„Boży szaleńcy” z wizytą w sieradzkiej kolegiacie

2017-09-08

7 września br. przyniósł parafii farnej w Sieradzu niecodzienne wydarzenie. Organizowany w parafii Wieczór Miłosierdzia ze św. Janem Pawłem II, który każdego pierwszego czwartku gromadzi o godz. 19:00 parafian, tym razem stał się niesamowitym spotkaniem z prawdziwie „Bożymi szaleńcami”. Trójka przyjaciół – Sebastian Hennig, Mateusz Matuszewski oraz Wojciech Malicha – pewnego dnia wybrała się w opatrznościową wyprawę w nieznane. Przemierzając przez 171 dni Europę oraz Azję zwiedzili aż 22 kraje.

Charłupia Mała: ks. bp Wiesław Mering poświęcił diecezję Niepokalanemu Sercu Maryi

2017-09-08

„Trzeba nam spojrzeć w pełne miłości oczy Maryi, bo w nich jest nasza nadzieja” – mówił do uczestników uroczystej liturgii odpustowej w Charłupi Małej biskup włocławski Wiesław Mering, który 8 września br. przewodniczył centralnym uroczystościom poświęcenia Diecezji Włocławskiej Niepokalanemu Sercu Maryi.

Uroczystości w byłym niemieckim obozie zagłady Kulmhof w Chełmnie n. Nerem

2017-09-06

5 września br. w par. Chełmno nad Nerem na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady Kulmhof odbyło się spotkanie modlitewne w intencji pomordowanych tam Polaków, Żydów, Romów, Dzieci Czeskich, Jeńców Radzieckich, któremu przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering.

Bp Mering w Rychwale: poświęcenie organów i chóru jest dowodem, jak bardzo chcemy Boga pośród nas

2017-09-05

„Cieszę się, że w parafii, w której się znajdujemy, tutaj w Rychwale, tak zmobilizowano się, żeby świątynia była żywym miejscem Bożej chwały, gdzie człowiek przychodząc ze swoją biedą, ze swoimi grzechami, nie wychodzi stąd poniżony, tylko przeciwnie – wychodzi zmobilizowany i zachęcony do pracy nad sobą, aby odpowiedzieć wiarą na to objawienie Chrystusa, które dokonał się w Nazarecie” – powiedział biskup włocławski Wiesław Mering, który 4 września br. w Rychwale przewodniczył uroczystej Mszy św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Podczas liturgii Ksiądz Biskup poświęcił nowe organy i chór.

Włocławek: ponad 200 osób wzięło udział w ewangelizacji miasta

2017-09-04

W niedzielę 3 września, na ulice Włocławka wyszło ponad 200 ewangelizatorów, którzy głosili Dobrą Nowinę jego mieszkańcom, dzieląc się doświadczeniem miłości Boga we własnym życiu zwłaszcza z tymi, którzy zerwali swój kontakt z Kościołem. Była to w ciągu ostatniego miesiąca już druga (po Licheniu w dniu 12 sierpnia) skoordynowana inicjatywa ewangelizacyjna podejmowana na tak dużą skalę.