W parafii bł. Jerzego Matulewicza zakończyła się peregrynacja Symboli ŚDM w Koninie

2014-05-24

24 maja br. (sobota) dla wspólnoty parafialnej bł. Jerzego Matulewicza w Koninie był dniem przylgnięcia do Chrystusowego Krzyża ŚDM i Jego Matki Maryi w ikonie Salus Populi Romani. Bez wątpienia był to czas, który jakby na chwilę zatrzymał się. Rzesza wiernych z ogromnym przejęciem, jak i radością adorowała Symbole ŚDM. "Obecność tego krzyża sprawiła, że i moje kolana zgięły się, poruszyło się moje serce, a usta głosiły pieśń uwielbienia. Bo kto może, niech pojmuje – jak wielka i niepojęta to miłość i jaka siła i moc płynie z drzewa krzyża" - mówiła jedna z młodych uczestniczek nawiedzenia.

Nawiedzenie Symboli ŚDM u św. Wojciecha w Koninie: Maryja dziś szczególnie ma być „Matką Konina”

2014-05-24

Nawiedzenie Krzyża Światowych Dni Młodzieży oraz ikony Matki Bożej Salus Populi Romani w parafii pw. św. Wojciecha w Koninie rozpoczęło się 23 maja o godzinie 17 przy pomniku Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Warto podkreślić w tym miejscu, iż obecność symboli ŚDM wpisuje się w rok jubileuszowy tej parafii, która przeżywa 100 rocznicę poświęcenia swojej świątyni. Mimo iż centralne uroczystości jubileuszowe odbywały się 14 maja br. pod przewodnictwem Pasterza Diecezji, ks. bp. Wiesława Meringa, to jednak nawiedzenie Krzyża ŚDM oraz ikony Matki Bożej należy wpisać do kanonu najważniejszych wydarzeń jubileuszowych.

Koniński dzień peregrynacji Krzyża ŚDM

2014-05-23

23 maja Krzyż ŚDM oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani przybyły do parafii św. Maksymiliana Kolbe, a następnie powędrowały do parafii NMP Królowej Polski. Krzyż i ikonę witali proboszczowie parafii ks. prał. Wojciech Kochański i ks. prał. Henryk Włoczewski. Podczas czuwań i adoracji bardzo wiele osób, w tym także młodzież, całowało i przytulało Krzyż. Nie trudno było zauważyć na wielu twarzach łzy. "Jestem dumny, że jestem chrześcijaninem" - mówił o swoich przeżyciach jeden z młodych uczestników modlitwy przy Krzyżu ŚDM.

Od parafii św. Bartłomieja rozpoczęło się nawiedzenia Krzyża ŚDM w Koninie

2014-05-23

W dniu 22 maja, w parafii św. Bartłomieja rozpoczęła się peregrynacja peregrynacja krzyża ŚDM w Koninie. Dla naszej wspólnoty było to niezwykle ważne wydarzenie. Udział w jego przeżywaniu wzięli udział nie tylko młodzi, ale także wielu wiernych z naszej i okolicznych parafii: Miłosierdzia Bożego i św. Marii Magdaleny z Konina oraz parafie z Brzeźna, Krzymowa, Rzgowa, Sławska, Wyszyny, Kuny, Starego Miasta i Żychlina. "Dla mnie krzyż jest najważniejszym symbolem wiary, dlatego jestem bardzo szczęśliwa że miałam okazję dotknąć krzyża ŚDM” – mówiła Jadwiga, jedna z uczestniczek konińskich uroczystości.

Doroczna pielgrzymka księży z diecezji włocławskiej pod znakiem Krzyża ŚDM

2014-05-22

22 maja br. w sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich zgromadzili się księża diecezji włocławskiej wraz ze swoimi biskupami w dniu modlitw o uświęcenia kapłanów. Rozpoczęciem dorocznej pielgrzymki była procesja z Krzyżem ŚDM spod domu rodzinnego św. Faustyny w Głogowcu. Krzyż nieśli diakoni w otoczeniu młodzieży z dekanatu uniejowskiego. Po przyjściu do kościoła parafialnego w Świnicach Warckich 8 diakonów i 310 włocławskich księży wraz ze swoimi biskupami adorowało Najświętszy Sakrament, słuchało konferencji ascetycznej oraz koncelebrowało uroczystą Mszę św., której z przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering. W pielgrzymce wzięli udział bp Stanisław Gębicki i bp Bronisław Dembowski. Konferencję i homilię wygłosił ks. prał. dr Mirosław Wachowski, sekretarz Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie.