Bp Mering o bezpieczeństwie na ŚDM: nie ulegajmy panice!

2016-04-24

„Nikt nie lekceważy sygnałów o możliwych zagrożeniach, ale nie można też wzbudzać niepotrzebnej paniki. (…) Służby naszego kraju zapewniają, że Polska jest bezpieczna (…) Ani Ojciec Święty, ani nikt z nas nie wystawiałby młodzieży na pewne niebezpieczeństwo” – napisał w swojej odezwie do diecezjan biskup włocławski Wiesław Mering. Skomentował w ten sposób informacje przekazywane przez niektóre media na temat bezpieczeństwa na ŚDM Kraków 2016 oraz rosnące w ich wyniku obawy rodziców młodzieży wybierającej się na spotkanie z Ojcem Świętym.

II Konferencja Akcji Katolickiej Diecezji Włocławskiej

2016-04-23

22 kwietnia br. odbyła się II Konferencja z cyklu „Dyskusje o państwie, prawie i moralności”, zorganizowana przez Akcję Katolicką Diecezji Włocławskiej, pod honorowym patronatem Biskupa Włocławskiego Wiesława Meringa. Temat tegorocznej konferencji „Środki społecznego przekazu w służbie dobra wspólnego” spowodował, że uczestnicy skupili się na koniecznych zmianach w obszarze mediów publicznych. Zaproszonymi na konferencje gośćmi byli Pan dr Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości oraz dziennikarz i redaktor sportowy Przemysław Babiarz.

ŚDM: młodzież z Mongolii przyjedzie do diecezji włocławskiej

2016-04-23

„Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Księdzu Biskupowi za opiekę modlitewną i stały kontakt z nami. (…) Dziękujemy także za zaproszenie wystosowane do naszej mongolskiej młodzieży w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży w Diecezji. Jesteśmy przekonani, że będzie to ciekawe doświadczenie i miłe wspomnienia zarówno dla gości, jak i dla gospodarzy” – napisali pochodzący z diecezji włocławskiej Piotr i Anna Mokwińscy, spędzający drugi rok w Mongolii.

IV Marsz Pamięci w Chełmnie n/Nerem

2016-04-22

W piątek, 22 kwietnia przedstawiciele z parafii Narodzenia NMP w Dobrej uczestniczyli w „Marszu pamięci”, który odbył się w Lasach Rzuchowskich na terenie Muzeum Byłego Obozu Zagłady w Chełmnie n/Nerem. Uczestniczyło w nim 15 uczniów z klasy VI oraz II i III dobrskiego Gimnazjum. Wraz z nimi pojechał Dyrektor Zespołu – pan Marek Milczarek, oraz nauczyciele: katecheta Paweł Janicki oraz historyk, pani Danuta Baranowska.

Za trzy miesiące rozpoczną się "Dni w Diecezji"

2016-04-20

Dokładnie za trzy miesiące, a więc 20 lipca, rozpoczną się „Dni w Diecezji” bezpośrednio przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Spotkania z młodzieżą i rodzinami diecezji, koncert we Włocławku, wydarzenia o charakterze religijnym, w tym pobyt i modlitwa w Świnicach Warckich – u źródeł, gdzie św. Faustyna doświadczyła Bożego Miłosierdzia i przygotowywała się, by ogłosić je całemu światu, czy centralna liturgia Mszy św. w Licheniu pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa, wydarzenia sportowe i rekreacyjne, zapoznanie się z kulturą, tradycjami regionów diecezji, a także zwiedzanie jej zabytków oraz urokliwych zakątków, to tylko ogólny zarys propozycji, w ramach „Dni w Diecezji” w diecezji włocławskiej przed ŚDM Kraków 2016.