14. rocznica święceń biskupich i ingresu do katedry włocławskiej Księdza Biskupa Wiesława Meringa

2017-04-22

W sobotę 22 kwietnia br. przypada liturgiczna rocznica święceń biskupich i ingresu do katedry włocławskiej Księdza Biskupa Wiesława Meringa, Ordynariusza Włocławskiego. Pamiętajmy tego dnia w naszych wspólnotach o modlitwie w intencji Księdza Biskupa. Upamiętnienie tej rocznicy połączone zostanie z imieninami Pasterza Diecezji w dniu 21 czerwca br.

Ks. bp Bronisław Dembowski obchodził jubileusz 25-lecia sakry biskupiej

2017-04-20

„Wyrażamy wdzięczność za gorliwą posługę pasterską, zwłaszcza żarliwość w głoszeniu Ewangelii, wspieraną po ojcowsku wspólną z kapłanami służbą oraz popieranie dialogu ekumenicznego” – napisał papież Franciszek w pozdrowieniu z okazji srebrnego jubileuszu sakry bp. Bronisława Dembowskiego. 20 kwietnia br., a więc dokładnie w 25. rocznicę święceń biskupich, w katedrze włocławskiej jubileuszowej Mszy św. przewodniczył bp Dembowski, a na zaproszenie bp. Wiesława Meringa homilię wygłosił abp Henryk Muszyński, główny konsekrator Jubilata i jego poprzednik na katedrze biskupów włocławskich.

Franciszek do bp. Dembowskiego: wyrażamy wdzięczność za popieranie dialogu ekumenicznego

2017-04-20

Bp Mering do Benedykta XVI: niech Pan Jezus wynagrodzi Wielkiemu Papieżowi cały trud!

2017-04-18

„Mam zaszczyt, jako biskup Diecezji Włocławskiej – tej, na której ziemi urodziła się i żyła 16 lat św. Faustyna Kowalska oraz urodził się św. o. Maksymilian Kolbe – złożyć Waszej Świątobliwości najserdeczniejsze życzenia” – napisał ks. bp Wiesław Mering w liście z okazji 90. urodzin Benedykta XVI. Biskup Włocławski przekazał życzenia osobiście na ręce Papieża-Emeryta podczas prywatnej audiencji, jaka odbyła się 5 kwietnia br. na Watykanie.

Dobra: ks. bp Wiesław Mering powitał uczestników procesji Emaus

2017-04-17

W Poniedziałek Wielkanocny odbyła się w Dobrej coroczna procesja „Emaus”, w której udział wzięło kilkuset mężczyzn. Od wielu lat wyruszają oni o 5.30 rano, żeby przemierzyć około 15 km w procesji do przydrożnych krzyży ustawionych wokół miasta i o godzinie 8.30 wspólnie uczestniczyć w Eucharystii w kościele parafialnym. Uczestnicy procesji zatrzymują się przy każdym z 16 krzyży, klękają i proszą Pana Boga o błogosławieństwo i zachowanie od wszelkiego zła. W tym roku, po raz pierwszy w ponad 100-letniej historii procesji, na jej zakończeniu obecny był Biskup Włocławski.