Tuliszków: podczas wizytacji kanonicznej parafii bp Gębicki wprowadził relikwie bł. ks. Sopoćki

2017-10-02

1 października ks. bp Stanisław Gębicki w Tuliszkowie przewodniczył uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Różańcowej. Była to zarazem wizytacja kanoniczna parafii, która stała się okazją do poświęcenia kolejnego etapu prac w świątyni oraz uroczystego wprowadzenia relikwii bł. ks. Michała Sopoćki.

Diecezjalne spotkanie doradców życia rodzinnego

2017-10-01

30 września br. w Koninie odbyło się do doroczne spotkanie doradców życia rodzinnego. Rozpoczęło się Mszą świętą, której przewodniczył ksiądz Artur Krzyżanowski, diecezjalny duszpasterz rodzin. Wykładowcą był ksiądz archidiecezji katowickiej, Krzysztof Młotek, absolwent Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie i student prawa kanonicznego UKSW w Warszawie.

Diecezja Włocławska włącza się w projekt „Zatrzymaj aborcję”

2017-09-26

Biskup Włocławski Wiesław Mering wraz z całym Episkopatem Polski popiera ustawodawczą inicjatywę obywatelską „Zatrzymaj aborcję!”, której celem jest wyeliminowanie z polskiego prawa możliwości zabijania w fazie prenatalnej dzieci z podejrzeniem choroby, co w 2015 r. stanowiło 96% aborcji w Polsce. W 2016 roku zginęły w ten sposób 1042 osoby – nienarodzone dzieci. W tym tygodniu do wszystkich parafii diecezji włocławskiej trafią listy z plakatem, z projektem ustawy i listą do zbierania podpisów.

Licheń: spotkanie formacyjne organistów z diecezji włocławskiej

2017-09-25

W poniedziałek 25 września, w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym odbyło się doroczne skupienie organistów Diecezji Włocławskiej połączone z wykładami podnoszącymi kwalifikacje muzyków kościelnych.

Zakończył się Narodowy Kongres Trzeźwości

2017-09-24

24 września uroczystą Eucharystią w archikatedrze warszawskiej zakończył się Narodowy Kongres Trzeźwości. W trwających od czwartku 21 do 23 września obradach na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczestniczyli eksperci ds. uzależnień, parlamentarzyści, duchowni i propagatorzy abstynencji. Udział w tym historycznym wydarzeniu wzięła także Diecezja Włocławska, która wydelegowała na Kongres przedstawicieli środowisk odpowiedzialnych za trzeźwość.