Młodzież i duszpasterze Diecezji Włocławskiej odpowiadali na ankietę papieża Franciszka

2017-05-09

W Watykanie został opublikowany dokument przygotowawczy XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, które odbędzie się w październiku 2018 r. na temat: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie rozesłanej do wszystkich diecezji świata udzielili także przedstawiciele młodzieży i duszpasterzy z Diecezji Włocławskiej.

Bp Mering: polskość jest wartością, którą trzeba pielęgnować, bo wyrosła z krzyża i Ewangelii

2017-05-09

„Dla nas polskość nie jest nienormalnością. Jest wartością, którą trzeba pielęgnować, bo ona wyrosła z krzyża i z Ewangelii” – powiedział ks. bp Wiesław Mering. 8 maja, w uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, Biskup Włocławski przewodniczył uroczystościom odpustowym w Kramsku.

Bp Mering w Gidlach: kto uderza i wyśmiewa Kościół, ten szydzi z Chrystusa

2017-05-08

Kto uderza, kpi, wyśmiewa Kościół, ten szydzi z Chrystusa – mówił w homilii bp Wiesław Mering. 7 maja w Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej ordynariusz diecezji włocławskiej przewodniczył Mszy św. odpustowej, połączonej z tradycyjnym obrzędem tzw. „Kąpiółki”.

Ministranci z Kowala zdobyli piąte miejsce na XII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłkę Halową

2017-05-04

W dniach 1 do 2 maja br., odbyły się XII Mistrzostwa Polski LSO w Piłkę Halową w Częstochowie, w których uczestniczyli ministranci z parafii Kowal, jako mistrzowie Diecezji Włocławskiej w kategorii wiekowej szkoła podstawowa. Towarzyszyli im rodzice i opiekunowie wraz ks. Andrzejem Mazurem.

Srebrny i złoty jubileusz święceń kapłańskich we włocławskiej katedrze

2017-05-04

„Chcemy Panu Jezusowi powiedzieć w miejscu naszych święceń – dziękuję!” – mówił biskup włocławski Wiesław Mering zwracając się do księży obchodzących 50-lecie oraz 25-lecie święceń kapłańskich. 4 maja br. pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Włocławskiej, z udziałem ks. bp. Stanisława Gębickiego, jubilaci sprawowali Najświętszą Ofiarę, dziękując za dar kapłaństwa.