DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Wielkopostny Dzień Wspólnoty u Salezjanów

2015-03-16

W niedzielę 15 marca br. - pod hasłem Kochać ubogich – dzielić się sobą i posiadanymi dobrami - rodziny Kościoła Domowego i oazowicze rejonu włocławskiego zebrali się w parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Aleksandrowie Kujawskim. W Roku Życia Konsekrowanego, pod okiem Maryi i ks. Jana Bosko, opiekuna ubogich chłopców, zgromadzeni starali się odkrywać skalę współczesnego ubóstwa, które dotyka człowieka. „Na wzór naszego Pana Jezusa Chrystusa jesteśmy wezwani jako chrześcijanie do tego, aby dostrzec różne rodzaje nędzy trapionej naszych braci” – mówił za papieżem Franciszkiem – ks. Przemysław Janiak.


500 dni do ŚDM – dekanat tuliszkowski oczekuje z niecierpliwością!

2015-03-13

Pamiętając, że do wydarzenia Kraków 2016 pozostało już tylko 500 dni, a od wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową minęły równo dwa lata w piątek 13 marca br. młodzież z dekanatu tuliszkowskiego wzięła udział w kolejnym spotkaniu formacyjnym przygotowań do ŚDM.


500 dni do ŚDM – raban we Włocławku

2015-03-13

Kilkuset młodych z Włocławka i okolic wraz ze swoimi duszpasterzami spotkało się w kościele św. Józefa we Włocławku na kolejnym spotkaniu z cyklu „Dotknij Jezusa”. Na 500 dni przed ŚDM Kraków 2016 po raz pierwszy wykonany został hymn Światowych Dni Młodzieży, a młodzi z liczbą „500” ustawili się do wspólnego zdjęcia. Modlitwa, katecheza, czas na spowiedź i adorację Najświętszego Sakramentu, a także zaproszenie do wolontariatu ŚDM i możliwość włączenia się w akcję „Bilet dla Brata” to propozycja, na którą młodzi odpowiedzieli z entuzjazmem.


Diecezja podziękuje św. Józefowi w 70 rocznicę uwolnienia księży z obozu koncentracyjnego w Dachau (zapowiedź)

2015-03-13

W związku z przypadającą w tym roku 70 rocznicą cudownego uwolnienia polskich księży z obozu koncentracyjnego w Dachau, które – jak wiadomo – nastąpiło na skutek nadzwyczajnej interwencji i przemożnego wstawiennictwa Świętego Józefa, Patrona diecezji włocławskiej, 18 marca br. o godz. 17 we włocławskiej katedrze ks. bp Wiesław Mering przewodniczyc będzie uroczystej Mszy św. dziękczynnej.


Koło: Spotkanie z o. Janem Górą

2015-03-12

Długo oczekiwane spotkanie z niezwykłym duszpasterzem młodych, inicjatorem spotkań na Polach Lednickich, o. Janem Górą ziściło się w dniu 11 marca 2015. Ze względu na osobę i charakter spotkanie odbyło się w dwóch turach – o godz. 10.00 z młodzieżą i pracownikami Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych i delegacją Liceum Ogólnokształcącego w Kole, zaś w godzinach południowych spotkał się z młodzieżą i dorosłymi parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole. Odbyło się ono pod hasłem „DO GÓRY NA SPOTKANIE Z JANEM PAWŁEM II”.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 7480641 -GOŚCI ONLINE: 46

projektowanie stron www