DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Delegacja polskiej młodzieży, która przekazała Krzyż ŚDM, wróciła z Rzymu
2017-04-15

W dniach od 5 do 11 kwietnia 2017 r. miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Ponad 40 młodych ludzi ze wszystkich diecezji w Polsce brało udział w pielgrzymce do Rzymu w celu przekazania w obecności Ojca Świętego Symboli Światowych Dni Młodzieży przedstawicielom młodzieży panamskiej. W pielgrzymce z ramienia diecezji włocławskiej brała udział Marta Stachowiak z Charłupi Małej, członek Diecezjalnego Centrum ŚMD oraz wolontariusz krakowski w trakcie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Był to niezwykły czas przeznaczony na wspólne zwiedzanie Wenecji, Padwy i przede wszystkim Rzymu, wspólną modlitwę i dzielenie się przez uczestników pielgrzymki doświadczeniami działania duszpasterstwa młodzieży w całej Polsce.

Jednak szczególnymi momentami podróży były spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem, a były to aż dwa wydarzenia. Pierwsza uroczystość to czuwanie z Papieżem w wigilię Niedzieli Palmowej, które odbyło się w Bazylice Matki Bożej Większej Santa Maria Maggiore w Rzymie. Spotkanie przeznaczone było dla młodych delegatów z całego świata. Młodzież modliła się razem z Franciszkiem. W trakcie czuwania Ojciec Święty przypomniał konieczność wstania z kanapy przez młodych ludzi i głoszenia Chrystusa na cały świat. Podkreślił też, jak ważny dla niego jest zbliżający się Synod o Młodzieży i jak bardzo chce wysłuchać głosu młodych ludzi.

Druga uroczystość to obchody Niedzieli Palmowej na Placu Świętego Piotra w Rzymie. Wydarzenie niezwykłe, bo właśnie wtedy delegaci z Polski przekazali symbole ŚDM przedstawicielom młodzieży z Panamy. Był to czas radości i wzruszeń. Z jednej strony można było cieszyć się radością Panamczyków, którzy z entuzjazmem przejęli Krzyż i Ikonę Salus Populi Romani, i są gotowi podjąć się organizacji tego wielkiego święta młodych w 2019 roku. Z drugiej strony udzieliło się ogromne wzruszenie, kiedy polska młodzież żegnała się z Symbolami ŚDM oraz kiedy przypominała sobie wszystkie wspaniałe chwile związane ze Światowymi Dniami Młodzieży w Polsce.

„Pielgrzymka do Rzymu była niewątpliwie okresem niesamowitych rekolekcji dla każdego z nas. Był to czas uczenia się siebie nawzajem. Poznawania nowych znajomych, ale przede wszystkim dzielenia się wiarą i doświadczeniem młodego Kościoła. Oczywiście byłam bardzo szczęśliwa kiedy widziałam Papieża Franciszka, mogłam go dotknąć czy wysłuchać. Jednak nie to było najważniejsze. To Chrystus, który połączył ponad 40 młodych obcych sobie osób i pozwolił im stworzyć wspólnotę, był najważniejszy. I to właśnie dzięki temu ten tydzień w Rzymie był jednym z piękniejszych tygodni, jakie pamiętam” – mówiła Marta, przedstawicielka naszej diecezji.

 

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Zobacz inne aktualności z grupy AKTUALNOŚCI


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13209852 -GOŚCI ONLINE: 56

projektowanie stron www