Spotkanie formacyjne dla organistów diecezji włocławskiej

2014-06-14

14 czerwca w auli Muzeum Diecezjalnego we Włocławku odbyło się spotkanie formacyjne dla organistów diecezji włocławskiej zorganizowane przez Komisję Muzyki Kościelnej Diecezji Włocławskiej, Parafię Katedralną i Duszpasterstwo Pracowników Kościelnych. Tegoroczny zjazd stanowił Te Deum muzyków kościelnych naszej diecezji za życie i działalność organisty katedralnego i profesora DSO śp. Antoniego Wierzbickiego w 20 rocznicę jego śmierci i 100 rocznicę urodzin.

Bp Mering protestuje przeciwko wystawieniu "Golgoty Picnic"

2014-06-14

„Milczeć nie wolno, bo to słusznie może być odbierane jako przyzwolenie i obojętność na zło! Apeluję o mądre decyzje do wszystkich, którym droga jest nasza, polska kultura, a którzy decydują o środkach finansowych umożliwiających wystawienie Golgota Picnic!” – napisał w specjalnym oświadczeniu biskup włocławski Wiesław Mering.

Przed Synodem na temat rodziny: korespondencja pomiędzy bp. Wiesławem Meringiem a kard. Walterem Kasperem

2014-06-13

„Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za wyjaśnienie, które Ksiądz Kardynał zechciał przesłać jako odpowiedź na mój list z 3 kwietnia 2014 r. Chciałbym również argumenty, które znajdują się w liście Eminencji, przedstawić całemu mojemu środowisku” – napisał w liście do kard. Waltera Kaspera biskup włocławski Wiesław Mering. Korespondencja dotyczy problematyki podjętej przez watykańskiego purpurata 20 lutego br. podczas nadzwyczajnego konsystorza kardynałów w Watykanie. Kard. Kasper, na prośbę papieża Franciszka, przygotował wprowadzenia do dyskusji nad problematyką małżeństwa i rodziny. Podjęty w wygłosie temat dopuszczenia do Komunii Świętej osób rozwiedzionych wzbudził żywą dyskusję w całym Kościele, a także w mediach.

Warszawa: w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski wyrażono uznanie dla diecezji włocławskiej za peregrynację Krzyża ŚDM

2014-06-12

W dniu 11 czerwca br. podczas zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie ks. bp Wiesław Mering został poproszony o przedstawienie przebiegu peregrynacji Symboli ŚDM w diecezji włocławskiej. Tego samego dnia o godz. 16, w siedzibie KEP odbyło się spotkanie Komisji Episkopatu ds. duszpasterstwa młodzieży, na które zaproszony został diecezjalny koordynator Światowych Dni Młodzieży w diecezji włocławskiej ks. Artur Niemira. Powodem obu zaproszeń była wysoka ocena przebiegu peregrynacji Symboli ŚDM w diecezji włocławskiej.

Misjonarka z Ekwadoru w parafii św. Maksymiliana w Koninie

2014-06-11

10 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie, na terenie parafii św. Maksymiliana, katecheta ks. Grzegorz Radziejewski zaprosił do szkoły na spotkanie z dyrekcją, nauczycielami i młodzieżą siostrę Karmelę Pilarską OSB pracującą na misjach w Ekwadorze, pochodzącą z parafii św. Maksymiliana, a obecnie przebywającą na urlopie w domu rodzinnym.