Dni w diecezji – program tygodnia przed ŚDM Kraków 2016 w diecezji włocławskiej

2016-07-04

Hasłem przyświecającym włocławskim Dniom w Diecezji, organizowanym przed ŚDM 2016 w Krakowie będzie „Misericordia”. Wydarzenia centralne w diecezji będą odbywać się w trzech miejscach: Włocławku, Świnicach Warckich i Licheniu. Spotkania z młodzieżą i rodzinami diecezji, wydarzenia sportowe i rekreacyjne, poznanie kultury i tradycji regionów – to tylko niektóre elementy programu przygotowanego od 20 do 25 lipca br. Będzie to szczególny czas nie tylko dla młodzieży z zagranicy, ale również dla młodzieży diecezji włocławskiej.

ŚDM: Młodzi Misjonarze Miłosierdzia z diecezji włocławskiej (zakończenie projektu)

2016-07-02

Młodzi Misjonarze Miłosierdzia to projekt zorganizowany w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Inicjatywa ta ma na celu rozpowszechnienie idei miłosierdzia oraz pobudzenie serc młodych Polaków do dawania wsparcia drugiej osobie. Jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego Franciszka, by w ramach przygotowań do ŚDM podjąć realizację uczynków miłosierdzia co do ciała i co do duszy. Podczas trwania projektu w wirtualnej księdze gromadzone są świadectwa dotyczące uczynków miłosierdzia, które podczas Światowych Dni Młodzieży zostaną przekazane papieżowi Franciszkowi.

Zakończyła się rejestracja na ŚDM Kraków 2016

2016-07-01

30 czerwca br. zakończyła się rejestracja pielgrzymów pragnących wziąć udział w ŚDM Kraków 2016. W diecezji włocławskiej do udziału w spotkaniu młodych świata pod przewodnictwem papieża Franciszka zarejestrowały się 1682 osoby w 63 grupach, z czego 10 to grupy pielgrzymów indywidualnych (jest ich łącznie 29 osób). Pozostali wyjeżdżają w grupach zorganizowanych, głównie przez księży i parafie, ale nie tylko – łącznie pielgrzymów w grupach zorganizowanych mamy 1653.

Ciechocinek: Zenon Kardynał Grocholewski przewodniczył sumie odpustowej

2016-07-01

29 czerwca, w dniu Świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są patronami parafii w Ciechocinku, uroczystej sumie odpustowej przewodniczył Jego Eminencja Zenon Kardynał Grocholewski z Watykanu, który w tych dniach przebywa w Ciechocinku.

Ewangelia Miłosierdzia – rekolekcje dla katechetów świeckich w Licheniu

2016-06-30

W dniach 26-29 czerwca 2016 r., w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Licheniu, katecheci diecezji włocławskiej, przeżywali swoje rekolekcje, które wpisują się w stałą formację duchową osób świeckich, powołanych do nauczania religii w diecezji włocławskiej. Rekolekcje poprowadził ks. dr Rafał Kamiński CSMA, wikariusz generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła z Warszawy.