DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Włocławek: Koncert Uwielbienie

2016-05-28

Hymnem Tegorocznych Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni”, 26 maja rozpoczęliśmy we Włocławku siódmy już koncert Uwielbienie, organizowany przez Duszpasterstwo Ogólne Kurii Diecezjalnej Włocławskiej, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Urząd Miasta Włocławek, Fundację „ANWIL dla Włocławka” oraz Starostwo Powiatowego we Włocławku.


Bp Mering: z wiary w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie pochodzą piękne kwietne dywany

2016-05-27

„Nic nie wytłumaczy tego układania kwietnych dywanów, tego trudu podejmowanego przez ludzi, jak tylko miłość obecna w ich sercu. To miłość mobilizuje ludzi do działania, do poświęcenia” – mówił podczas homilii w Uroczystość Bożego Ciała w Spycimierzu ks. bp Wiesław Mering. W parafii słynącej z najstarszej w Polsce tradycji układania kwietnych dywanów Biskup Włocławski przewodniczył Mszy świętej, wygłosił homilię i poprowadził procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy idąc drogą usłaną kwietnymi kobiercami.


Koło: Koncert Uwielbienia

2016-05-26

 Już po raz drugi w Kole, na placu pomiędzy ulicami Prusa i Niezłomnych, stanęła w Boże Ciało scena. Podobnie jak przed rokiem w tym dniu odbył się wieczorem Koncert Uwielbienia. Przygotowały go wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym: „Bartymeusz” i „Góra Syjon” z Koła oraz „Getsemani” z Grzegorzewa, a uczestnikami byli mieszkańcy miasta i goście z okolicznych miejscowości. Wspólnym celem było publiczne oddanie chwały Bogu poprzez modlitwę, słowo, ruch i śpiew. Pragnieniem wszystkich było - by Jezus dotykał ludzkich serc swoim miłosierdziem.


Bp Mering: Chrystus największą wartością, jakiej dziś potrzeba Polsce

2016-05-26

Dnia 26 maja br. uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zgromadziła we włocławskiej Bazylice Katedralnej wiernych miasta i okolic, siostry zakonne, członków Kapituły Katedralnej, moderatorów i profesorów Wyższego Seminarium Duchownego. Pod przewodnictwem Pasterza Kościoła Włocławskiego ks. bp. Wiesława Meringa sprawowana była Najświętsza Ofiara, po której ulicami miasta przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Na jej zakończenie Pasterz Diecezji ponowił „Akt zawierzenia Matce Bożej z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski”.


Spycimierz słynący z kwietnych dywanów zaprasza na Boże Ciało

2016-05-25

Tegorocznej Mszy św. z racji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (26 maja) w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Spycimierzu będzie przewodniczył i procesję poprowadzi biskup włocławski Wiesław Mering. W parafii słynącej z najstarszej w Polsce tradycji układania pięknych dywanów kwiatowych na Boże Ciało Msza św. z procesją rozpocznie się o godz. 17.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 10457069 -GOŚCI ONLINE: 21

projektowanie stron www