Włocławek: obchody ku czci bł. bp. Michała Kozala, patrona miasta

2017-06-14

14 czerwca br. we wspomnienie bł. Biskupa Michała Kozala, które we Włocławku obchodzone jest jako uroczystość Patrona Miasta, pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa w bazylice katedralnej odprawiona została Msza święta w intencji miasta i jego mieszkańców. Podczas uroczystości bp Mering udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii katedralnej.

Turek: spotkanie Kół Żywego Różańca

2017-06-13

Trzynasty dzień miesiąca e tym roku, z racji 100-lecia objawień fatimskich, wpisuje się szczególnie w kalendarz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku-Obrzębinie. Od maja do października odbywają się uroczyste Msze święte z procesją fatimską. Nie inaczej było 13 czerwca br., gdy w świątyni zgromadziły się wspólnoty Żywego Różańca z dekanatu tureckiego, by uczcić kolejne objawienia Matki Bożej trójce dzieci i odpowiadać na przesłanie płynące z Fatimy.

Grąblin: rekolekcje dla doradców życia rodzinnego

2017-06-12

11 czerwca 2017 r. w Grąblinie zakończyły się trzydniowe rekolekcje dla doradców życia rodzinnego, zorganizowane przez diecezjalnego duszpasterza rodzin ks. Artura Krzyżanowskiego. W tym roku prowadził je ks. dr Rafał Zieliński, dyrektor Studium Teologii w Koninie.

Grodziec: w rodzinnej miejscowości abp. Bronisława Dąbrowskiego świętowano stulecie jego urodzin

2017-06-11

W Grodźcu, w powiecie konińskim odbyły się dziś uroczystości związane ze stuleciem urodzin abp. Bronisława Dąbrowskiego, sekretarza generalnego Episkopatu w czasach komunizmu, bliskiego współpracownika kard. Stefana Wyszyńskiego oraz kard. Józefa Glempa. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński. Liturgię koncelebrował bp diecezji włocławskiej Wiesław Mering.

Włocławek: pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny

2017-06-11

Ponad 2,5 tysiąca osób w niedzielne popołudnie 11 czerwca wzięło udział w pierwszym włocławskim Marszu dla Życia i Rodziny. W radosnym przemarszu uczestniczyły całe rodziny, osoby starsze i młodsze, także spoza Włocławka, księża i osoby zakonne, samorządowcy i parlamentarzyści. Inicjatorami pierwszego tego typu tego przedsięwzięcia w mieście byli ludzie świeccy z różnych wspólnot i ruchów katolickich działających na terenie Włocławka. Z uczestnikami marszu spotkał się biskup włocławski Wiesław Mering.