Bp Mering na Wielki Post: nawrócenie stanowi samo serce chrześcijaństwa

2017-02-26

„Bez nawrócenia chrześcijaństwo nie jest możliwe, bez podjęcia obowiązku przemiany serca nie zrozumiemy też tak nam potrzebnego Bożego Miłosierdzia” – napisał biskup włocławski Wiesław Mering w liście pasterskim na Wielki Post. Mówiąc o nawróceniu hierarcha podkreśla, że stanowi ono samo serce chrześcijaństwa.

Koło: spotkanie dekanalnych duszpasterzy młodzieży

2017-02-25

25 lutego br. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole odbyło się spotkanie dekanalnych duszpasterzy młodzieży, które poprowadził ks. prał. Artur Niemira, Kanclerz Kurii Diecezjalnej i ks. Michał Krygier, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego. Podczas spotkania omówiono przygotowania do ŚDM Panama 2019 oraz do Synodu Biskupów poświęconego młodzieży.

Bp Mering o „Klątwie”: nie pierwszy raz katolicy w naszej Ojczyźnie zostali upokorzeni i zranieni

2017-02-24

„Nie pierwszy raz katolicy w naszej Ojczyźnie zostali upokorzeni i zranieni” – napisał w oświadczeniu będącym reakcją na wystawienie spektaklu „Klątwa” biskup włocławski Wiesław Mering. Podkreśla, że nie można udawać, że się nic nie stało i od wierzących wymaga się jasnego świadectwa.

Minister Edukacji Narodowej z wizytą u Biskupa Włocławskiego i w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza

2017-02-21

W poniedziałek 20 lutego br., do Włocławka przyjechała Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Pierwszym punktem odwiedzin była wizyta złożona ks. bp. Wiesławowi Alojzemu Meringowi w Domu Biskupów Włocławskich. W spotkaniu uczestniczyła także p. Joanna Borowiak - Poseł na Sejm RP, p. Mikołaj Bogdanowicz - Wojewoda Kujawsko-Pomorski, p. Marek Gralik - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, ks. prał. Jacek Kędzierski – Dyrektor ZSK im. ks. J. Długosza oraz p. Jarosław Chmielewski – Radny Rady Miasta Włocławek.

Rekolekcje dla maturzystów

2017-02-20

Rekolekcje o charakterze powołaniowym odbyły się w Seminarium Włocławskim już po raz dziewiąty w dniach od 17 do 19 lutego br. Swój udział zgłosiło 75 uczestników z następujących parafii: Aleksandrów Kujawski (Przemienienia Pańskiego), Brudzew, Brzeźno koło Konina, Chełmica Duża, Choceń, Chodecz, Izbica Kujawska, Kłodawa, Koło (M.B. Częstochowskiej), Konin (NMP Królowej Polski; św. Bartłomieja; św. Wojciecha), Kramsk, Lipno (WNMP), Lubicz Górny, Lubotyń, Nieszawa, Piotrków Kujawski, Radziejów (WNMP), Rychwał, Sieradz (NSPJ), Sompolno, Szadek, Tuliszków, Uniejów, Warta (św. Mikołaja), Włocławek (Ducha Świętego, św. Maksymiliana, WNMP), Zduńska Wola (św. Maksymiliana, WNMP) oraz Zespół Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza.