Transmisja w TV Polonia ze Świnic Warckich (zapowiedź)

2014-08-21

W niedzielę 24 sierpnia o godz. 13 TV Polonia przeprowadzi transmisję Mszy św. z Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. prał. Artur Niemira, kanclerz Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Okazją do przeprowadzenia transmisji będzie kolejna rocznica urodzin św. Faustyny.

Drugi dzień pobytu o. Bashobora w licheńskim Sanktuarium

2014-08-20

Po pierwszym dniu i pierwszym kazaniu wygłoszonym przez o. Johna Bashoborę w licheńskiej bazylice, przyszedł czas na kolejną dawkę głębokiej wiary płynącej z serca charyzmatycznego kapłana. Drugiego dnia pobytu w Licheniu o. Bashobora ponownie powitały tłumy wiernych, którzy zapragnęli spotkać się z Nim w domu Licheńskiej Pani.

26 sierpnia 2014 r. Dniem Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie

2014-08-18

Decyzją Prezydium Konferencji Episkopatu Polski dzień 26 sierpnia 2014 r. został ustanowiony Dniem Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Poniżej słowa Apelu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ustanowienia 26 sierpnia br. dniem modlitwy za prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP w licheńskim Sanktuarium

2014-08-16

Z udziałem kilkunastu tysięcy wiernych w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbyły się dziś, 15 sierpnia, uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Głównej Mszy św. odpustowej w licheńskiej bazylice o godz. 12:00 przewodniczył bp Bronisław Dembowski, biskup senior diecezji włocławskiej.

Pielgrzymi diecezji włocławskiej przybyli na Jasną Górę

2014-08-14

W środę 13 sierpnia br. 1078 pielgrzymów z grup: Włocławek, Konin, Turek i Dzierżawy dotarło na Jasną Górę. Pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej Mszy św. na jasnogórskim szczycie o godz. 19, którą koncelebrował Biskup Stanisław Gębicki, Biskup Pomocniczy Kościoła Włocławskiego.