DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Przez diecezję przeszły Orszaki Trzech Króli

2017-01-08

W piątek 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami polskich miast, miasteczek i wiosek przeszły barwne Orszaki Trzech Króli. Zorganizowano je także w wielu parafiach diecezji włocławskiej. Oprócz Włocławka, po raz piąty Orszak zorganizowano w Tuliszkowie, po raz trzeci w Brzeźnie k. Konina, drugi raz zorganizowały go parafia Malanów i Choceń, a po raz pierwszy ulicznymi jasełkami cieszyła się wspólnota w Siniarzewie.


Uroczystość Objawienia Pańskiego we Włocławku: po raz szósty przeszedł Orszak Trzech Króli

2017-01-06

„Pokój i dobro” – pod takim hasłem po raz szósty we Włocławku odbył się Orszak Trzech Króli. Blisko 1300 osób: rodziny, uczniowie szkół, nauczyciele, mieszkańcy miasta, władze samorządowe i duszpasterze wspólnie wyruszyli sprzed Urzędu Miasta i przemaszerowali ulicami Włocławka, zdążając do Bazyliki Katedralnej. Tam, o godz. 12.00 Mszy świętej w uroczystość Objawienia Pańskiego przewodniczył ks. bp Wiesław Mering. Na zakończenie liturgii tradycyjnie Ksiądz Biskup poświęcił kredę i kadzidło.


Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli

2017-01-05

Kościół katolicki obchodzi 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego (Epifania), w tradycji znaną jako Trzech Króli. Na Wschodzie była ona znana już w III w. Sto lat później pojawiła się także na Zachodzie, gdzie przeobraziła się w święto Trzech Króli. W liturgii uroczystość ta wiąże się nierozerwalnie z Bożym Narodzeniem.


Bp Mering w Grzegorzewie: w oczach Boga ludzka rodzina jest cenna

2016-12-31

O kształtowaniu życia rodzinnego na wzór Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa oraz o potrzebie troski o środowisko rozwoju rodziny, jakim jest mała i wielka ojczyzna mówił biskup włocławski Wiesław Mering w Grzegorzewie, w święto Świętej Rodziny. 30 grudnia br. Pasterz Diecezji sprawował Mszę św. z okazji 780-lecia Grzegorzewa oraz wziął udział w prelekcji na temat historii powstania tej miejscowości i w okolicznościowym koncercie pieśni patriotyczno-religijnych.


Najważniejsze wydarzenia mijającego roku – zamknięcie Roku Miłosierdzia w Diecezji Włocławskiej

2016-12-31

W sobotę 12 listopada br. o godz. 11.00 w bazylice katedralnej odbyła się uroczystość zamknięcia Roku Świętego Miłosierdzia w Diecezji Włocławskiej. Eucharystii przewodniczył oraz homilię wygłosił biskup włocławski Wiesław Mering. Jak podkreślił na początku, uroczystość miała charakter dziękczynienia Bogu „za dary, których nam tak obficie udzielił” w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13210494 -GOŚCI ONLINE: 46

projektowanie stron www