Najważniejsze wydarzenia mijającego roku – koronacja łaskami słynących obrazów Matki Bożej w Błennej i Radziejowie

2015-12-30

W uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia br., w samo południe, w sanktuarium maryjnym w Błennej na Kujawach, odprawiona została uroczysta Msza święta, podczas której biskup włocławski Wiesław Mering dokonał koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej Księżnej Kujaw. Natomiast w niedzielę 16 sierpnia br. w Radziejowie Pasterz Diecezji przewodniczył uroczystości Koronacji Wizerunku Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Najważniejsze wydarzenia mijającego roku – poświęcenie nowej części Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny

2015-12-30

W niedzielę 23 sierpnia 2015 roku o godz. 11, w przeddzień 110 urodzin Świętej odbyła się uroczystość poświęcenia nowej części Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Uroczystości transmitowała TV Polonia. „W czasach, gdy promuje się to, co poniża wiarę i wymierzone jest przeciwko Bogu, my budujemy Bogu świątynię, poświęcamy to sanktuarium w rodzinnej parafii św. Faustyny, bo tutaj się urodziła, przyjęła sakrament chrztu św., przeżyła połowę swojego życia, tutaj doznała pierwszego objawienia Miłosiernego Jezusa i przygotowała się do przekazania orędzia Bożego Miłosierdzia światu – córka Kościoła Włocławskiego” – powiedział biskup włocławski Wiesław Mering podczas Mszy św. sprawowanej w rodzinnej parafii św. Faustyny Kowalskiej.

Świąteczne spotkanie księży studentów z Pasterzem Diecezji

2015-12-28

28 grudnia br., w Domu Biskupim we Włocławku odbyło się świąteczne spotkanie księży studentów diecezji włocławskiej z biskupem włocławskim Wiesławem Meringiem. Na stałe wpisało się już ono w kalendarz diecezjalnych wydarzeń i jest, samo w sobie, dobrą okazją dla przebywających na co dzień poza granicami macierzystej diecezji do przekazania sprawozdania z naukowych osiągnięć oraz do umocnienia więzów z diecezją.

Konin: Liturgia trzeźwościowa i kolędujący Tadeusz Woźniak w parafii św. Wojciecha

2015-12-27

„Chrześcijańska rodzina powinna być trzeźwa pod każdym względem, za przykładem Świętej Rodziny, której święto dzisiaj obchodzimy” powiedział ks. Paweł Śmigiel, przewodnicząc Mszy św. trzeźwościowej w minioną niedzielę, w kościele św. Wojciecha w Koninie. Była to ostatnia, w tym roku kalendarzowym, Msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę”.

Boże Narodzenie

2015-12-25

W Boże Narodzenie, drugie co do ważności święto w liturgii chrześcijańskiej, Kościół wspomina prawdę, że Bóg stał się człowiekiem. Jednorodzony i odwieczny Syn Boży przyjął ludzką naturę, aby w niej dokonać zbawienia ludzi.