Styczniowa msza trzeźwościowa i kolędy w św. Wojciechu w Koninie

2016-02-02

Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę miesiąca, 31 stycznia, w kościele św. Wojciecha w Koninie sprawowana była msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach. W ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” kolędy i pastorałki zaśpiewała Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore.

II Diecezjalne Rekolekcje dla Liturgicznej Służby Ołtarza

2016-02-02

W minione ferie zimowe odbyły się w Częstochowie po raz drugi rekolekcje dla ministrantów z naszej diecezji. Miały one miejsce w domu Sióstr Zmartwychwstanek od dnia 25-28 stycznia 2016 roku, pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Za aprobatą Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ordynariusza Wiesława Alojzego Meringa i ks. Łukasza Matuszaka – diecezjalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza, rekolekcje poprowadził tak jak w ubiegłym roku: ks. Tomasz Fischer – dekanalny duszpasterz ministrantów dekanatu lubranieckiego.

List do red. Katarzyny Wiśniewskiej z Gazety Wyborczej

2016-01-29

Ks. bp Wiesław Mering, w odpowiedzi na artykuł, jaki ukazał się w „Gazecie Wyborczej” (dn. 16.01.2016 r.), skierował list do p. red. Katarzyny Wiśniewskiej. Zgodnie z zawartą w nim informacją, postanowił również udostępnić go na stronie internetowej diecezji.

XIX Dzień Judaizmu w Sieradzu

2016-01-22

Uroczyste obchody Dnia Judaizmu w Sieradzu wpisały się na stałe w historię dialogu międzyreligijnego naszej diecezji. Po raz 8 świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień 20 stycznia 2016 r. Gospodarzem uroczystości był ks. bp Wiesław A. Mering, pasterz kościoła włocławskiego. Wśród licznie zaproszonych Gości nie zabrakło najwyższych przedstawicieli władz Państwa Izrael z ambasador Anną Azari oraz Naczelnym Rabinem Polski Michaelem Schudrichem.

Głosić Chrystusa na mongolskich stepach

2016-01-20

Już drugi rok na misjach w Mongolii przebywają świeccy diecezjanie z parafii Lubicz Górny. Wyjechali tam jako młode małżeństwo, a niedawno w azjatyckim kraju przyszło na świat ich pierwsze dziecko. Postanowili podzielić się z nami świadectwem swej pracy misyjnej w Kościele na mongolskich stepach.