Długoszańskie przygotowania do ŚDM Kraków 2016

2015-10-19

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. zbliżają się wielkimi krokami. Młodzi ludzie w całej Polsce, ale też i za granicą przygotowują się do tego wydarzenia. Atmosfera oczekiwania i przygotowań do wielkiego święta młodzieży widoczna jest także Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

Dzień Skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza dekanatu konińskiego II

2015-10-18

W sobotę 17 października, w parafii pw. św. Wojciecha w Koninie odbył się dekanalny Dzień Skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza dekanatu konińskiego II, pod hasłem Pan Cię potrzebuje.

Zduńska Wola: I Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej - „Śpiewamy dla JP2”

2015-10-17

16 październik to dzień wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji w parafii św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli odbył się I Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej. 384 młodych artystów z diecezji włocławskiej i spoza jej granic, śpiewem uczciło osobę św. Jana Pawła II. Był to również kolejny etap przygotowań do ŚDM 2016.

Podsumowanie Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę w 2015 roku

2015-10-16

14 października br. w parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli zgromadzili się kapłani biorący udział w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Włocławskiej. Spotkaniu przewodniczył Pasterz Diecezji ks. bp Wiesław Mering. Celem spotkania było podsumowanie tegorocznej pielgrzymki, wymiana doświadczeń, opinii i nakreślenie zadań na czas najbliższy, a przede wszystkim złożenie podziękowań osobom odpowiedzialnym za organizację i przebieg pielgrzymki.

Parafianie z Tuliszkowa na ogólnopolskiej Konferencji Alpha w Warszawie

2015-10-12

10 i 11 października br. w Warszawie odbywała się ogólnopolska Konferencja Alpha. Na to wydarzenie wybrali się reprezentanci wspólnoty młodzieżowej „Emmanuel” z parafii św. Wita w Tuliszkowie.