Charłupia Mała: tysiące pielgrzymów u Księżnej Sieradzkiej

2014-09-09

Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny to tradycyjnie dla mieszkańców Charłupi Małej koło Sieradza uroczysty odpust. Tego dnia bowiem do miejscowego sanktuarium Matki Bożej Charłupskiej Księżnej Sieradzkiej przybywają tysiące pielgrzymów pieszych i autokarowych, aby za przyczyną Maryi modlić się o potrzebne łaski. Sumie odpustowej w dniu 8 września przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering.

Bp Gębicki w Tuliszkowie: praca rolnika to przytulenie się do Krzyża Chrystusa

2014-09-08

Przy pięknej, zatopionej w słońcu pogodzie, w niedzielę 7 września br., w parafii św. Wita w Tuliszkowie odbyły się dożynki powiatowo-gminno-parafialne. Święto to jest dziękczynieniem Bogu za zebrane plony w związku z kończącymi się pracami na roli, przy jednoczesnym wynagrodzeniu rolnikom za całoroczną pracę. Uroczystościom przewodniczył biskup pomocniczy diecezji włocławskiej Stanisław Gębicki.

13 września spotkanie Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży

2014-09-08

W najbliższą sobotę 13 września w Kurii Diecezjalnej we Włocławku odbędzie się spotkanie powołanego dekretem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży. Na spotkaniu podjęte zostaną tematy związane z przygotowaniem do ŚDM w diecezji włocławskiej na pozostałe do wydarzenia w Krakowie dwa lata. W ramach diecezjalnego centrum powołane zostaną sekcje odpowiedzialne za poszczególne obszary przygotowań młodzieży i starszych diecezjan do tego wyjątkowego wydarzenia.

Konin: seniorzy aktywni także w wakacje

2014-09-08

Seniorzy zrzeszeni w Parafialnym Klubie Seniora w par. św. Maksymiliana Kolbe w Koninie nie mieli wakacyjnego odpoczynku. Dzięki wsparciu z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 uczyli się angielskiego, poznawali podstawy wiedzy konsumenckiej i chodzili z kijkami na zajęciach nordic walking.

Uroczystości w byłym obozie zagłady w Chełmnie

2014-09-05

4 września 2014r. w par. Chełmno n. Nerem, na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady Kulmhof odbyło się spotkanie modlitewne w intencji pomordowanych tam Polaków, Żydów, Romów, Dzieci Czeskich, Jeńców Radzieckich, któremu przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering.