DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Konin: konferencja prasowa na temat przygotowań do ŚDM Kraków 2016

2016-03-18

Józef Nowicki, Prezydent Miasta Konina oraz ks. prał. Artur Niemira przedstawiciel Kurii Włocławskiej i diecezjalny koordynator przygotowań do ŚDM Kraków 2016, a także Sławomir Lorek, wiceprezydent Miasta Konina (koordynujący przygotowania do ŚDM z ramienia Prezydenta Miasta), ks. prał. Wojciech Kochański, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Koninie omówili podczas specjalnej konferencji prasowej stan przygotowań miasta do Światowych Dni Młodzieży 2016. Konferencja prasowa poświęcona tej tematyce odbyła się w czwartek 17 marca br.


Uczniowie ZSK im. ks. Jana Długosza przygotowują się do Lednicy i ŚDM w Krakowie

2016-03-14

W dniach 11-13 marca 2016 r. w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 19 uczniów ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku wraz z opiekunami: ks. Łukaszem Sztylką, s. Goretti Bartczak i s. Klarą Augustyniak wzięło udział w V Warsztatach Wodzirejów i Tancerzy Lednickich, które odbyły się w Ośrodku św. Jana Pawła II na polach lednickich.


Szkolenie Liderów wolontariuszy ŚDM diecezji włocławskiej

2016-03-14

12 marca w budynku Seminarium Duchownego we Włocławku miało miejsce spotkanie liderów wolontariuszy przygotowujących się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.Do Włocławka przybyło 36 liderów z naszej diecezji, spotkanie poprowadziły koordynatorki z Centrum Światowych Dni Młodzieży z Krakowa. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą, którą poprowadził ks. Krzysztof Stawicki, odpowiedzialny za wolontariat ŚDM w diecezji włocławskiej.


Katolickie Publiczne Przedszkole "Pod Aniołem Stróżem"

2016-03-14

Diecezja Włocławska jako organ prowadzący dla Zespołu Szkół Katolickich 
im. księdza Jana Długosza, w skład którego wchodzą publiczne szkoły: podstawowa, gimnazjum i liceum, podjęła się realizacji potrzeb w zakresie edukacji przedszkolnej 
i z dniem 1 września br. zamierza otworzyć publiczne przedszkole.


Od Niedzieli Palmowej do Zmartwychwstania - „Pasja Jezusa Chrystusa” - wystawa ze zbiorów ks. Pawła Śmigla

2016-03-13

Od piątku w Konińskim Domu Kultury koninianie mogą oglądać około 150 obrazów, grafik i rzeźb obrazujących wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Wystawa, której otwarcie odbyło się w miniony piątek potrwa do 29 marca.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 9879941 -GOŚCI ONLINE: 56

projektowanie stron www