw jego powstawania. Byli to: ks. Kryspin Kaźmierczak, ks. Jerzy Salamon, ks. Leszek Rybka, ks. Lesław Witczak i ks. Włodzimierz Lewandowski. Uczestnicy dziękowali Bogu za dar ruchu oazowego i jego założyciela sługę Bożego Księdza Franciszka Blachnickiego.

Warszawa: ks. bp Wiesław Mering odebrał Nagrodę im. Włodzimierza Pietrzaka

2017-06-09

Dziś na Zamku Królewskim w Warszawie biskup włocławski Wiesław Mering odebrał nagrodę im. Włodzimierza Pietrzaka. Kapituła nagrody przyznała ją Biskupowi Włocławskiemu za „wkład w rozwój i ochronę dziedzictwa kulturowego” oraz bezkompromisową posługę pasterską. Odnosząc się do tych słów bp Mering powiedział: „Uważam, że to, co Państwo napisaliście, jest jak jeden z drogowskazów – ‘idź tą drogą!’ To jest droga mojego kapłaństwa, chrześcijaństwa, biskupstwa. Na tej drodze mam wielu przyjaciół, którzy swoją modlitwą, życzliwością i solidarnością wspierają mnie, i za to z tej okazji chcę podziękować”.

Świnice Warckie: Dzieci pierwszokomunijne diecezji włocławskiej z wizytą u św. Faustyny Kowalskiej

2017-06-09

W czwartek 8 czerwca br. w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej odbyło się kolejne diecezjalne spotkanie dzieci, które w tym roku po raz pierwszy w Komunii św. przyjęły do swoich serc Pana Jezusa. Na małych pielgrzymów czekały nie lada atrakcje i niespodzianki, a wśród nich m.in. zwiedzanie domu rodzinnego świętej Faustyny. Centralnym punktem pielgrzymki była Eucharystia, której przewodniczył ksiądz biskup Wiesław Mering.