Msza Wieczerzy Pańskiej we włocławskiej katedrze

2017-04-13

We włocławskiej Bazylice Katedralnej o godzinie 18.00 Mszą Wieczerzy Pańskiej biskup włocławski Wiesław Mering rozpoczął obchody Świętego Triduum Paschalnego – Chrystusa ukrzyżowanego, spoczywającego w grobie i zmartwychwstałego. Po homilii upamiętniając gest Jezusa wobec Apostołów, bp Mering obmył nogi dwunastu alumnom Wyższego Seminarium Duchownego.

Bp Mering do kapłanów: odnówmy naszą pierwotną gorliwość

2017-04-13

„Kościół nie kieruje się duchem czasu. Powinien kierować się duchem Ewangelii, wiary i Tradycji” – mówił do 252 kapłanów zgromadzonych w Bazylice Katedralnej we Włocławku na Mszy Krzyżma ks. bp Wiesław Mering. Podczas liturgii prezbiterzy odnowili przyrzeczenia złożone Bogu i Kościołowi w dniu święceń. Biskup Włocławski poświęcił olej chorych i konsekrował krzyżmo. Tradycyjnie do włocławskiej katedry przyjechali ministranci z całej diecezji, z którymi bp Mering spotkał się o godz. 9.30 wygłaszając do nich konferencję.

Młodzież diecezji włocławskiej rozpoczęła duchowe przygotowania do ŚDM w Panamie

2017-04-10

Ponad ośmiuset młodych ludzi z diecezji włocławskiej oraz prawie pięćdziesięciu księży przybyło 9 kwietnia do Bazyliki Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli, miejsca urodzin i chrztu św. Maksymiliana Marii Kolbego, aby w wymiarze diecezjalnym przeżywać XXXII Światowe Dni Młodzieży, którym w tym roku towarzyszyło hasło „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” (Łk 1, 49). Spotkaniu przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering.

Biskup Włocławski w Rzymie

2017-04-09

Audiencja u Ojca Świętego Franciszka i u Papieża Benedykta XVI oraz Msza św. przy grobie św. Jana Pawła II – tak wyglądała wizyta ks. bp. Wiesława Meringa w Rzymie, jaką Biskup Włocławski odbył w dniach od 4 do 6 kwietnia br. Ksiądz Biskup poprosił o szczególne błogosławieństwo dla swojej pasterskiej posługi, dla wszystkich księży, osób zakonnych i świeckich tworzących rodzinę diecezjalną, na co Ojciec Święty Franciszek chętnie odpowiedział.

Dąbie nad Nerem: nocna droga krzyżowa

2017-04-08

W piątek 7 kwietnia po raz pierwszy w parafii pw. św. Mikołaja w Dąbiu nad Nerem zorganizowano „Nocną Drogę Krzyżową”. Przebiegała ona pod hasłem „Nie bój się pójść za Mną” i była wzorowana na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.