Tegoroczna Droga Krzyżowa ulicami Włocławka ekspiacją za bluźnierczy spektakl „Klątwa”
2017-03-10

Odbywająca się każdego roku tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Włocławka będzie miała charakter przebłagalny i wynagradzający za bluźnierstwa, profanację Krzyża św. i osoby św. Jana Pawła II, która miała miejsce podczas bluźnierczego spektaklu „Klątwa" - wystawionego na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie.

W piątek piątego tygodnia Wielkiego Postu, a więc 7 kwietnia br. o godz. 17, od klasztoru Ojców Franciszkanów do Bazyliki Katedralnej we Włocławku poprowadzone zostanie nabożeństwo pasyjne, podczas którego niesiony będzie krzyż a rozważania zostaną poświęcone głównej intencji tegorocznej Drogi Krzyżowej. Jak zaznaczył biskup włocławski Wiesław Mering, w tym czasie w sposób szczególny jesteśmy wezwani, by przeprosić Pana Boga za bluźniercze akty i podziękować za wielką miłość Boga do człowieka ukazaną na drzewie Krzyż św. W społeczeństwie, które tłumnie uczestniczyło w spotkaniach ze św. Janem Pawłem II, gdzie Papież-Polak jest największym autorytetem moralnym, ta intencja jest wprost konieczna.

Przypomnijmy, że po w reakcji na bluźnierczy spektakl „Klątwa” ks. bp Wiesław Mering wydał oświadczenie, w którym napisał, że „Nie pierwszy raz katolicy w naszej Ojczyźnie zostali upokorzeni i zranieni”. Podkreślił, że nie można udawać, że się nic nie stało i od wierzących należy wymagać jasnego świadectwa w tej sprawie.