Uroczysty dzień dla sieradzkich Rycerzy Kolumba

2017-09-04

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu, a w szczególności parafianie i goście obecni na niedzielnej, wieczornej mszy świętej (3 sierpnia), byli świadkami podniosłego wydarzenia. Powstała przy parafii w marcu br. Rada Rycerzy Kolumba – o numerze 16709 – doczekała się oficjalnego wprowadzenia jej funkcjonariuszy na ich stanowiska. Tym samym może ona rozpocząć swoją niezależną działalność.

Ks. bp Wiesław Mering z proboszczami Włocławka omawiał bieżące problemy duszpasterskie miasta

2017-09-01

Dnia 1 września br. w Kurii Biskupiej miało miejsce spotkanie robocze Pasterza Diecezji z proboszczami dekanatów włocławskich, w którym uczestniczyli także ks. prał. Lesław Witczak, ekonom diecezji, ks. prał. Artur Niemira, kanclerz Kurii, ks. Andrzej Tomalak, sekretarz Biskupa Włocławskiego, ks. Julian Głowacki, redaktor „Ładu Bożego” i ks. Przemysław Pilarski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Było ono poświęcone bieżącym sprawom duszpasterskim i społecznym miasta.

Odbyły się spotkania rejonowe rozpoczynające nowy rok szkolno-katechetyczny

2017-08-31

Rejonowe spotkania księży i katechetów świeckich diecezji włocławskiej, przygotowujące do nowego roku szkolno-katechetycznego, odbyły się w dniach 30 i 31 sierpnia br. we Włocławku, Koninie i Zduńskiej Woli. Rozpoczęła je tradycyjnie wspólna Eucharystia, pod przewodnictwem Pasterza Diecezji ks. bp. Wiesława Meringa. Tegoroczne konferencje rejonowe rozpoczęły diecezjalne przygotowanie do peregrynacji figury św. Michała Archanioła w diecezji włocławskiej, która rozpocznie się 9 kwietnia 2018 roku.

Nie trzeba co rok ponawiać deklaracji dot. katechezy - oświadczenie Komisji Wychowania Katolickiego KEP

2017-08-29

Domaganie się na początku każdego roku szkolnego deklaracji od rodziców lub pełnoletnich uczniów dotyczących uczestnictwa w lekcjach religii jest jawnym nadużyciem wywołującym niepotrzebny niepokój, zamieszanie, a nawet sugeruje możliwość zmiany raz podjętej decyzji. Takie działania są niezgodne z obowiązującymi przepisami państwowymi – przypomina Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

XXXV Pielgrzymka Ludzi Pracy do Matki Bożej Licheńskiej

2017-08-28

„Człowiek nie może być obojętny wobec najważniejszego pytania w swoim życiu – pytania o obecność Boga”. Te słowa w trakcie homilii skierował do uczestników XXXV Pielgrzymki Ludzi Pracy ks. dr Jan Bartoszek, asystent Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Pielgrzymka odbyła się w niedzielę 27 sierpnia br.