Podziękowania Diecezjalnego Koordynatora ŚDM podczas diecezjalnego dziękczynienia

2016-10-23

„Młodzi przyjaciele, podczas tej Mszy św. dziękujemy za was i wam za to, że otworzyliście serca i daliście się zaprosić na ŚDM, nie zlękliście się straszenia zamachami, dodawaliście odwagi, gdy przychodziło zniechęcenie, zarażaliście optymizmem i wiarą, że się uda; dziękujemy za waszą radość, za wasz głos w Kościele diecezjalnym, (…) za to, że byliście odważni, by mówić o ŚDM wobec waszych kolegów i koleżanek i że nie wstydzicie przyznać się do Pana Jezusa” – powiedział ks. prał. Artur Niemira, diecezjalny koordynator ŚDM we wprowadzeniu do Mszy św. podczas diecezjalnego dziękczynienia za XXXI Światowe Dni Młodzieży.

Włocławek: młodzi diecezjanie podziękowali za XXXI Światowe Dni Młodzieży

2016-10-22

„Podtrzymujmy zapał w młodych sercach!” – powiedział ks. bp Wiesław Mering w sobotę 22 października br., w dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, w Katedrze Włocławskiej podczas Diecezjalnego Dziękczynienia za XXXI Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Na Eucharystię, której przewodniczył Biskup Włocławski przyjechało blisko 1500 osób młodych z całej diecezji wraz ze swoimi duszpasterzami.

Dekanat lubraniecki i parafia Najśw. Serca Pana Jezusa w Turku u stóp Jasnogórskiej Pani

2016-10-18

Już po raz kolejny z inicjatywy ks. Tomasza Fischera – wikariusza parafii św. Jana Chrzciciela w Lubrańcu, wierni dekanatu lubranieckiego i Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku uczestniczyli w nocnym czuwaniu na jasnej Górze z dnia 14 na15 października br. Ponad 180 osób zgromadziło się przed obrazem Czarnej Madonny wraz z kapłanami: ks. Janem Tomczykiem, ks. Tomaszem Fischerem, ks. Marcinem Lewandowskim – wychowawcą i katechetą Szkoły Katolickiej im. Ks. Jana Długosza we Włocławku, który wygłosił katechezę i homilię podczas Mszy Świętej.

Koncert ku czci św. Jana Pawła II w Bazylice Katedralnej we Włocławku

2016-10-17

W niedzielę 16 października 2016 r. minęła trzydziesta ósma rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. W tym dniu we włocławskiej Bazylice Katedralnej odbył się koncert ku czci św. Jana Pawła II, nad którym swój honorowy patronat sprawował Biskup Włocławski Wiesław Alojzy Mering oraz Prezydent Miasta Włocławka Marek Wojtkowski. Organizatorami tego wydarzenia byli: Bazylika Katedralna, Urząd Miasta Włocławka oraz Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego.

Po raz 448 w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku zainaugurowano rok akademicki

2016-10-15

Dnia 15 października br. o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej we Włocławku Mszą św. pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa zainaugurowany został 448 rok akademicki w historii tego jednego z najstarszych seminariów duchownych w Polsce. Podczas inauguracji w auli seminaryjnej wykład inauguracyjny wygłosił ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr. Ks. bp Wiesław Mering podkreślił, że prawdziwym fundamentem seminaryjnej formacji jest praca nad sercem, nad osobistą relacją z Chrystusem.