„Dotknij Jezusa” - spotkanie młodzieży rejonu włocławskiego

2014-05-10

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, wikariusze z parafii rejonu włocławskiego, zaproponowali duchową formę spotkań pod hasłem „Dotknij Jezusa”. Dnia 9 maja w parafii św. Jana Chrzciciela we Włocławku, odbyło się pierwsze spotkanie młodzieży rejonu włocławskiego „Dotknij Jezusa”. Udział wzięło ok. 120 osób młodych z włocławskich dekanatów, razem ze swoimi duszpasterzami.

Zduńska Wola: skupienie modlitewne obrońców życia

2014-05-10

W dniu 10 maja 2014r. w parafii Św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli odbyło się SKUPIENIE MODLITEWNE. Spotkanie stanowiło duchowe przygotowanie do Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Zduńskiej Woli po raz drugi, w dniu 1 czerwca 2014 r. Zgromadzeni na czuwaniu rozpoczęli od wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Tematem spotkania była "Rodzina w nauczaniu św. Jana Pawła II, rodzina miejscem przebaczenia", które poprowadził ks. Piotr Stolecki – Dyrektor Katolickiego Centrum Służby Rodzinie we Włocławku.

Sieradz: dla bierzmowanej młodzieży Krzyż ŚDM wyzwaniem i okazją do dawania prawdziwego świadectwa

2014-05-09

9 maja br., podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w sieradzkiej Kolegiacie udzielony został sakrament bierzmowania. Przyjęło go 110 młodych ludzi, którzy przez usta swoich przedstawicieli, przed zgromadzonym Kościołem pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Gębickiego wyznali, że peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży po diecezji włocławskiej będzie dla nich wyzwaniem i okazją do dawania prawdziwego świadectwa wiary.

Oświadczenie po incydencie w klasztorze Ojców Franciszkanów we Włocławku

2014-05-07

Biskup Włocławski Wiesław Mering i Włocławska Wspólnota Ojców Franciszkanów pragną wyrazić zdecydowany protest wobec incydentu, który wydarzył się 3 maja br. ok. godz. 20.40 na terenie przyklasztornym Ojców Franciszkanów we Włocławku, gdzie pobito ojca diakona Jordana ze wspólnoty Ojców Franciszkanów we Włocławku.

Niedziela Biblijna w parafii pw. Św. Stanisława BM we Włocławku

2014-05-06

VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny w diecezji włocławskiej, pod honorowym patronatem J.E. Ks. Biskupa Wiesława Meringa, Pasterza diecezji, rozpoczął się tradycyjnie Niedzielą Biblijną – 4 maja 2014r. w parafii pw. Św. Stanisława BM we Włocławku.

Hasłem przewodnim tegorocznego Tygodnia Biblijnego stały się słowa zaczerpnięte z Ewangelii według Św. Jana: „Tak, Panie, ja mocno wierzę, że Ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym, który miał przyjść” (J 11, 27). Te słowa świadectwa Marty, siostry wskrzeszonego przez Jezusa Łazarza, zachęcają nas do opowiedzenia się za Chrystusem, który poprzez swoje Słowo pragnie wskrzesić duchowo każdego człowieka do świętości.