DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Izabela Kopeć i Amadeo Minghi zaśpiewają dla Jana Pawła II - wyjątkowy koncert na zakończenie Jubileuszu 600-lecia Konsekracji Katedry Włocławskiej (zaproszenie)
2011-10-07

Jutro, 8 października o godz. 19.00 w Bazylice Katedralnej we Włocławku, z okazji zakończenia jubileuszu 600-lecia konsekracji katedry włocławskiej, z koncertem pt. „Piękny Wędrowiec”, poświęconym Janowi Pawłowi II, wystąpi mezzosopranistka Izabela Kopeć oraz włoski artysta Amadeo Minghi, wraz z towarzyszącymi im muzykami. Niespodzianką będzie wykonanie utworu „Un uomo venuto da lontano / Człowiek, który przybył z daleka”, okrzykniętego przez media Hymnem na beatyfikację Jana Pawła II. Włoski artysta Amedeo Minghi, który specjalnie przyleci z Rzymu na włocławski koncert, napisał ten utwór dla papieża-Polaka i wykonywał go przed Janem Pawłem II wielokrotnie, między innymi w 2000 roku na Wielki Jubileusz, na specjalnym koncercie zamówionym u włoskiego maestro przez Stolicę Apostolską. W roku beatyfikacji Ojca Świętego Amedeo Minghi zaprosił do wykonania pieśni polską mezzosopranistkę Izabelę Kopeć. Włosko-polska wersja otrzymała tytuł "Człowiek, który przybył z daleka", a adaptacji tekstu dokonała znana pisarka Małgorzata Kalicińska wraz ze swoją córką Barbarą Grabowską. Podczas sobotniego koncertu zaprezentowane zostaną też oryginalne zdjęcia do utworu, autoryzowane w II połowie lat 90. przez Watykan i samego Ojca Świętego.

Utwór można oglądać pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=zp6T_M9KjKk

Podczas występu usłyszymy także utwory klasyczne i sakralne, takie jak „Laudate Dominum” Mozarta, „Erbarme Dich” z „Pasji świętego Mateusza”, „Pie Jesu” Webera, „Ave Maria” Cacciniego i „Ave Maria” Schuberta.

Wstęp na koncert jest wolny. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą oddać hołd bł. Janowi Pawłowi II i uczcić zakończenie Jubileuszu 600-lecia Konsekracji Katedry Włocławskiej.

 Izabela Kopeć jest śpiewaczką, mezzosopranem-lirycznym, kompozytorem i producentem muzycznym. Jest pierwszą polską przedstawicielką gatunku classical-crossover, czyli gatunku, który polega na łączeniu operowego wokalu z różnymi formami muzycznymi (jazzem, popem, housem, rockiem idt.). Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu (specjalizacja wokalno-aktorska i oratoryjno-kantatowa). Od 2001 roku mieszka i pracuje w Warszawie. Wydała trzy płyty („SycamoreTree”, „Inspiracje”, „Five”), robiła wokalizy m.in. do szkiców z muzyką filmową Piotra Mikołajczaka. W 2008 roku ze swoim singlem „You’vegot my love” brała udział w koncercie finałowym polskiego konkursu Eurowizji. Jej wydana w 2010 rokupłyta "Five", zebrała entuzjastyczne recenzje „Rzeczpospolitej”, „Polski The Times”, „Wprost.pl”, TVP Info.
„Człowiek, który przyszedł z daleka” to nie pierwsza inicjatywa papieska Izabeli Kopeć. W 2003 rokuna 25-lecie pontyfikatu Jana Pawła II zaśpiewała w Bazylice Gdańskiej" Stabat Mater" Christophe'a Voise.


Amadeo Minghi jest włoskim piosenkarzem i kompozytorem. Urodził się w 1947 roku w Rzymie, gdzie do dziś mieszka z rodziną. W ciągu swojej czterdziestoletniej kariery wydał prawie 30 płyt. Dwanaście razy był gwiazdą festiwalu w San Remo. Koncertuje w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej. Od dwudziestu lat współpracuje z Watykanem. W 2000 roku Stolica Apostolska zamówiła u niego koncert na Jubileusz 2000 lat Kościoła Katolickiego. Minghi zaśpiewał na nim między innymi przed Janem Pawłem II utwór „Un uomo venuto da molto lontano”.Zobacz inne aktualności z grupy AKTUALNOŚCI


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13219317 -GOŚCI ONLINE: 54

projektowanie stron www