Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w kontekście ustawy "o leczeniu niepłodności" z dnia 25 czerwca 2015 r.

2015-07-09

Ustawa „o leczeniu niepłodności” z dnia 25 czerwca br. w obecnym kształcie jest nie do przyjęcia - podkreśla prezydium Konferencji Episkopatu Polski (KEP) w wydanym komunikacie. Biskupi zwracają uwagę, że ustawa ta - przyzwalając na tworzenie nadliczbowych zarodków - nie chroni życia nienarodzonych, zaś procedura „in vitro” nie leczy niepłodności. Przypominają jednocześnie, że metodą dobrą z punktu widzenia moralnego jest naprotechnologia.

Warta: Biskup Włocławski w klasztorze Sióstr Bernardynek

2015-07-07

W listopadzie 2014 r., z okazji inauguracji Roku Życia Konsekrowanego, papież Franciszek skierował do wszystkich wiernych List apostolski pt. „Świadkowie radości”. Wyjaśnia w nim, że „Rok Życia Konsekrowanego dotyczy nie tylko osób konsekrowanych, ale całego Kościoła” i prosi cały lud chrześcijański, aby „coraz bardziej uświadamiał sobie dar, jakim jest obecność tak wielu osób konsekrowanych, spadkobierców wielkich świętych, którzy tworzyli historię chrześcijaństwa.”

Sieradzkie świętowanie w promieniach świętości w ramach przygotowań do XXXI Światowych Dni Młodzieży

2015-07-06

Niecodzienną uroczystość przeżywała wspólnota diecezji włocławskiej 5 lipca 2015 r. Zgromadziliśmy się w promieniach świętości wpływających z tajemnicy Eucharystii oraz z życia naszych wielkich świętych związanych z diecezją włocławską i patronujących Światowym Dniom Młodzieży, które za rok odbędą się w Krakowie. Pragnienie bycia świętym zgromadziło wczoraj młodych i starszych, kapłanów z różnych stron diecezji, siostry zakonne i wiernych świeckich i uczyniło kolegiatę sieradzką szczególnym miejscem na mapie diecezji, które przygotowuje się z wielkim zaangażowaniem i gorliwą modlitwą do wielkich wydarzeń, które w roku 2016 będą udziałem wszystkich Polaków.

Konin: Wprowadzenie ks. Macieja Dyoniziaka na urząd proboszcza parafii NMP Królowej Polski

2015-07-06

W niedzielę, 05 lipca bieżącego roku, o godz. 10.30, w parafii NMP Królowej Polski w Koninie, Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering, przewodniczył uroczystej Mszy Świętej z obrzędem wprowadzenia proboszcza do wspólnoty parafialnej. Dekretem Biskupa Ordynariusza z dnia 15 maja 2015 r., nowym proboszczem, wspomnianej parafii, został ks. Maciej Dyoniziak, dotychczasowy proboszcz parafii Babiak.

Komunikat Biskupa Włocławskiego o ustawie „in vitro”

2015-07-03

Biskup Włocławski Wiesław Mering wystosował komunikat do diecezjan o ustawie „in vitro”. Komunikat zostanie odczytany w niedzielę 5 lipca w kościołach diecezji włocławskiej podczas wszystkich Mszy św w ramach ogłoszeń.
Poniżej treść ww. komunikatu.

Decyzją polskiego parlamentu przyjęta została bardzo niedobra ustawa dotycząca „in vitro”. Jej projekt zawiera wiele błędów, jest niedopracowany i wzbudził zastrzeżenia licznych środowisk – w tym profesorów genetyki, sędziów Sądu Najwyższego, a także Episkopatu Polski.