Tokary: Pamięci tych, co bronią naszego mienia i życia

2015-11-16

W niedzielę 15 listopada w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Tokarach (dekanat dobrski) o godz. 11.30 Kapelan Powiatowy Strażaków, ks. Antoni Janicki odprawił Mszę św. koncelebrowaną w intencji zmarłych strażaków z terenu powiatu. W minionym roku na wieczną służbę odeszło 61 druhów i 2 druhny.

Stare Miasto: Biskup Włocławski poświęcił nowy ołtarz

2015-11-15

15 listopada 2015 r., w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Starym Mieście ks. bp Wiesław Mering poświęcił nowy ołtarz. Instalacja ołtarza zbiegła się z remontem prezbiterium, w którym odnowiono nie tylko ściany i polichromie na suficie, ale również wymieniono marmurowe pokrycie podłogi oraz zainstalowano nową iluminację całego prezbiterium wraz z iluminacją zabytkowej nastawy ołtarzowej, znajdującej się w apsydzie prezbiterium.

Zduńska Wola: Eucharystia młodych w duchu przygotowań do ŚDM 2016

2015-11-14

W ramach przygotowań do ŚDM Kraków 2016 dnia 13 listopada br. w parafii św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli, zgromadziła się młodzież wraz z opiekunami na Eucharystii Młodych. Nie zabrakło tego dnia przedstawicieli parafii św. Maksymiliana i Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli, św. Katarzyny w Korczewie i parafii św. Wojciecha BM w Sieradzu-Męce. Mszę świętą w intencji przygotowujących się do ŚDM w Krakowie, koncelebrowali księża wikariusze wymienionych parafii, a słowo do zebranych skierował duszpasterz młodzieży rejonu sieradzkiego ks. Łukasz Ściślewski.

Bp Mering: w tegoroczne Święto Niepodległości nowa nadzieja, nowe aspiracje, nowe dokonane przez Polaków wybory

2015-11-11

„Dzisiejsze Święto Niepodległości pamiętamy wyjątkowo. Spełniają się jakby słowa Pisma: ‘I oto wszystko stało się nowe’: nowe nadzieje, wydaje się nowe aspiracje, nowe dokonane przez Polaków wybory” – mówił biskup włocławski Wiesław Mering 11 listopada br. w Bazylice Katedralnej we Włocławku podczas Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny. Eucharystia była głównym punktem włocławskich obchodów 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

VIII Diecezjalny Festiwal Piosenki Religijnej Ryba (zaproszenie)

2015-11-11

Festiwal dziecięco-młodzieżowy jest formą podziękowania zespołom i solistom, za ich pełną miłości i oddania posługę muzyczną w parafiach naszej diecezji. „Kto śpiewa, dwa razy się modli”, a modlitwa jest jednym ze sposobów czynienia miłosierdzia. Tym akcentem chcemy się włączyć w przygotowanie do ŚDM. Edycja Festiwalu „Ryba” trwa jeden dzień- w sobotę 21 listopada 2015r. Rozpoczyna się Eucharystią, której będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Wiesław Alojzy Mering o godzinie 10.00 (obecność obowiązkowa). Po zakończonej Mszy Świętej odbędą się przesłuchania- od godziny 11.00. Po naradzie jury, w czasie której wystąpią zaproszeni goście, zostanie ogłoszony werdykt.