Dąbie nad Nerem: nocna droga krzyżowa

2017-04-08

W piątek 7 kwietnia po raz pierwszy w parafii pw. św. Mikołaja w Dąbiu nad Nerem zorganizowano „Nocną Drogę Krzyżową”. Przebiegała ona pod hasłem „Nie bój się pójść za Mną” i była wzorowana na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

Sieradz: parafia Najświętszego Serca Jezusowego zorganizowała Ekstremalną Drogę Krzyżową

2017-04-08

W nocy z piątku na sobotę (7-8 kwietnia br.) przedstawiciele Rycerzy Kolumba oraz ministrantów parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu wzięli udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Ideą EDK jest przejście nocą w samotności i milczeniu drogi liczącej minimum 40km (kilometr za każdy dzień Wielkiego Postu) kontemplując po drodze przygotowane wcześniej rozważania pasyjne. Ekstremalna Droga Krzyżowa, w której wzięli udział przedstawiciele parafii, rozpoczęła się o godz. 20.30 Eucharystią w kościele św. Józefa w Wieluniu. Następnie po indywidualnym błogosławieństwie z nałożeniem rąk, każdy ruszył na trasę, by w samotności przejść swoją Drogę Krzyżową.

Bp Mering podczas Drogi Krzyżowej ulicami Włocławka: brońcie krzyża!

2017-04-07

„Chcemy iść, tak jak Jezus przeszedł swoją bolesną drogę przed wiekami” – mówił ks. bp Wiesław Mering podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Tradycyjnie już wyruszyła procesja z kościoła oo. Franciszkanów zmierzająca do Bazyliki Katedralnej, podczas której rozważano czternaście stacji Męki Pańskiej. Szczególną intencją tegorocznej Drogi Krzyżowej było wynagrodzenie za profanację Krzyża Świętego i bluźnierstwa przeciwko osobie św. Jana Pawła II, do których doszło podczas widowiska „Klątwa” – wystawionego na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie.

Bierzmowanie najwcześniej w VIII klasie - nowe wskazania KEP

2017-04-07

Najwcześniej sakrament bierzmowania będzie można przyjąć na zakończenie klasy VIII. Powinna do niego przystępować młodzież, która odznacza się dojrzałością intelektualną, emocjonalną i religijną - podkreśla Konferencja Episkopatu Polski w opublikowanych w czwartek wskazaniach do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Ks. bp Wiesław Mering udaje się do Rzymu – wizyta pod znakiem „Trzech Papieży”

2017-04-04

Pod znakiem "Trzech Papieży" odbywać się będzie rozpoczynająca się w dniu dzisiejszym wizyta biskupa włocławskiego Wiesława Meringa w Rzymie. Ksiądz Biskup weźmie udział w audiencji z Ojcem Świętym Franciszkiem, a także spotka się z Papieżem-Seniorem Benedyktem XVI. Nie zabraknie także modlitwy przy grobie św. Jana Pawła II.