Rozpoczynają się zapisy pielgrzymów indywidualnych na ŚDM Kraków 2016

2016-02-23

Nie tylko grupy zorganizowane, ale też i pielgrzymi indywidualni chcą wziąć udział w lipcowym spotkaniu młodych z Ojcem Świętym Franciszkiem w Krakowie. Do Diecezjalnego Centrum ŚDM we Włocławku coraz częściej zgłaszają się pojedyncze osoby czy całe rodziny, które nie są związane z konkretnymi wspólnotami, a też chcą być w Krakowie na ŚDM 2016. Od dziś rozpoczynają się zapisy pielgrzymów indywidualnych do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, według podanych niżej zasad.

Pasterz Diecezji spotkał się z chorymi i przewodniczył liturgii w Zduńskiej Woli

2016-02-22

Ks. bp Wiesław Mering przewodniczył dziś wieczorem Mszy św. w parafii św. Antoniego z Padwy w Zduńskiej Woli, podczas której udzielił sakramentu namaszczenia chorych grupie wiernych. Była to kolejna stacja obchodów XXIV Światowego Dnia Chorego w diecezji włocławskiej. Wcześniej Pasterz Diecezji spotkał się z chorymi i personelem szpitala w Zduńskiej Woli. Uroczystość transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

Delegacja Diecezjalnego Centrum ŚDM z Włocławka wzięła udział w Krajowym Forum Duszpasterstwa Młodzieży

2016-02-21

XIII Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży w tym roku odbyło się w dwóch miastach jednocześnie. Delegacje z wszystkich 44 diecezji zgromadziły się w Poznaniu i Gnieźnie. W spotkaniu uczestniczyli koordynatorzy diecezjalni ŚDM oraz młodzież z centrów diecezjalnych, która pracuje nad przygotowaniem Dni w Diecezjach. Diecezję włocławską reprezentowali: ks. Artur Niemira, diecezjalny koordynator ŚDM, ks. Jacek Makowski z sekcji modlitewnej Diecezjalnego Centrum ŚDM oraz młodzież z Centrum: Marta Stachowiak, Kinga Kurzawa i Mateusz Wojtczak. Delegacje obradowały trzy dni od 19 do 21 lutego.

Brudzew: diecezjalne rozgrywki piłki halowej ministrantów i diecezjalny etap olimpiady biblijno-liturgiczne

2016-02-20

W sobotę 20 lutego br., w parafii Brudzew odbyły się diecezjalne rozgrywki piłki halowej ministrantów i diecezjalny etap olimpiady biblijno-liturgiczne. Korzystając z życzliwości księdza kanonika Zbigniewa Wróbla miejscowego proboszcza parafii, a także wójta Gminy Brudzew pana Cezarego Krasowskiego tego dnia Brudzew gościł około stu ministrantów reprezentujących wszystkie rejony diecezji włocławskiej.

O Miłosierdziu Bożym na zimowisku

2016-02-20

W pierwszym tygodniu zimowych ferii województwa łódzkiego, w dniach od 15 do 20 lutego, zostały zorganizowane zimowiska ewangelizacyjne dla młodzieży w Zakopanem. Organizatorem wyjazdu była parafia św. Maksymiliana Kolbego w Zduńskiej Woli. Prawie tygodniowy wypoczynek w górach przeżywany był pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7) i nawiązywał do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.