DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Bp Mering: dziękuję tym, którzy oddają cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie

2014-04-17

We włocławskiej Bazylice Katedralnej obchody Świętego Triduum Paschalnego rozpoczęły się Mszą Wieczerzy Pańskiej sprawowaną o godz. 18. Celebracji przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering. Mszę św. koncelebrowali: biskup pomocniczy Stanisław Gębicki i biskup senior Bronisław Dembowski oraz 20 kapłanów. Wspominając wydarzenia Wieczernika, bp Mering obmył nogi dwunastu alumnom włocławskiego Seminarium.


Bp Mering wzywał do entuzjazmu i radości z głoszenia Ewangelii

2014-04-17

We włocławskiej katedrze w Wielki Czwartek 17 kwietnia bp Wiesław Mering przewodniczył Mszy Krzyżma, podczas której prezbiterzy diecezji odnowili przyrzeczenia kapłańskie. Tradycyjnie do włocławskiej katedry zjechali ministranci z całej diecezji, a asystę sprawowali świeccy ceremoniarze ustanowieni kilka miesięcy wcześniej przez Biskupa Włocławskiego. Mszę św., wraz z biskupem pomocniczym Stanisławem Gębickim i biskupem seniorem Bronisławem Dembowskim, koncelebrowało 270 kapłanów.


W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne

2014-04-17

Od Mszy Wieczerzy Pańskiej Wielkiego Czwartku Kościół rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będzie wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W Wielki Czwartek liturgia uobecnia Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie przez Jezusa Eucharystii oraz kapłaństwa służebnego.


Zmarł ks. prof. Stanisław Olejnik – nestor polskich teologów moralistów

2014-04-16

W dniu 16 kwietnia br. w 94 roku życia i 70 kapłaństwa zmarł we Włocławku wybitny polski teolog moralista ks. infułat prof. dr hab. Stanisław Olejnik – kapłan diecezji włocławskiej, wieloletni wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku, Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie; trudzący się dla odnowy teologii moralnej w Polsce po Soborze Watykańskim II, cieszący się przyjaźnią i ceniony przez bł. Jana Pawła II.


Sieradz: otwarcie wystawy pt. „ Zbrodnia Katyńska”

2014-04-15

14 kwietnia br., o godz. 12.00, w Domu Katolickim przy parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Zbrodnia Katyńska”. Pomimo dystansu czasowego, jaki dzieli nas od tych dramatycznych wydarzeń, pamięć o nich jest ciągle żywa w polskim społeczeństwie. Decyzja najwyższych sowieckich władz partyjno-państwowych z 5 marca 1940 r. o rozstrzelaniu blisko 22 tysięcy polskich jeńców wojennych i więźniów była zbrodnią popełnioną na polskich elitach intelektualnych.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 5467519 -GOŚCI ONLINE: 31

projektowanie stron www