Spotkanie młodzieży rejonu sieradzkiego
2017-02-17

W piątek, 17 lutego br. młodzież rejonu sieradzkiego spotkała się w Warcie w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa na skupieniu przed Wielkim Postem. Jego celem było duchowe przygotowanie się do wejścia i owocnego przeżywania czasu poprzedzającego największą tajemnicę naszej wiary.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania młodzieży i przybyłych duszpasterzy, po czym młodzież przedstawiła przygotowaną pod kierunkiem p. Elżbiety Słowińskiej pantomimę ukazującą niebezpieczeństwa czekające na młodego człowieka. Tylko Jezus jest tym, który daje prawdziwe szczęście człowiekowi – brzmiało przesłanie skierowane do młodych. Pantomima zakończyła się tańcem będącym uwielbieniem Boga za dzieło odkupienia człowieka. Po konferencji ukazującej, że człowiek nie może stać w miejscu tylko odważnie kroczyć przez życie z Jezusem, nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu. Jezus jest i chce być przyjacielem młodego człowieka, tak często dziś poranionego i zagubionego. Piątkowe czuwanie zakończyło się radosnym uwielbieniem Pana Boga i apelem Maryjnym. Następnie młodzież została zaproszona do pobliskiej szkoły na wspólna agapę. Ufamy, że wspólne doświadczenie wiary wyda w przyszłości owoc.

ks. Jacek Borowski