Młodzi chrześcijanie z Afryki ewangelizowali diecezję włocławską

2014-07-27

Grupa ewangelizacyjna z Wybrzeża Kości Słoniowej „Claret-Gospel” na zaproszenia ks. bp. Wiesława Meringa gościła w naszej diecezji w dniach 19-25 lipca. Tworzy ją kilkunastu młodych ludzi, najczęściej neofitów. Jej założycielem i opiekunem jest o. Roman Woźnica CMF z Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów, który przez ponad 20 lat pracował na misjach w tym kraju. Podczas swojego drugiego już pobytu w naszej diecezji, goście z Afryki odwiedzili sześć parafii: Najświętszego Zbawiciela we Włocławku, św. Stanisława BM we Włocławku, św. Jadwigi w Nieszawie, św. Marii Magdaleny w Sompolnie, Opieki Matki Bożej w Osięcinach oraz św. Jakuba w Piotrkowie Kuj.

Około 30% wiernych diecezji włocławskiej uczęszcza na niedzielną Mszę świętą

2014-07-26

Średnia procentowa uczestniczących w Mszach św. w diecezji włocławskiej wynosi 28 %, natomiast średnia procentowa przyjmujących Komunię św. spośród uczestników niedzielnej Mszy św. w diecezji wynosi 37 %. Taki jest wynik corocznych badań dominicantes, które na zlecenie Urzędu Statystyki Kościoła Katolickiego przeprowadza się w polskich kościołach. Dane dotyczą roku 2013 i są prawie identyczne w stosunku do ostatnich dwóch lat.

Z dalekiego Kazachstanu: "dla więzi duchowych odległość nie jest przeszkodą"

2014-07-20

„Mijają kolejne tygodnie mojej posługi w Kazachstanie. Nadal jestem wikariuszem w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kamyshence. Chciałbym podzielić się jeszcze jedną informacją. Ksiądz Arcybiskup Tomasz Peta podjął decyzję, że od października tego roku mianuje mnie proboszczem Narodowego Sanktuarium Królowej Pokoju w Oziornoje. To wielki zaszczyt i duże wyzwanie, dlatego proszę o modlitwę” – napisał ks. Tomasz Bartczak w liście do ks. bp. Wiesława Meringa.

Wojewódzki Dzień Policji w sieradzkiej kolegiacie

2014-07-18

17 lipca 2014 roku o godz. 10 w kolegiacie sieradzkiej zgromadzili się pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa kapłani i wierni, by oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie z Góry Karmel. W tym roku uroczystości odpustowe związane zostały z dorocznym dniem Policji – stąd obecność funkcjonariuszy i pracowników Policji województwa łódzkiego, którzy z władzami samorządowymi miasta, powiatu oraz województwa wybrali to miejsce na swoje święto.

Wakacyjna propozycja Caritas dla dzieci i młodzieży

2014-07-17

Spotkania i zabawy, wyjścia, zajęcia w muzeum, kolonie to propozycje na wakacje zorganizowane przez Caritas Diecezji Włocławskiej. Skorzystają z nich podopieczni świetlicy socjoterapeutycznej oraz Domu Dziecka.