DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Grand Prix dla młodzieży z sieradzkiego Jagiellończyka
2017-01-18

Kilkanaście tysięcy uczestników, bardzo wysoki poziom artystyczny, utytułowani profesorowie z wiodących polskich ośrodków akademickich w składzie jury, uczestnicy z 37 okręgów, w których przeprowadzano eliminacje rejonowe w Polsce i zagranicą, dzieci, młodzież i starsi na 23. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. A wśród nich zespół młodzieżowy „Siwy dym czorne chmury” z I LO im. K. Jagiellończyka w Sieradzu, który zdobył Grand Prix festiwalu. Gala wręczenia nagród odbyła się 15 stycznia br.

„Byliśmy zszokowani. Do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy o tak wielkim wyróżnieniu dla naszego zespołu. Okazało się, że otrzymaliśmy I nagrodę w kategorii młodzieżowych zespołów wokalno-intrumentalnych, a na dodatek… Grand Prix całego Festiwalu. Po prostu SZOK nie do opisania” – mówi ks. Michał Styczyński, katecheta z I LO, który zachęcił młodzież do eliminacji rejonowych oraz wciąż towarzyszył wykonawcom w przygotowaniu i interpretacji repertuaru.

Zespół tworzy 9-osobowy team kochających muzykę i nieprzeciętnych młodych wykonawców z I i II klas LO. To po prostu piękne, wrażliwe i czarujące dusze, które otrzymane talenty potrafią pomnażać i dobrze je wykorzystywać. Jeśli do tego co duchowe dodać przepiękne stroje, walory artystyczne, piękną dykcję oraz bogate instrumentarium, to rzeczywiście nie dziwi fakt, że można zawalczyć o Grand Prix.

 


Zobacz inne aktualności z grupy AKTUALNOŚCI


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13209828 -GOŚCI ONLINE: 60

projektowanie stron www