„Różaniec do granic” z udziałem grup z diecezji włocławskiej (aktualizacja)

2017-10-07

W Świnicach Warckich na zjeździe kół różańcowych pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa, w kościołach i kaplicach, świeccy i duchowni, księża, alumni seminarium i siostry zakonne, wspólnoty i osoby indywidualne – każdy na swój sposób 7 października włączył się w inicjatywę „Różaniec do granic”. Diecezja włocławska miała swoich przedstawicieli również na granicach: grupa z Uniejowa modliła się w Słubicach, z Turku w Bogatyni, z Kaczek Średnich w Braniewie, a z Włocławka w Gronowie przy granicy rosyjskiej.

Jubileuszowy wieczór Odnowy w Duchu Świętym u św. Józefa we Włocławku

2017-10-04

W środowy wieczór 4 października br. w parafii św. Józefa we Włocławku na zaproszenie grupy Odnowy w Duchu Świętym „Słowo Życia” odpowiedział biskup senior Bronisław Dembowski, związany z ruchem charyzmatycznym w Polsce od jego powstania. Impulsem do zaproszenia emerytowanego biskupa diecezji włocławskiej była uroczyście obchodzona 50 rocznica powstania Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej na świecie oraz 40 rocznica jej powstania w Polsce.

Licheń: pielgrzymka III klas gimnazjalnych diecezji włocławskiej

2017-10-04

Blisko 3 tys. uczniów III klas gimnazjalnych z diecezji włocławskiej modliło się dziś w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w ramach dorocznej pielgrzymki. O godz. 12.00 Mszy św. dla młodzieży przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering

Diecezja włocławska włącza się w akcję „Różaniec do granic”

2017-10-03

Wyjazd grup na granice kraju oraz diecezjalne spotkanie parafialnych Kół Żywego Różańca w Świnicach Warckich – sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny Kowalskiej to formy włączenia się diecezji włocławskiej w inicjatywę „Różaniec do granic” organizowana w Polsce 7 października br.

Ks. bp Bronisław Dembowski kończy dziś 90 lat

2017-10-02

Ks. bp Bronisław Dembowski, emerytowany biskup włocławski, kończy dziś 90 lat. Biskup Senior w latach 1992-2003 pełnił urząd biskupa diecezjalnego. Czcigodnemu Jubilatowi życzymy nieustającej mocy Ducha Świętego w pasterskim posługiwaniu.