Korczew: dekanalny finał przygotowań do ŚDM 2016

2016-06-12

Niedziela 12 czerwca br. w parafii św. Katarzyny w Korczewie była finałem przygotowań młodzieży dekanatu zduńskowolskiego do zbliżających się dni spotkania młodzieży całego świata, zarówno w dekanacie, diecezji, jak i w Krakowie.

Złota Gloria Artis dla Biskupa Włocławskiego

2016-06-10

W siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 7 czerwca 2016 r. biskup diecezjalny włocławski Wiesław Alojzy Mering odebrał z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (łac. Chwała sztuce). Odznaczenie to jest przyznawane przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego na mocy ustawy z 17 czerwca 2005 r. (Dz. U. nr 131, poz. 1091).

Zbrachlin: III Festiwal Piosenki Religijnej „Śladami św. Jana Pawła II”

2016-06-08

Dnia 6.06.2016 roku odbył się w Zespole Szkół im. I. Jana Paderewskiego w Zbrachlinie III Festiwal Piosenki Religijnej „Śladami św. Jana Pawła II”. Organizatorem Konkursu jest Szkolne Koło Caritas pod opieką pani Agnieszki Lasoty – Staszak. W tym roku festiwal nabrał szczególnego wymiaru, gdyż wpisał się w obchody związane z 25 rocznicą wizyty naszego Rodaka Jana Pawła II we Włocławku.

Abp Muszyński we Włocławku: święty Janie Pawle II – Twoje powołanie do świętości jest naszym powołaniem!

2016-06-07

„Dziękuję Ci św. Janie Pawle II, że pokazałeś, że można być świętym także w naszych czasach. Dziękuję Ci za to, że dźwigając ciężkie brzemię odpowiedzialności wypełniłeś to, czego nauczałeś. Pokazałeś nam, że Twoje powołanie jest naszym powołaniem” – powiedział abp Henryk Muszyński, Prymas-Senior podczas dziękczynnej Mszy św. sprawowanej we włocławskiej Bazylice Katedralnej w 25 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Włocławka i spotkania z polską szkołą. Na zaproszenie biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, 6 czerwca br. ówczesny biskup diecezji włocławskiej przewodniczył Eucharystii z udziałem nauczycieli, wychowawców i katechetów.

Zduńska Wola: IV Marsz dla Życia i Rodziny

2016-06-05

5 czerwca 2016 roku już po raz czwarty odbył się Marsz dla Życia i Rodziny w Zduńskiej Woli, na którym zgromadziło się około tysiąca osób. I tym razem nie zabrakło rodzin z dziećmi, przedstawicieli szkół, placówek pomocy społecznej, różnego rodzaju stowarzyszeń, wspólnot parafialnych wraz z osobami duchownymi, a także przedstawicieli lokalnych władz samorządowych. Hasło tegorocznego marszu brzmiało: „Każde życie jest bezcenne”. Tegoroczny marsz w Zduńskiej Woli przypadł w dniu kanonizacji o. Stanisława Papczyńskiego, patrona dzieci nienarodzonych, rodziców pragnących potomstwa i dzieci mających trudności w nauce.