IX Tydzień Biblijny i I Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

2017-04-30

W niedzielę 30 kwietnia rozpoczynamy w Kościele w Polsce Dziewiąty Tydzień Biblijny pod hasłem zaczerpniętym z Ewangelii Św. Marka: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (por. Mk 16, 15). Aby głosić Ewangelię, należy ją dobrze poznać. Dlatego przeżywamy tę Niedzielę Biblijną jako Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.

Bp Mering: bardzo potrzebni są dzisiaj ludzie napełnieni Ewangelią

2017-04-29

Bardzo potrzebni są dzisiaj ludzie napełnieni Ewangelią jak św. Katarzyna ze Sieny, jak ci, którzy w ziemskim piekle nie zaparli się Chrystusa, ludzie głoszący i świadczący Ewangelię – mówił bp Wiesław Mering, który przewodniczył Mszy św. w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu z okazji 72. rocznicy cudownego wyzwolenia obozu w Dachau.

Włocławek: XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

2017-04-27

Dnia 25 kwietnia 2017 roku, w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku, odbył się etap diecezjalny XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, któremu pobłogosławił Pasterz Diecezji Ksiądz Biskup Wiesław Mering.

Biskupi ze wschodu w Licheniu

2017-04-27

W celu wymiany doświadczeń w pracy duszpasterskiej w dniach 25-27 kwietnia spotykają się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu przedstawiciele Episkopatów Litwy, Łotwy, Białorusi i Polski.

Brdów: diecezjalne rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym

2017-04-24

190 osób z całej diecezji włocławskiej zgromadziło się w dniach 21 - 23 kwietnia br. na kolejnym weekendzie formacyjnym dla wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Tym razem grupę gościli Ojcowie Paulini w klasztorze w Brdowie. Tematem rekolekcji, które prowadził ponownie Artur Skowron - doktorant na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, lider wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Galilea oraz członek Rady Pastoralnej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej, był TALENT.