Obchody 97. rocznicy urodzin Jana Pawła II w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku

2017-05-23

Ostatni weekend uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku przeżywali razem z Janem Pawłem II. Okazją stała się 97. rocznica urodzin Papieża – Polaka (ur. 18.05.1920 r.). Jako społeczność Długosza chcemy naśladować w praktyce naszego wielkiego Świętego i uczyć się od niego, jak spędzać wolny czas, aby był on również okresem rozwoju naszego życia duchowego. W związku z tym postanowiliśmy zorganizować dwa wydarzenia: pierwsze to degustacja papieskich kremówek prosto z Wadowic; drugie, dla bardziej ambitnych - spływ kajakowy.

30-lecie Apostolatu Maryjnego w Ciechocinku

2017-05-21

W sobotę 20 maja br. wspólnota Apostolatu Maryjnego przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku obchodziła 30-lecie swojego istnienia. W 1987 r. ks. Teofil Herman oraz p. Adam Sienkiewicz zainicjowali działalność Stowarzyszenia Cudownego Medalika na terenie Diecezji Włocławskiej. Ciechocińska wspólnota jest pierwszą i najstarszą działającą na terenie diecezji włocławskiej.

Licheń: VII Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr „Świętemu Janowi Pawłowi II w hołdzie”

2017-05-20

Kilka tysięcy muzyków przybyło do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, aby oddać hołd św. Janowi Pawłowi II poprzez uczestnictwo w VII Ogólnopolskim Zlocie Chórów i Orkiestr. Kulminacyjnym punktem spotkania był wielki koncert wszystkich chórów i orkiestr na schodach prowadzących do licheńskiej bazyliki.

Trzy lata temu, w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, rozpoczęła się pielgrzymka Krzyża ŚDM po diecezji włocławskiej

2017-05-18

Trzy lata temu, w 94 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, tj. 18 maja 2014 r., Krzyż ŚDM oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani przybyły do diecezji włocławskiej. Rozpoczęła się pielgrzymka Symboli ŚDM w diecezji włocławskiej, która trwała do 30 maja. Symbole w specjalnym samochodzie zostały przewiezione do sieradzkiej Kolegiaty, by tam uroczyście zainaugurować peregrynację.

Seminaryjny odpust św. Witalisa

2017-05-14

W niedzielę 14 maja br. o godz. 11:30 Mszą świętą w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku uczczono patrona kościoła seminaryjnego – świętego Witalisa, Męczennika. Na zaproszenie rektora, ks. prał. dr. hab. Jacka Szymańskiego, sumie odpustowej przewodniczył ks. prał. Lesław Witczak, wikariusz biskupi ds. materialnych i ekonom diecezji wraz z księżmi moderatorami i profesorami włocławskiego seminarium. Uroczystość odpustowa zgromadziła rodziny alumnów oraz wiernych z miasta Włocławka.