Sieradz, Zduńska Wola i Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej przygotowują się do wyjścia na pielgrzymi szlak (zapowiedź)

2017-08-18

„Idźcie i głoście” – to słowa, które również dla kolejnych grup z Sieradza, Zduńskiej Woli i pielgrzymki rowerowej, udających się za kilka dni na pielgrzymi szlak prowadzący na Jasną Górę staną się myślą przewodnią. Kolejne grupy udające się na Jasną Górę w drugiej połowie sierpnia, tworzą Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Włocławskie w roku 2017. Od pierwszych dni sierpnia trwają już zapisy pątników udają się z diecezji włocławskiej do Sanktuarium Narodu Polskiego na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej i jednocześnie centralnych uroczystości związanych z Jubileuszem 300-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej. Grupy z Sieradza, Zduńskiej Woli i Diecezjalna Rowerowa wyruszą w dniu 22 sierpnia br., by dotrzeć do Częstochowy 24 sierpnia.

Kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył centralnej uroczystości jubileuszu 50-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Licheńskiej

2017-08-16

Kard. Stanisław Dziwisz, arcybiskup senior archidiecezji krakowskiej, przewodniczył uroczystej Mszy św. w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w licheńskiej bazylice. Był to centralny moment obchodów jubileuszu 50-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej.

Prymas Polski przewodniczył w Licheniu Wigilii Uroczystości Wniebowzięcia NMP

2017-08-14

Na Matkę Bożą Licheńską przygarniającą do piersi białego orła jako wymowny znak troski o Ojczyznę wskazał w Licheniu abp Wojciech Polak. „Może chciałaby nas przestrzec, byśmy tej Ojczyzny przez kłótnie i spory nie narażali na marginalizację czy ośmieszenie w oczach świata” – mówił Prymas Polski 14 sierpnia podczas trwających tam uroczystości 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Bolesnej.

Nuncjusz Apostolski w Polsce modlił się w Licheniu

2017-08-14

Kilka tysięcy wiernych modliło się wczoraj w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w związku z obchodami 50. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej. Liturgii przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Nuncjusz Apostolski odwiedził parafię św. Maksymiliana w Koninie

2017-08-13

13 sierpnia br., w drodze do Lichenia na uroczystości 50-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej, Nuncjusz Apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio zatrzymał się w parafii św. Maksymiliana w Koninie.