Diecezjalne Studium Organistowskie ogłasza nabór nowych słuchaczy

2017-08-13

Rekrutacja odbędzie się w sobotę 2 września o godz. 10.oo w siedzibie DSO przy ul. Żeromskiego 19/21, w par. św. Stanisława BM we Włocławku.

Obchody uroczystości 50-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej

2017-08-11

Od 11 do 15 sierpnia br. w Licheniu odbęda się centralne obchody jubileuszu 50-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Licheńskiej. Prezentujemy program uroczystości.

Z Turku wyruszyła 27. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

2017-08-08

8 sierpnia 2017 roku w kościele pw. św. Barbary w Turku o godz. 8.00 sprawowana była Msza św. rozpoczynająca 27. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Eucharystii dla grup z Konina i Turku przewodniczył ks. bp Stanisław Gębicki, a homilię wygłosił ks. prał. Artur Niemira, kanclerz Kurii Diecezjalnej.

Pielgrzymi z Konina już na pątniczym szlaku

2017-08-07

Po raz 27 wyruszyła piesza pielgrzymka z Konina na Jasną Górę. 7 sierpnia przed wyjściem pielgrzymi modlili się w kościele św. Maksymiliana. Mszy św. porannej przewodniczył ks. Mariusz Staszak – kierownik pielgrzymki, a okolicznościowe słowo Boże wygłosił ks. prał. Zbigniew Cabański, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Koninie.

Bp Mering w Galewie: w Eucharystii Chrystus w szczególny sposób przemienia nasze serca

2017-08-07

„Chrystus tu, w szczególny sposób przemienia nasze serca” – mówił 6 sierpnia w homilii ks. bp Wiesław Mering. W Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie Biskup Włocławski przewodniczył Mszy św. odpustowej, która była transmitowana przez Telewizję Polonia. Uroczystość zgromadziła tysiące wiernych z Galewa, Turku i okolic.