„Podwórko Talentów Nivea” przy Szkole Podstawowej im. ks. J. Długosza we Włocławku już otwarte

2017-10-11

Konkurs „Podwórko Talentów Nivea”, w którym uczestniczyła Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza we Włocławku, zakończył się dla ZSK wielkim sukcesem. Ponad 30 tys. głosów oddanych na tę wiodącą włocławską placówkę, zapewniło jej miejsce w grupie 20 szkół z całej Polski, dla których firma Nivea Polska Sp. z o.o. ufundowała plac zabaw.

Św. Jose Sanchez del Rio patronem katolickiej szkoły podstawowej w Siniarzewie

2017-10-10

10 października br. w Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Siniarzewie odbyła się uroczystość nadania imienia i poświęcenia sztandaru. Wspólnota szkolna wybrała na swego patrona świętego Jose Sanchez del Rio, młodego Meksykanina, który oddał życie za wiarę mając niespełna 15 lat.

Bp Mering w Chełmicy Dużej: tak jak człowiek pragnie domu, tak samo Bóg pragnie domu pomiędzy ludźmi

2017-10-08

„Bóg pragnie domu pomiędzy ludźmi, bo pośród nich pragnie zamieszkać. Przede wszystkim jednak pragnie zamieszkać w samym człowieku. To jest prawdziwy owoc świątyni pomiędzy nami, że Boga stąd zabieramy w naszych sercach w każde miejsce, w którym się znajdujemy, zabieramy Go we wszystko, czym żyjemy, we wszystko, co nas stanowi” – mówił ks. bp Wiesław Mering w homilii 8 października br. podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w Chełmicy Dużej z okazji jubileuszu 100-lecia konsekracji świątyni parafialnej.

Inauguracja nowego roku akademickiego w Studium Teologii w Koninie

2017-10-07

W sobotę 7 października br., Studium Teologii w Koninie zainaugurowało rok akademicki 2017/2018. Uroczystość rozpoczęto Mszą św. sprawowaną przez księży profesorów, w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Koninie, której przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił ks. infułat Krzysztof Konecki.

Koła Żywego Różańca diecezji włocławskiej pielgrzymowały do Świnic Warckich w ramach akcji „Różaniec do granic”

2017-10-07

7 października br. we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej oraz w łączności z ogólnopolską inicjatywą „Różaniec do granic” odbyła się XIV Pielgrzymka Kół Żywego Różańca diecezji włocławskiej do Świnic Warckich, miejsca urodzin i chrztu św. siostry Faustyny Kowalskiej. Centralnym punktem wspólnego pielgrzymowania była Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Wiesław Mering. Pasterz Kościoła Włocławskiego wygłosił również okolicznościową homilię. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło ponad 2000 wiernych wraz ze swoimi duszpasterzami.