Wierni diecezji włocławskiej uczestniczyli w jubileuszu 50-lecia istnienia Odnowy Charyzmatycznej w Rzymie

2017-06-05

W dniach od 2 do 4 czerwca w Rzymie obchodzony był Złoty Jubileusz 50-lecia istnienia Odnowy Charyzmatycznej w Kościele Katolickim. Na świętowanie Jubileuszu zjechali się do Rzymu przedstawiciele Odnowy w Duchu Świętym ze 128 krajów świata. Były to osoby świeckie, ale także wielu biskupów i kapłanów. Diecezja włocławska również miała swoją reprezentację na tym wyjątkowym spotkaniu. Do Rzymu udała się 39 osobowa pielgrzymka zorganizowana przez Diecezjalnych Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym.

V Marsz dla Życia i Rodziny w Zduńskiej Woli

2017-06-05

Pod hasłem „CZAS NA RODZINĘ” po raz piąty ulicami Zduńskiej Woli przewędrował Marsz dla Życia i Rodziny. Jak co roku miał on charakter bardzo radosny, rodzinny. Uczestnicy marszu wspólną wędrówką podkreślali, że ogromnie cenią sobie wartość, jaką jest rodzina i życie, które w niej się pojawia, wzrasta, rozwija.
Uroczystości marszowe rozpoczęły się w Bazylice Mniejszej p.w. Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli 4 czerwca br., o godz.12.00, Mszą Św. pod przewodnictwem dziekana zduńskowolskiego ks. prał. dr Dariusza Kalińskiego.

Diecezja Włocławska ma 10 nowych kapłanów

2017-06-04

„Miejcie zawsze przed oczami przykład Dobrego Pasterza, który przyszedł nie po to, aby Mu służono, lecz aby służyć oraz szukać i zbawiać to, co zginęło” – powiedział biskup włocławski Wiesław Mering podczas liturgii święceń kapłańskich. Diecezja włocławska ma 10 neoprezbiterów, którzy 4 czerwca br. w niedzielę Zesłania Ducha Świętego w Bazylice Katedralnej we Włocławku z rąk ks. bp. Wiesława Meringa przyjęli sakrament święceń w stopniu prezbiteratu.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

2017-06-04

W siedem tygodni po zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa - w tym roku 4 czerwca - Kościół katolicki obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tym samym świętuje swoje narodziny, bo w tym dniu, jak pisze św. Łukasz w Dziejach Apostolskich, grono Apostołów zostało "uzbrojone mocą z wysoka" a Duch Święty czyni z odkupionych przez Chrystusa jeden organizm - wspólnotę. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny. W Diecezji Włocławskiej tego dnia 10 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie.

Świnice Warckie: 100-lecie szkoły św. Faustyny

2017-06-01

Szkoła Podstawowa w Świnicach Warckich (diecezja włocławska), do której uczęszczała Helena Kowalska, obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia. Powstała w 1917 r., a do pierwszego rocznika uczniów, którzy rozpoczęli swoją edukację w nowej placówce, należała mieszkająca w nieodległym Głogowcu największa święta, jaką wydał Kościół Włocławski – św. Siostra Faustyna.