Zmiany personalne w diecezji włocławskiej

2017-06-21

Jak każdego roku, w dniu obchodów imienin ks. bp. Wiesława Meringa, 21 czerwca ogłaszane są zmiany personalne w diecezji włocławskiej. Zmiany zasadniczo wchodzą w życie z dniem 1 lipca. Tegoroczne zmiany charakteryzują nominacje proboszczowskie np. w parafii Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła we Włocławku, NMP Królowej Polski w Koninie (po niespodziewanej śmierci proboszcza) czy św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Kujawskim, a także zmiany wikariuszowskie w wielu miejscach diecezji.

Dąbie n. Nerem: rowerowa pielgrzymka do Charłupi Małej

2017-06-18

W sobotę 17 czerwca br., piętnastoosobowa grupa pielgrzymów rowerowych z Dąbia nad Nerem wyruszyła w stronę sanktuarium Matki Bożej Księżnej Ziemi Sieradzkiej w Charłupi Małej. Pielgrzymi wyruszając, oprócz niezbędnego bagażu zabrali ze sobą intencje, prośby i radości, a także sprawy trudne, które złożyli przed obliczem Matki Bożej.

Uroczystości Bożego Ciała w Spycimierzu

2017-06-16

15 czerwca w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa o godz. 17.00 rozpoczęła się główna Msza św. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Spycimierzu, słynącej z najstarszej w Polsce tradycji układania kwietnych dywanów na Boże Ciało. Uroczystości przewodniczył biskup Józef Zawitkowski z Łowicza.

III Koncert Uwielbienia w Kole

2017-06-15

Już po raz trzeci w Kole, na placu pomiędzy budynkiem PKO BP, Urzędem Skarbowym a ulicami Prusa i Niezłomnych, stanęła w Boże Ciało scena. Podobnie jak przed rokiem, w tym dniu odbył się wieczorem koncert ewangelizacyjny. Przygotowały go wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym: „Bartymeusz” i „Góra Syjon” z Koła oraz „Getsemani” z Grzegorzewa, a uczestnikami byli mieszkańcy miasta i goście z okolicznych miejscowości, których było około półtora tysiąca.

Uroczystość Bożego Ciała we Włocławku

2017-06-15

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 15 czerwca br., do włocławskiej Bazyliki Katedralnej przybyli wierni miasta i okolic, siostry zakonne, Kapituła Katedralna, moderatorzy i profesorowie Wyższego Seminarium Duchownego. Pod przewodnictwem ks. bp. Stanisława Gębickiego, biskupa pomocniczego, sprawowana była Najświętsza Ofiara, po której ulicami miasta wierni przeszli w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy.