Trzy lata temu, w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, rozpoczęła się pielgrzymka Krzyża ŚDM po diecezji włocławskiej

2017-05-18

Trzy lata temu, w 94 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, tj. 18 maja 2014 r., Krzyż ŚDM oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani przybyły do diecezji włocławskiej. Rozpoczęła się pielgrzymka Symboli ŚDM w diecezji włocławskiej, która trwała do 30 maja. Symbole w specjalnym samochodzie zostały przewiezione do sieradzkiej Kolegiaty, by tam uroczyście zainaugurować peregrynację.

Seminaryjny odpust św. Witalisa

2017-05-14

W niedzielę 14 maja br. o godz. 11:30 Mszą świętą w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku uczczono patrona kościoła seminaryjnego – świętego Witalisa, Męczennika. Na zaproszenie rektora, ks. prał. dr. hab. Jacka Szymańskiego, sumie odpustowej przewodniczył ks. prał. Lesław Witczak, wikariusz biskupi ds. materialnych i ekonom diecezji wraz z księżmi moderatorami i profesorami włocławskiego seminarium. Uroczystość odpustowa zgromadziła rodziny alumnów oraz wiernych z miasta Włocławka.

100-lecie objawień fatimskich w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku

2017-05-13

Uroczyście obchodzona w Kościele powszechnym 100. rocznica objawień fatimskich miała w parafii Matki Bożej Fatimskiej – z racji wezwania – szczególny charakter: była bowiem połączona z odpustem parafialnym. Wierni przygotowywali się do tego dnia przez cały poprzedzający go tydzień, gromadząc się w parafialnym kościele na wieczornych rozważaniach połączonych z Apelem Maryjnym. Uroczystościom odpustowym przewodniczył rektor WSD we Włocławku, ks. prał. Jacek Szymański.

Parafia w Odolionie uroczyście świętowała 100-lecie objawień fatimskich

2017-05-13

Setki osób wzięły udział w uroczystości parafialnej Matki Bożej Fatimskiej w Odolionie, która w tym roku przypadła w setną rocznicę fatimskich objawień. 13 maja br. o godz. 11 odbyła się procesja fatimska, a po niej została odprawiona uroczysta Msza św., na zakończenie której zawierzono parafię Niepokalanemu Sercu Maryi. Obchodom przewodniczył kanclerz Kurii Diecezjalnej we Włocławku ks. prał. Artur Niemira.

Pielgrzymką kapłanów diecezji włocławskiej rozpoczęły się diecezjalne obchody stulecia fatimskich objawień

2017-05-12

W piątek 12 maja br., w przeddzień wspomnienia Matki Bożej Fatimskiej i setnej rocznicy objawień fatimskich, odbyła się doroczna pielgrzymka kapłanów diecezji włocławskiej do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku-Obrzębinie. Ze względu na tę okoliczność tegoroczna pielgrzymka rozpoczęła diecezjalne obchody 100-lecia objawienia się Maryi w Fatimie. Spotkaniu przewodniczył ks. bp Wiesław Mering, zaś konferencję ascetyczną i homilię wygłosił ks. dr Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego z Zakopanego, a wzięło w nim udział 310 kapłanów i diakonów.