DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Licheń: zakończyła się oaza chorych

2017-07-11

W Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym zakończyła się tzw. oaza chorych skupiająca osoby niepełnosprawne oraz wolontariuszy. Organizatorem turnusu był ks. Karol Zając, wikariusz posługujący w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny oraz kapelan Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.


Ministranci z Kramska na wczaso-rekolekcjach w Alpach Austriackich, Monachium i Dachau

2017-07-10

Kontemplowanie wszechmocy Boga, spotkanie w greckokatolickiej cerkwi, dzień pokutny i wizyta w obozie koncentracyjnym w Dachau - to tylko niektóre z wydarzeń, które złożyły się na wczaso-rekolekcje ministrantów parafii Kramsk w Innsbrucku w Austrii i Monachium w Niemczech. Wyjazd odbył się w dniach od 3 do 8 lipca br., a organizatorem był opiekunem LSO w Kramsku ks. Łukasz Przelazły.


Wieczór Miłosierdzia w sieradzkiej kolegiacie

2017-07-07

6 lipca br. o godzinie 19:00 w sieradzkiej farze (tradycyjnie w pierwszy czwartek miesiąca) odbył się Wieczór Miłosierdzia. Jest to spotkanie modlitewne, które gromadzi wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia oraz osoby proszące o szczególne wstawiennictwo św. Jana Pawła II.


Donald Trump w Warszawie przypomniał słowa bł. bp. Michała Kozala

2017-07-06

„Od przegranej orężnej bardziej przeraża upadek ducha u ludzi” – powiedział Donald Trump przemawiając do Narodu Polskiego w czwartek 6 lipca br. na Placu Krasińskich w Warszawie. Amerykański prezydent zacytował w ten sposób słowa włocławskiego biskupa męczennika bł. Michała Kozala.


Koncerty organowe w licheńskiej bazylice

2017-07-05

Od 3 lipca do 10 września włącznie wierni nawiedzający Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej mogą uczestniczyć w muzycznej uczcie. Wszystko za sprawą koncertów organowych w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13210579 -GOŚCI ONLINE: 62

projektowanie stron www