DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Dziś obchodzimy uroczystość św. Józefa – patrona Diecezji Włocławskiej

2017-03-20

Uroczystość św. Józefa, oblubieńca Maryi, przybranego ojca Jezusa, patrona Kościoła, patrona Diecezji Włocławskiej, a także patrona ojców Kościół katolicki obchodzi 19 marca. W tym roku wyjątkowo uroczystość została przeniesiona na poniedziałek 20 marca, z racji przypadającej 19 marca niedzieli. Św. Józef był mężem Maryi i przybranym ojcem Pana Jezusa.


Diecezjalny Etap Ogólnopolskiej Olimpiady dla Ministrantów i Lektorów

2017-03-19

W sobotę 18 marca br., w parafii św. Maksymiliana we Włocławku odbył się diecezjalny etap Ogólnopolskiej Olimpiady dla Ministrantów i Lektorów. Ostatecznie udział wzięło 10 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych: (I) szkoła podstawowa i gimnazjum – 5 uczestników; (II) szkoła ponadgimnazjalna i starsi – 5 uczestników. Zwycięzcami obu kategorii okazali się uczestnicy z parafii św. Bartłomieja w Smólniku: w I kategorii Szymon Goliszewski, w II kategorii Rafał Malesa. Laureaci etapu diecezjalnego wezmą udział w finale ogólnopolskim w Seminarium Duchownym w Paradyżu w dniach 19-20 maja 2017 r.


Bp Mering: do wiary w Syna Człowieczego prowadzi nas miłujące Boga człowiecze serce

2017-03-19

„To jest jedna z najbardziej przekonujących dróg do uwierzenia w Jezusa Chrystusa: zapatrzone w Boga, miłujące Boga człowiecze serce. Dzisiaj Kościół wpatruje się w takie serce patrona (…) św. Józefa” – powiedział w homilii biskup włocławski Wiesław Mering. W III niedzielę Wielkiego Postu, 19 marca br., w Ciechocinku Pasterz Diecezji przewodniczył uroczystej Mszy św. transmitowanej przez TV Polonia.


Nagroda im. Włodzimierza Pietrzaka dla biskupa włocławskiego Wiesława Meringa

2017-03-15

Ks. bp Wiesław Mering dołączył do zaszczytnego grona laureatów Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka. Kapituła nagrody przyznała ją Biskupowi Włocławskiemu, wieloletniemu przewodniczącemu Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Konferencji Episkopatu Polski, za „wkład w rozwój i ochronę dziedzictwa kulturowego” oraz bezkompromisową posługę pasterską.


Msze św. w TV Polonia z diecezji włocławskiej

2017-03-11

Już w niedzielę 19 marca za pośrednictwem TV Polonia o godz. 13 transmitowana będzie Msza św. z kościoła parafialnego Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku. Dzięki temu przekazowi Polacy rozsiani po całym świecie mają okazję do kontaktu z własną ojczyzną, z Kościołem w Polsce i wiarą przodków.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 11698299 -GOŚCI ONLINE: 35

projektowanie stron www