DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Bp Mering udzielił święceń diakonatu 10 alumnom włocławskiego seminarium

2017-05-28

Dnia 28 maja br. o godz. 15, w Bazylice Katedralnej we Włocławku ks. bp Wiesław Mering udzielił święceń diakonatu dziesięciu alumnom włocławskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Uroczystość święceń zgromadziła wokół ołtarza wiernych, rodziny nowo ustanowionych diakonów, siostry zakonne, profesorów i moderatorów WSD, księży proboszczów. 


„Zejdź z kanapy” – w Brdowie odbyło się Diecezjalne Forum Duszpasterstwa Młodzieży

2017-05-27

Pod hasłem „Zejdź z kanapy” 27 maja w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie odbyło się IV Forum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Włocławskiej. Na spotkanie przybyli dekanalni duszpasterze wraz z młodzieżą w liczbie ok. 130 osób. Wszystkich zebranych w świątyni powitał diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Przemysław Pilarski. 


Zduńska Wola: V Turniej Ministrantów w Piłkę Nożną o Puchar Dziekana

2017-05-27

W ramach Parafialnego Pikniku Rodzinnego w parafii św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli 27 maja 2017 roku odbył się turniej ministrantów w piłkę nożną o Puchar „Dziekana Zduńskowolskiego”. Do rywalizacji zgłosiły się zespoły ministrantów na poziomie szkół podstawowych i gimnazjalnych z parafii: św. Katarzyny z Korczewa, św. Maksymiliana Kolbego, św. Antoniego i św. Pawła Apostoła ze Zduńskiej Woli.


Nowo mianowani proboszczowie odebrali dekrety z rąk ks. bp. Wiesława Meringa

2017-05-26

W kaplicy domu biskupiego przed południem odbyła się uroczystość wręczenia dekretów nowo mianowanym proboszczom, którzy od 1 lipca br. będą pełnić obowiązki na wyznaczonych przez ks. bp. Wiesława Meringa parafiach. Dziesięciu księży złożyło przepisane prawem kanonicznym „Wyznanie wiary” i „Przysięgę wierności”.


Dobry Wieczór dla Włocławka

2017-05-25

W ostatnich dwóch latach została we Włocławku podjęta inicjatywa Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji Włocławka i jego ewangelizacji, która pod koniec zeszłego roku decyzją części proboszczów włocławskich i liderów lokalnych wspólnot została przekształcona w tzw. „Dobry Wieczór dla Włocławka!”. 


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13209841 -GOŚCI ONLINE: 61

projektowanie stron www