W sieradzkiej kolegiacie rozpoczął się cykl jesiennych koncertów organowych

2017-09-24

24 września br. w sieradzkim kościele farnym rozpoczął się jesienny cykl koncertów organowych. Jako pierwszy wystąpił Kamil Dżalak, który ujął słuchaczy swoją interpretacją utworów takich klasyków, jak Jan Sebastian Bach czy Carl Philipp Emanuel Bach.

Księża roczników święceń 2011-2016 wzięli udział w spotkaniu formacyjnym

2017-09-23

We wspomnienie św. ojca Pio, w sobotę 23 września, młodzi prezbiterzy diecezji włocławskiej uczestniczyli w spotkaniu formacyjnym. W kościele seminaryjnym zgromadzili się księża sześciu roczników, wyświęceni w latach 2011-2016.

Lipno: obchody święta patrona młodzieży św. Stanisława Kostki

2017-09-19

18 września każdego roku obchodzone jest liturgiczne święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski, dzieci i młodzieży. W parafii bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika w Lipnie od wielu lat tenże Święty gromadzi przy ołtarzu Chrystusa Pana dzieci wraz z rodzicami szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną oraz licealną.

Włocławek: szesnastu kandydatów rozpocznie studia w seminarium duchownym

2017-09-17

Zakończył się nabór do Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Także i w tym roku uczelnia przygotowująca przyszłych księży dla diecezji włocławskiej zanotowała – wbrew tendencjom ogólnopolskim – wzrost kandydatów do stanu duchownego. Na rok pierwszy zgłosiło się szesnastu kandydatów, którzy wybrali formację seminaryjną i studia teologiczne mające przygotować ich do kapłaństwa.

Diecezjalne Dziękczynienie za Plony

2017-09-11

W niedzielę 10 września br. w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Starym Mieście odbyło się Diecezjalne Dziękczynienie za Plony. Uroczystość rozpoczęła się korowodem licznych delegacji z wieńcami dożynkowymi i przybyłych gości, który wyruszył spod Urzędu Gminy do kościoła parafialnego. Głównym punktem dziękczynienia była Msza św. o godz. 13.00, której przewodniczył Pasterz Diecezji ks. bp Wiesław Mering.