DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Bp Mering zaprasza na uroczystości jubileuszu 50-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Licheńskiej

2017-07-26

„W naszej Diecezji pragniemy w sposób szczególny wspominać i świętować 50. rocznicę koronacji wizerunku Matki Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej” – napisał biskup włocławski Wiesław Mering w liście pasterskim, który w kościołach diecezji zostanie odczytany w niedzielę 30 lipca br.


Fryzjerzy z całej Polski w sieradzkiej farze

2017-07-25

Tradycyjnie już po raz czternasty, 23 lipca br. o godzinie 18:00 w sieradzkim kościele farnym zgromadzili się przedstawiciele świata fryzjerstwa z całej Polski. Uroczysta Msza Święta celebrowana w liturgiczne święto patronki fryzjerów św. Marii Magdaleny miała miejsce w ramach festiwalu Sieradz Open Hair, w którego organizację włączyli się p. Bogusław Kulesza – przewodniczący sekcji fryzjerów przy Cechu Rzemiosł Różnych w Sieradzu oraz p. Stanisław Marczak – prezes Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.


Oferta edukacyjna Studium Teologii w Koninie

2017-07-25

Studium Teologii w Koninie (filia Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie Collegium Joanneum), po reorganizacji, cieszy się coraz większą popularnością. Potwierdzeniem tego faktu jest liczba 27 nowych studentów, którzy w roku 2016 rozpoczęli edukację, zarówno na sześcioletnich studiach magisterskich z teologii, jak i na studiach podyplomowych.


XXI Pielgrzymka Rowerowa z Włocławka na Jasną Górę

2017-07-20

19 lipca br., wróciła 21 Pielgrzymka Rowerowa Włocławek - Jasna Góra - Licheń - Włocławek, organizowana przez parafię Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku, przy której znajduje się Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na pątniczy szlak ruszyło 15 pielgrzymów. Cztery dni upłynęły zanim pielgrzymi zawitali przed tronem Matki Bożej na Jasnej Górze. Przewodnikiem i organizatorem wyjazdu był o. Damian Kosecki ze Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani.


Czarna Góra: Wakacyjne rekolekcje Odnowy w Duchy Świętym diecezji włocławskiej

2017-07-18

Tegoroczne rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym, tak jak w poprzednich latach odbyły się w Czarnej Górze. Rozpoczęły się 9 lipca wieczorną Mszą Świętą, na której 160 uczestników zawiązało wspólnotę, aby w jedności przeżywać nadchodzące rekolekcje, a zakończyły się 16 lipca. Odpowiedzialnym za rekolekcje i głoszenie Słowa Bożego był ks. Krzysztof Antczak - diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13219326 -GOŚCI ONLINE: 56

projektowanie stron www