„Idźcie i głoście” – wywiad z Biskupem Włocławskim Wiesławem Alojzym Meringiem

2016-12-27

O emocjach towarzyszących nominacji na Biskupa Włocławskiego i wspomnieniach z dnia przyjęcia święceń biskupich, o zawołaniu biskupim, o oskarżeniach o współpracę z SB, o tożsamości Diecezji Włocławskiej, o minionych Światowych Dniach Młodzieży, Roku Miłosierdzia, o tym, co dzieje się we Włocławku i diecezji, o chrześcijańskiej tożsamości Europy – można przeczytać w wywiadzie pani redaktor Kingi Maślanki z księdzem biskupem Wiesławem Meringiem, jaki ukazał się w przedświątecznym okresie w lokalnych mediach www.wloclawek.extrapolska.pl (i związanej z portalem bezpłatnej gazecie „Czas Włocławka”) oraz www.centrumsceny.pl.

Bp Mering: „przychodzi na świat nasz Mesjasz, nasz Zbawiciel”

2016-12-25

„Mamy być świadkami rodzącego się, gdzieś na marginesie świata, Jezusa Chrystusa” – apelował podczas Pasterki w bazylice katedralnej ks. bp Wiesław Mering. W homilii wskazał na potrzebę odkrycia głębi Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W uroczystej procesji wraz ze zgromadzeniem Pasterz Kościoła Włocławskiego wniósł figurę Dzieciątka Jezus.

Boże Narodzenie

2016-12-25

W obchodzone 25 grudnia Boże Narodzenie – drugie co do ważności święto w liturgii chrześcijańskiej – Kościół wspomina prawdę, że Bóg stał się człowiekiem. Jednorodzony i odwieczny Syn Boży przyjął ludzką naturę, aby w niej dokonać zbawienia ludzi.

Ks. bp Wiesław Mering złożył diecezjanom świąteczne życzenia

2016-12-24

„Tegoroczne Boże Narodzenie zostaje wpisane w trzy fakty wypełniające mijający rok: najpierw tym, co działo się w diecezji i w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży; potem świętowaniem Jubileuszu Chrztu Polski i Rokiem Świętym Miłosierdzia; a wreszcie Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana” – przypomina ks. bp Wiesław Mering kierując słowo życzeń do diecezjan.

Dziś Wigilia świąt Bożego Narodzenia i wspomnienie Adama i Ewy

2016-12-24

Wieczorna Wigilia rozpoczynająca Boże Narodzenie nie jest jedynym powodem do świętowania w dniu 24 grudnia. Tego dnia wspominamy Adama i Ewę - prarodziców wszystkich ludzi. Adam jest pierwszym człowiekiem stworzonym przez Boga. Kobieta, później dowiadujemy się o jej imieniu Ewa, jest towarzyszką życia Adama - mężczyzny.