Ciechocinek: Biskup Włocławski poświęcił kaplicę Matki Bożej z Guadalupe w Domu Zdrojowym

2017-06-07

W dniu 6 czerwca 2017 r. w Ciechocinku w Sanatorium „Dom Zdrojowy” Pasterz Diecezji Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering poświęcił kaplicę, która została dedykowana Matce Bożej z Guadalupe.

Licheń: Osiemnasta rocznica wizyty św. Jana Pawła II

2017-06-07

To już 18 lat odkąd św. Jan Paweł II modlił się u stóp Matki Bożej Licheńskiej. Papież przebywał w licheńskim Sanktuarium w dniach 6-8 czerwca 1999 r.
Jan Paweł II w Licheniu pojawił się w godzinach wieczornych 6 czerwca. Następnego dnia, wczesnym rankiem księża marianie, w asyście tysięcy wiernych, przenieśli Cudowny Obraz Matki Bożej Licheńskiej do ołtarza polowego ustawionego przed budującą się wówczas bazyliką.

Wierni diecezji włocławskiej uczestniczyli w jubileuszu 50-lecia istnienia Odnowy Charyzmatycznej w Rzymie

2017-06-05

W dniach od 2 do 4 czerwca w Rzymie obchodzony był Złoty Jubileusz 50-lecia istnienia Odnowy Charyzmatycznej w Kościele Katolickim. Na świętowanie Jubileuszu zjechali się do Rzymu przedstawiciele Odnowy w Duchu Świętym ze 128 krajów świata. Były to osoby świeckie, ale także wielu biskupów i kapłanów. Diecezja włocławska również miała swoją reprezentację na tym wyjątkowym spotkaniu. Do Rzymu udała się 39 osobowa pielgrzymka zorganizowana przez Diecezjalnych Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym.

V Marsz dla Życia i Rodziny w Zduńskiej Woli

2017-06-05

Pod hasłem „CZAS NA RODZINĘ” po raz piąty ulicami Zduńskiej Woli przewędrował Marsz dla Życia i Rodziny. Jak co roku miał on charakter bardzo radosny, rodzinny. Uczestnicy marszu wspólną wędrówką podkreślali, że ogromnie cenią sobie wartość, jaką jest rodzina i życie, które w niej się pojawia, wzrasta, rozwija.
Uroczystości marszowe rozpoczęły się w Bazylice Mniejszej p.w. Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli 4 czerwca br., o godz.12.00, Mszą Św. pod przewodnictwem dziekana zduńskowolskiego ks. prał. dr Dariusza Kalińskiego.

Diecezja Włocławska ma 10 nowych kapłanów

2017-06-04

„Miejcie zawsze przed oczami przykład Dobrego Pasterza, który przyszedł nie po to, aby Mu służono, lecz aby służyć oraz szukać i zbawiać to, co zginęło” – powiedział biskup włocławski Wiesław Mering podczas liturgii święceń kapłańskich. Diecezja włocławska ma 10 neoprezbiterów, którzy 4 czerwca br. w niedzielę Zesłania Ducha Świętego w Bazylice Katedralnej we Włocławku z rąk ks. bp. Wiesława Meringa przyjęli sakrament święceń w stopniu prezbiteratu.