Dzień Skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatu Konińskiego II

2014-10-11

W sobotę 11 października w Parafii pw. św. Wojciecha w Koninie odbył się Dzień Skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatu Konińskiego II. We wspólnej modlitwie uczestniczyli ministranci wraz ze swymi opiekunami z Kramska, Łężyna, oraz z parafii konińskich – NMP Królowej Polski, św. Wojciecha, BM. i bł. Jerzego Matulewicza.

We włocławskim seminarium duchownym zainaugurowano nowy rok akademicki

2014-10-11

11 października br. Mszą Świętą w Bazylice Katedralnej we Włocławku o godz. 11 pod przewodnictwem księdza biskupa Wiesława Meringa moderatorzy, profesorowie i alumni Wyższego Seminarium Duchownego zainaugurowali kolejny rok akademicki. Na Eucharystię przybyły osoby związane z uczelnią, przedstawiciele władz Włocławka, przedstawiciele innych uczelni, oraz zaproszeni goście 9 kleryków pierwszego roku, którzy rozpoczynają formację w tej jednej z najstarszych w Europie uczelni.

Spotkanie młodzieży dekanatu chodeckiego w ramach przygotowań do ŚDM

2014-10-10

„Bóg bogaty w miłosierdzie” – pod takim hasłem, w piątkowy wieczór 10 października br. młodzież dekanatu chodeckiego zebrała się w parafii św. Dominika w Chodczu, aby podczas Eucharystii modlić się za dzieło Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku.

„Dotknij Jezusa” - kolejne spotkanie młodzieży we Włocławku

2014-10-10

„Uzdrowienie”, to kolejny temat ewangelizacyjnego spotkania młodych „Dotknij Jezusa”, które odbyło się w parafii św. Stanisława BM we Włocławku w piątek 10 października. Inicjatywa „Dotknij Jezusa” zgromadziła ponad 400 młodych osób z różnych zakątków diecezji. W klimat rozważania wprowadziła nas młodzież z parafii Bytoń, pod duchowym przewodem ks. Piotra Bruda.

Publiczne Gimnazjum Gminy Sieradz w drodze do Świętości za Janem Pawłem II

2014-10-10

Wspólnota szkół noszących imię Św. Jana Pawła II swoje „Te Deum” za Jego kanonizację wyśpiewała przed tronem Królowej Polski 9 października 2014 r. podczas XIV Pielgrzymki Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II na Jasną Górę.