Bp Mering podjął decyzję o skróceniu kadencji dziekanów (krótka)

2014-12-03

Biskup Włocławski Wiesław Mering poinformował dziś podczas konferencji rejonowej we Włocławku, że podjął decyzję o skróceniu obecnej kadencji księży dziekanów.

Msza św. trzeźwościowa i recital Jerzego Filara w Koninie

2014-12-01

W ostatnią niedzielę ubiegłego miesiąca, 30 listopada, w kościele św. Wojciecha w Koninie sprawowana była msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach, której przewodniczył ks. Paweł Śmigiel Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości. Po Eucharystii koninianie wzięli udział w recitalu Jerzego Filara.

Wieczór świadectwa w kolegiacie sieradzkiej

2014-11-30

W dniach 28 i 29 listopada w parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu gościliśmy znaną polską aktorkę serialową oraz autorkę książki pt.: „Nawrócona wiedźma”, Patrycję Hurlak. Pani Patrycja dzieliła się świadectwem swojego powrotu do Chrystusa po długoletnim burzliwym życiu bez Boga. Spotkała się z więźniami Zakładu Karnego w Sieradzu, odwiedziła Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu. W sobotę aktorka spotkała się z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz spotkała się z przedstawicielami sieradzkiego stowarzyszenia Civitas Christiana.

Nieszporami I niedzieli Adwentu rozpoczął się rok życia konsekrowanego w diecezji włocławskiej

2014-11-30

W sobotę 29 listopada o godz. 17 w Bazylice Katedralnej we Włocławku uroczystymi Nieszporami z I Niedzieli Adwentu rozpoczęty został nowy rok liturgiczny w Kościele, który będzie przeżywany jako rok życia konsekrowanego. Nabożeństwu przewodniczył biskup pomocniczy diecezji włocławskiej Stanisław Gębicki.

Młodzież z Konina czuwała przed Adwentem

2014-11-29

W sobotę 29 listopada w parafii św. Maksymiliana w Koninie odbył się dzień skupienia dla młodzieży z dekanatu konińskiego I, II i III, zorganizowany przez ks. Karola Skrobickiego, wikariusza parafii św. Maksymiliana w Koninie.