Pasterz Diecezji spotkał się z chorymi i przewodniczył liturgii w Turku

2017-02-13

Ks. bp Wiesław Mering przewodniczył dziś wieczorem Mszy św. w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku, podczas której udzielił sakramentu namaszczenia chorych grupie wiernych. Była to kolejna stacja obchodów XXV Światowego Dnia Chorego w diecezji włocławskiej. Uroczystość transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

Diecezjalne rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym

2017-02-12

12 lutego br. dobiegły końca kolejne rekolekcje weekendowe, organizowane przez Odnowę w Duchu Świętym diecezji włocławskiej. Tym razem był to KURS PIOTR, prowadzony przez Artura Skowrona z Wrocławia. Kurs ten kontynuuje formację ucznia Jezusa proponowaną przez Jose H. Prado Floresa, lecz nie na ogólnych założeniach uczniostwa, lecz na konkretnym przykładzie życia świętego Piotra.

Zakrzewo: w ramach Dnia Chorego bp Mering odwiedził dom pomocy społecznej

2017-02-11

Niecodzienną wizytę przeżyli mieszkańcy wraz z pracownikami Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie, których – z racji zbliżającego się XXV Światowego Dnia Chorego – odwiedził biskup włocławski Wiesław Mering.

Licheń: Wspomnienie św. Joanny Francuskiej

2017-02-06

W roku 500. rocznicy zatwierdzenia Reguły Zakonu Najświętszej Maryi Panny przez Stolicę Apostolską siostry anuncjatki, księża marianie oraz wierni modlili się i wspominali św. Joannę de Valois, królową Francji.
Uroczystej Mszy św. odpustowej w grąblińskim kościele pw. Matki Bożej Dziesięciu Cnót Ewangelicznych przewodniczył ks. Eugeniusz Zarzeczny MIC, wiceprowincjał Zgromadzenia Księży Marianów .

Bp Mering wziął udział w nabożeństwie ekumenicznym w kościele ewangelicko-augsburskim we Włocławku

2017-01-23

Im bardziej zaufamy Jezusowi, tym łatwiej odnajdziemy się w jedności – powiedział biskup diecezjalny Wiesław Mering w niedzielę 22 stycznia, na zakończenie nabożeństwa ekumenicznego w kościele ewangelicko-augsburskim we Włocławku.