Ks. bp Wiesław Mering odprawił Mszę św. w intencji Ojczyzny

2016-12-23

W czwartek 22 grudnia br. o godzinie 18 we włocławskiej bazylice katedralnej sprawowana była Msza Święta w intencji Ojczyzny. Eucharystii przewodniczył ks. bp Wiesław Mering. Obecni byli: ks. bp Stanisław Gębicki, zgromadzeni księża z Włocławka, profesorowie i moderatorzy WSD, przedstawiciele władz, siostry zakonne, mieszkańcy miasta, alumni.

Spotkanie opłatkowe ks. bp. Meringa z duchowieństwem diecezji włocławskiej

2016-12-23

„Życzenia i wydarzenia zawsze są te same. Chrystus narodził się, przychodzi nieustannie podczas Mszy św., przyjdzie kiedyś u kresu czasów i pytamy się z niepokojem, kiedy to będzie? To przyjście jest, ono się dokonuje. W momencie, kiedy my sami stajemy w obliczu Chrystusa, dokonuje się pełnia naszego czasu, naszego życia” – powiedział ks. bp Wiesław Mering do duchowieństwa zebranego 22 grudnia w domu biskupim na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym. Wcześniej, w imieniu kapłanów diecezji, życzenia Pasterzowi Diecezji i ks. bp. Stanisławowi złożył Kanclerz Kurii Diecezjalnej Włocławskiej, ks. prał. Artur Niemira.

Szkoły Katolickie Diecezji Włocławskiej z życzeniami świątecznymi u Księdza Biskupa

2016-12-21

20 grudnia 2016 r. w godzinach przedpołudniowych delegacje szkół katolickich diecezji, jak co roku złożyły świąteczne życzenia ks. bp. Wiesławowi Alojzemu Meringowi. W pięknej sali Pałacu Biskupiego zgromadzili się uczniowie wraz z nauczycielami i dyrektorami tych placówek.

Apel Biskupa Włocławskiego o modlitwę w intencji Ojczyzny

2016-12-20

„Proszę Was, Siostry i Bracia, o gorliwą i codzienną modlitwę za Ojczyznę” – z takim apelem do diecezjan włocławskich zwrócił się ks. bp Wiesław Mering. W związku z wydarzeniami, które miały miejsce 16 grudnia br. w polskim Parlamencie, Biskup Włocławski poprosił wszystkie wspólnoty diecezji i wiernych świeckich „o wielką zaporę modlitwy, która może uchronić Naród i Ojczyznę przed drogą ku prawdziwej przepaści”.

Kaczki Średnie: spotkanie wigilijne dla osób starszych, chorych i samotnych

2016-12-19

W niedzielę 18 grudnia br. już po raz piąty, z inicjatywy ks. proboszcza Pawła Zalewskiego oraz Parafialnego Zespołu Caritas odbyło się spotkanie wigilijne dla osób starszych, chorych i samotnych z parafii w Kaczkach Średnich, w którym uczestniczyło ponad 100 osób.