Dziś w kościołach diecezji włocławskiej zbiórka na prace w sanktuarium w Świnicach Warckich

2017-04-17

O materialne wsparcie remontu kościoła sanktuaryjnego chrztu św. Siostry Faustyny w Świnicach Warckich zaapelował biskup włocławski Wiesław Mering: „Zwracam się po raz kolejny z prośbą, Drodzy Diecezjanie, o materialną pomoc dla tego dzieła”. W Poniedziałek Wielkanocny 17 kwietnia w kościołach diecezji włocławskiej przeprowadzana jest zbiórka na ten cel.

Bp Mering: życie wieczne jest najpiękniejszą obietnicą Zmartwychwstałego

2017-04-16

„Święta wielkanocne napełniają serca nadzieją i pokojem. Chrystus pokonał zło i śmierć, a nam dał nadzieję życia wiecznego” – napisał do wiernych diecezji włocławskiej biskup włocławski Wiesław Mering. Wielkanocne życzenia Pasterza Diecezji odczytywane są w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego we wszystkich kościołach diecezji.

Bp Mering: śmierć Chrystusa na krzyżu to szaleństwo miłości Boga do człowieka

2017-04-16

15 kwietnia, o godz. 21.30 we włocławskiej bazylice katedralnej od liturgii światła rozpoczęła się uroczysta celebracja Wigilii Paschalnej, której przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering. Następnie w liturgii słowa wierni usłyszeli wszystkie przeznaczone na tę noc czytania, odnowili przyrzeczenia chrzcielne, a liturgia eucharystyczna zakończyła się uroczystą procesją rezurekcyjną, która odbyła się już po północy.

Delegacja polskiej młodzieży, która przekazała Krzyż ŚDM, wróciła z Rzymu

2017-04-15

W dniach od 5 do 11 kwietnia 2017 r. miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Ponad 40 młodych ludzi ze wszystkich diecezji w Polsce brało udział w pielgrzymce do Rzymu w celu przekazania w obecności Ojca Świętego Symboli Światowych Dni Młodzieży przedstawicielom młodzieży panamskiej. W pielgrzymce z ramienia diecezji włocławskiej brała udział Marta Stachowiak z Charłupi Małej, członek Diecezjalnego Centrum ŚMD oraz wolontariusz krakowski w trakcie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Bp Gębicki: krzyż jest znakiem wizji świata, w której najwyższym Panem jest Bóg

2017-04-14

W Wielki Piątek liturgii Męki Pańskiej w bazylice katedralnej we Włocławku przewodniczył biskup pomocniczy diecezji włocławskiej Stanisław Gębicki. Zebrani w świątyni wierni wysłuchali Pasji według św. Jana, uczestniczyli w adoracji krzyża, obrzędzie Komunii świętej i procesji do grobu Pańskiego. Rano o godz. 8.00 wierni wraz z ks. bp. Wiesławem Meringiem odmówili Godzinę Czytań oraz Jutrznię.