Włocławek: na Jasną Górę wyruszyła 29. piesza pielgrzymka

2017-08-06

„Niech wasze pielgrzymowanie będzie pięknym wyrazem życia religijnego całego Włocławskiego Kościoła” – powiedział do pielgrzymów z Włocławka ks. bp. Stanisław Gębicki, który 6 sierpnia br. we włocławskiej katedrze przewodniczył Mszy św. rozpoczynającej 29. Pieszą Pielgrzymkę Włocławską na Jasną Górę.

Zakończyły się rekolekcje oazowe dzieci i młodzieży z diecezji włocławskiej

2017-08-02

Młodzież i dzieci z diecezji włocławskiej w dniach 15-31 lipca br. po raz kolejny przeżywali rekolekcje Ruchu Światło-Życie w Beskidzie Żywieckim. W miejscowości Rycerka Górna 15 lipca zgromadziła się wspólnota licząca 56 osób podzielona na Oazę Nowej Drogi I° i Oazę Nowego Życia I° prowadzoną przez księdza Marcina Topolskiego, księdza Jacka Makowskiego, księdza Adriana Szczęsnego i księdza Mariusza Nowackiego. W sąsiedniej Rycerce Dolnej swoje rekolekcje przeżywała Oaza Dzieci Bożych w liczbie 43 osób, prowadzona przez księży: Szymona Lewandowskiego i Sebastiana Adamczyka.

Z Rwandy do Chełmicy - misyjna ewangelizacja w Chełmicy Dużej

2017-07-31

W niedzielę 30 lipca br. parafia św. Jakuba Apostoła w Chełmicy Dużej gościła s. Weronikę Popowską ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny, misjonarkę z Afryki. Podczas każdej Mszy Świętej parafianie mieli okazję wysłuchać świadectwa siostry opowiadającej o realiach pracy misyjnej w Rwandzie, pamiętając przy tym słowa papieża Benedykta XVI, iż tylko przez wiarę wiara rośnie i umacnia się.

Licheń: „Przebudzeni duchowo” - 25. Ogólnopolskie Spotkania Środowisk Trzeźwościowych

2017-07-30

W Sanktuarium Maryjnym w Licheniu zakończyły się jubileuszowe 25. Ogólnopolskie Spotkania Środowisk Trzeźwościowych. Oficjalnego rozpoczęcia tegorocznych spotkań trzeźwościowych dokonał ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz licheńskiego Sanktuarium., natomiast nagrodę Pelikan, przyznawaną osobom w sposób szczególny zasłużonym dla ruchu trzeźwościowego, otrzymała pani Ewa Woydyłło, autorka książek o tematyce uzależnień.

Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę - 2017 (zapowiedź)

2017-07-28

„Idźcie i głoście” – to hasło Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskie na Jasną Górę w roku 2017. Od 17 lipca br. trwają już zapisy pielgrzymów w grupach z Włocławka, Konina, Turku i Dzierżaw, pielgrzymi z tych grup udają się z diecezji włocławskiej do Sanktuarium Narodu Polskiego na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pierwsza grupa z Włocławka wyruszy na pątniczy szlak w dniu 06 sierpnia br., kolejna z Konina w dniu 07 sierpnia, z Turku 08 sierpnia i z Dzierżaw 09 sierpnia br. Do Częstochowy dotrą w dniu 13 sierpnia.