DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Koncerty organowe w licheńskiej bazylice

2017-07-05

Od 3 lipca do 10 września włącznie wierni nawiedzający Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej mogą uczestniczyć w muzycznej uczcie. Wszystko za sprawą koncertów organowych w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej.


Sieradzkie świętowanie w promieniach świętości

2017-07-04

W niedzielę 2 lipca br. w sieradzkim kościele farnym miała miejsce uroczysta prezentacja nowo powstałego albumu „Sieradzka perła świętości. Kościół farny Wszystkich Świętych”, który stanowi niezwykle obszerne opracowanie historii, architektury oraz zabytków sieradzkiej kolegiaty. Zachętą do organizacji powstania tego albumu stały się wymogi stawiane przez prawo kanoniczne, które łączą się z tytułem przyznawania kościołom tytułu bazyliki mniejszej.


Licheń: Rekolekcje katechetów świeckich z diecezji włocławskiej

2017-06-29

177 osób uczestniczyło w rekolekcjach dla katechetów świeckich z diecezji włocławskiej, które dziś zakończyły się w Licheniu. Organizatorem spotkania był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Katecheci mieszkali w Domu Pielgrzyma „Arka” znajdującym się nieopodal licheńskiej bazyliki, natomiast wszystkie konferencje odbywały się w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej, znajdującym się w starej części licheńskiego Sanktuarium. Rozważaniom w trakcie rekolekcji przewodniczył ks. dr Rafał Kamiński CSMA, wikariusz generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła.


Kard. Grocholewski w Ciechocinku: wszyscy jesteśmy powołani do świętości

2017-06-29

29 czerwca br. Mszy św. odpustowej w kościele parafialnym w Ciechocinku, z racji uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, przewodniczył kardynał Zenon Grocholewski. Dostojnego gościa z Watykanu powitał koncelebrujący Eucharystię biskup włocławski Wiesław Mering.


Ciechocinek: uroczystości na dawnym cmentarzu żydowskim

2017-06-29

29 czerwca na dawnym Cmentarzu Żydowskim w Ciechocinku miało miejsce odsłonięciem tablicy upamiętniającej miejsce pochówku Żydów, dawnych mieszkańców miasta. W uroczystości wziął udział biskup włocławski Wiesław Mering i Michael Schudrich, naczelny Rabin Polski.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13215062 -GOŚCI ONLINE: 71

projektowanie stron www