Szkoła im. ks. Długosza we Włocławku bierze udział w konkursie Podwórko talentów NIVEA

2017-06-29

Jako jedyna placówka we Włocławku – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza – zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu „Podwórko Talentów Nivea”. Z kilkuset zgłoszonych prezentacji z całej Polski, praca uczniów z klasy 4b przeszła do etapu, w którym powodzenie na wygranie nowoczesnego placu zabaw zależy tylko od głosowania internautów.

Konin: dziękczynna Msza trzeźwościowa w św. Wojciechu

2017-06-27

W niedzielę 25 czerwca, w parafii pw. św. Wojciecha w Koninie sprawowana była ostatnia przed wakacjami, dziękczynna Msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Paweł Śmigiel, diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Po Eucharystii, w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” organizatorzy zaprosili wiernych na koncert.

Ks. bp Stanisław Gębicki przewodniczy diecezjalnej pielgrzymce do Fatimy

2017-06-24

Dziś rano w Kaplicy Objawień maryjnego sanktuarium w Fatimie ks. bp Stanisław Gębicki przewodniczył Mszy św. dla polskich pielgrzymów. Był to kolejny punkt duchowego programu diecezjalnej pielgrzymki na stulecie fatimskich objawień, która trwa od 19 do 27 czerwca br. Kilkunastu kapłanów i wierni świeccy z diecezji włocławskiej zawieźli do Fatimskiej Pani intencje własne i Kościoła Diecezjalnego.

Aleksandrów Kujawski: dzieci ze szkoły podstawowej wystawiły sztukę powołaniową

2017-06-21

21 czerwca 2017 r. dzieci z kl. IV a, IV b i IV c ze Szkoły Podstawowej nr. 3 im. Józefa Wybickiego w Aleksandrowie Kujawskim pod kierunkiem swojego katechety ks. Grzegorza Radziejewskiego wystawiły sztukę pt: „Tajemnicze wezwanie” mówiącą na temat powołania kapłańskiego.

Katedra Włocławska: Msza św. w dniu imienin ks. bp. Wiesława Meringa

2017-06-21

W środę 21 czerwca br. w Bazylice Katedralnej we Włocławku, z racji imienin oraz 14. rocznicy święceń biskupich i ingresu do katedry ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa, została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył Dostojny Solenizant. Na modlitwie zgromadzili się: bp Bronisław Dembowski, prezbiterzy, osoby konsekrowane oraz wierni świeccy. Z rąk Księdza Biskupa neoprezbiterzy otrzymali dekrety kierujące do pracy duszpasterskiej w pierwszej parafii.