Rejonowe spotkania księży przed Wielkim Postem

2017-02-28

W dniach 27 i 28 lutego br. w diecezji włocławskiej miały miejsce rejonowe dni skupienia przed Wielkim Postem dla księży. Pierwszego dnia w parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli oraz w parafii św. Maksymiliana w Koninie spotkaniom przewodniczył ks. bp Wiesław Mering, zaś drugiego dnia w kościele seminaryjnym św. Witalisa we Włocławku ks. bp Stanisław Gębicki. Tegoroczne zamyślenia wielkopostne wygłosił ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.

Bp Mering na Wielki Post: nawrócenie stanowi samo serce chrześcijaństwa

2017-02-26

„Bez nawrócenia chrześcijaństwo nie jest możliwe, bez podjęcia obowiązku przemiany serca nie zrozumiemy też tak nam potrzebnego Bożego Miłosierdzia” – napisał biskup włocławski Wiesław Mering w liście pasterskim na Wielki Post. Mówiąc o nawróceniu hierarcha podkreśla, że stanowi ono samo serce chrześcijaństwa.

Koło: spotkanie dekanalnych duszpasterzy młodzieży

2017-02-25

25 lutego br. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole odbyło się spotkanie dekanalnych duszpasterzy młodzieży, które poprowadził ks. prał. Artur Niemira, Kanclerz Kurii Diecezjalnej i ks. Michał Krygier, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego. Podczas spotkania omówiono przygotowania do ŚDM Panama 2019 oraz do Synodu Biskupów poświęconego młodzieży.

Bp Mering o „Klątwie”: nie pierwszy raz katolicy w naszej Ojczyźnie zostali upokorzeni i zranieni

2017-02-24

„Nie pierwszy raz katolicy w naszej Ojczyźnie zostali upokorzeni i zranieni” – napisał w oświadczeniu będącym reakcją na wystawienie spektaklu „Klątwa” biskup włocławski Wiesław Mering. Podkreśla, że nie można udawać, że się nic nie stało i od wierzących wymaga się jasnego świadectwa.

Minister Edukacji Narodowej z wizytą u Biskupa Włocławskiego i w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza

2017-02-21

W poniedziałek 20 lutego br., do Włocławka przyjechała Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Pierwszym punktem odwiedzin była wizyta złożona ks. bp. Wiesławowi Alojzemu Meringowi w Domu Biskupów Włocławskich. W spotkaniu uczestniczyła także p. Joanna Borowiak - Poseł na Sejm RP, p. Mikołaj Bogdanowicz - Wojewoda Kujawsko-Pomorski, p. Marek Gralik - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, ks. prał. Jacek Kędzierski – Dyrektor ZSK im. ks. J. Długosza oraz p. Jarosław Chmielewski – Radny Rady Miasta Włocławek.