DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


XXVI Katedralne Koncerty Organowe (zapowiedź)

2015-05-10

Począwszy od poniedziałku 11 maja, przez siedem kolejnych tygodni włocławska katedra już po raz 26. gościć będzie wybitnych artystów - muzyków organistów oraz wielbicieli muzyki organowej.


Tuliszków: wprowadzenie relikwii bł. Karoliny Kózkówny

2015-05-07

W duchowej łączności z biskupem włocławskim Wiesławem Meringiem, w środę 6 maja br. podczas uroczystości udzielenia sakramentu bierzmowania ks. infułat Krzysztof Konecki przekazał młodzieży parafii św. Wita w Tuliszkowie relikwie bł. Karoliny Kózkówny.


Tulipany dla Jana Pawła II

2015-05-05

Od 1 do 5 maja Spycimierz zabłysnął tysiącami kolorowych tulipanów. W bogatym kalendarzu imprez gminy Uniejów pojawiła się zupełnie nowa: Spycimierskie Święto Tulipana. Zdecydowanie nowa pozycja w kalendarzu imprez, ale pięknie nawiązuje do starej trwającej ponad 200 lat tradycji kwietnych dywanów w Spycimierzu na Boże Ciało. Gdyby nie było kwietnych dywanów na Boże Ciało pewnie Spycimierz nie byłby miejscem tego barwnego wydarzenia. 1 maja br. tulipanowe kompozycje podziwiał biskup włocławski Wiesław Mering w towarzystwie Marszałka Województwa Łódzkiego, Burmistrza Gminy Uniejów i innych gości.


Konin: rajd rowerowy w intencji Światowych Dni Młodzieży

2015-05-02

2 maja br., w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Koninie odbył się młodzieżowy rajd rowerowy połączony z modlitwą różańcową w intencji Światowych Dni Młodzieży. Inicjatorami przedsięwzięcia byli posługujący w parafii księża wikariusze: ks. Piotr Patyk i ks. Marcin Matynka.


Księża diecezji włocławskiej pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa pielgrzymowali do Dachau

2015-05-01

W dniach 26-30 kwietnia br. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa pielgrzymowało do Dachau 37 księży reprezentujących Kurię Diecezjalną, wszystkie Kapituły, Wyższe Seminarium Duchowne oraz inne instytucje diecezjalne, duchowieństwo zakonne, jak również parafie diecezji włocławskiej, kaliskiej i pelplińskiej. Na miejscu dołączyli księża studenci z Innsbrucka. Okazją do pielgrzymowania stały się uroczystości 70. rocznicy wyzwolenia tamtejszego obozu koncentracyjnego.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 7764284 -GOŚCI ONLINE: 39

projektowanie stron www