Koło: 110-lecie Chóru Farnego Lutnia

2015-09-27

27 września zakończyły się obchody jubileuszu Chóru Farnego „Lutnia” im. Stanisława Moniuszki w Kole, którego członkowie i sympatycy w tym roku świętują 110. rocznicę powstania zespołu. Zostały one zaplanowane na dwa dni. Z tej okazji zorganizowane zostały wydarzenia zarówno o charakterze religijnym, jak i jubileuszowy koncert w domu kultury.

Włocławek: kolejne spotkanie Diecezjalnego Centrum ŚDM

2015-09-27

W sobotę 26 września br. w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku odbyło się spotkanie Diecezjalnego Centrum ŚDM, podczas którego omówione zostały obecne i planowane działania w ramach przygotowań diecezji włocławskiej do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Oprócz członków Centrum obecny był także ksiądz Rafał Buzała z Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie, odpowiedzialny za sekcję wolontariatu. Spotkanie Diecezjalnego Centrum odbywało się podczas trwania szkolenia wolontariuszy.

II diecezjalne szkolenie wolontariuszy ŚDM

2015-09-27

208 młodych z diecezji włocławskiej spotkało się w sobotę 26 września br. w auli Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku na drugim szkoleniu przygotowującym młodzież do pracy wolontariusza podczas przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz poprzedzających to wydarzenie „Dni w Diecezji”. Młodzi przyjechali wraz ze swoimi duszpasterzami. Były to te osoby, które wcześniej wyraziły chęć bycia wolontariuszem ŚDM 2016 i zarejestrowały się poprzez formularz diecezjalny.

Rekolekcje kapłanów seniorów w Michelinie (22-24.09.2015 r.)

2015-09-26

O księżach, którzy przeszli na emeryturę rzadko można powiedzieć, że są to kapłani w „stanie spoczynku”. Owszem, są i tacy pośród nich, których unieruchomiło kalectwo, nieuleczalna choroba, ale to wcale nie oznacza bezczynności, ponieważ wtedy zostaje im ważna misja współcierpienia z Chrystusem ukrzyżowanym, modlitwa cierpienia ofiarowanego w intencji Kościoła, w intencji braci i sióstr, którym potrzebne jest wsparcie innych.

Lubicz Górny: Eucharystia i koncert chrześcijańskiego rocka w drodze na ŚDM Kraków 2016

2015-09-26

W piątek 25 września br. w parafii Lubicz Górny odbył się kolejny przystanek przygotowujący do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Przed Eucharystią kapłani dekanatu spotkali się z ks. kanclerzem Arturem Niemirą, diecezjalnym koordynatorem przygotowań do ŚDM, aby omówić sprawy formacyjne. Następnie miała miejsce Msza św. z udziałem młodzieży, po której odbył się koncert ewangelizacyjny zespołu rockowego „Pancerne Ryby” z Lubicza.