Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

2017-06-04

W siedem tygodni po zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa - w tym roku 4 czerwca - Kościół katolicki obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tym samym świętuje swoje narodziny, bo w tym dniu, jak pisze św. Łukasz w Dziejach Apostolskich, grono Apostołów zostało "uzbrojone mocą z wysoka" a Duch Święty czyni z odkupionych przez Chrystusa jeden organizm - wspólnotę. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny. W Diecezji Włocławskiej tego dnia 10 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie.

Świnice Warckie: 100-lecie szkoły św. Faustyny

2017-06-01

Szkoła Podstawowa w Świnicach Warckich (diecezja włocławska), do której uczęszczała Helena Kowalska, obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia. Powstała w 1917 r., a do pierwszego rocznika uczniów, którzy rozpoczęli swoją edukację w nowej placówce, należała mieszkająca w nieodległym Głogowcu największa święta, jaką wydał Kościół Włocławski – św. Siostra Faustyna.

Koncert „Uwielbienie” nagrodzony!

2017-05-30

29 maja br. w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku wręczono nagrody Prezydenta Włocławka w dziedzinie kultury. W kategorii „wydarzenie” nagrodę otrzymał koncert „Uwielbienie”. Odebrał ją dyrektor koncertu ks. Marcin Idzikowski.

Tablicą po dębem upamiętniono bp. Karola Mieczysława Radońskiego

2017-05-29

Kameralna uroczystość odbyła się po południu w niedzielę 28 maja, na dziedzińcu domu biskupów włocławskich, w cieniu majestatycznego dębu. Posadził go, w Roku Świętym 1950, ówczesny biskup włocławski Karol Mieczysław Radoński (1883-1951). Teraz, z inicjatywy ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa, w 90. rocznicę święceń biskupich bp. Radońskiego, pod dębem ustawiono kamienną tablicę pamiątkową.

W diecezji włocławskiej odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny

2017-05-29

W czerwcu br. w diecezji włocławskiej będą miały miejsce trzy Marsze dla Życia i Rodziny tj. pierwszy w Zduńskiej Woli – 4 czerwca, następny we Włocławku – 11 czerwca, a w kolejnym tygodniu w Koninie – 18 czerwca. W tym roku hasło przewodnie Marszów brzmi „Czas na rodzinę!”. Ich koordynatorem jest Fundacja Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny z Warszawy.