Stacja ekumeniczna w parafii św. Stanisława we Włocławku

2014-01-25

24 stycznia w parafii pw. św. Stanisława BM we Włocławku odbyła się kolejna stacja Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Meringa zgromadzili się duszpasterze i wierni Miasta Biskupiego, by odpowiedzieć na wezwanie Jezusa „aby byli jedno...”. Kazanie wygłosił ks. Michał Walukiewicz, pastor parafii ewangelicko-augsburskiej we Włocławku.

Ekumeniczne nabożeństwo u św. Maksymiliana w Koninie

2014-01-23

W duchu ekumenizmu, 21 stycznia br. w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Koninie, spotkali się na wspólnej modlitwie katolicy i ewangelicy. Mszy świętej przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering. Natomiast homilię wygłosił ks. Waldemar Wunsz z parafii ewangelicko-augsburskiej w Koninie.

W Zduńskiej Woli modlono się o jedność chrześcijan

2014-01-21

„Razem… nie brak nam żadnego duchowego daru”. Właśnie takie zdanie stanowiło przewodnią myśl trzeciego dnia Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W diecezji włocławskiej to przesłanie wybrzmiało wyraźnie w murach Bazyliki Mniejszej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli podczas celebracji eucharystycznej, której przewodniczył ks. bp Wiesław Mering.

Sieradz: XVII Dzień Judaizmu w diecezji włocławskiej i wręczenie nagrody im. ks. Indrzejczyka

2014-01-21

„Bóg chce naszego braterstwa jako swoistego znaku dla świata” – mówił w Sieradzu biskup włocławski Wiesław Mering. Już po raz szósty, 20 stycznia br. w parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu odbyły się diecezjalne obchody XVII Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Miejscowemu proboszczowi, ks. prał. Marianowi Bronikowskiemu wręczona została także nagroda im. ks. Romana Indrzejczyka przyznana przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów.

Obchody 69. rocznicy nalotu sowieckiego na Sieradz

2014-01-20

W przeddzień 69 rocznicy tragicznego sowieckiego nalotu na Sieradz, tj. 19 stycznia br. pamięć ofiar tamtejszych wydarzeń została uczczona Mszą św. i koncertem w kolegiacie pw. Wszystkich Świętych w Sieradzu. Jak każdego roku uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 16 przewodniczył kanclerz Kurii Diecezjalnej we Włocławku – ks. prał. Artur Niemira. Liturgię, swoim śpiewem, ubogacał chór „Cantate Deo” z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu.