DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Bp Mering: życie wieczne jest najpiękniejszą obietnicą Zmartwychwstałego
2017-04-16

„Święta wielkanocne napełniają serca nadzieją i pokojem. Chrystus pokonał zło i śmierć, a nam dał nadzieję życia wiecznego” – napisał do wiernych diecezji włocławskiej biskup włocławski Wiesław Mering. Wielkanocne życzenia Pasterza Diecezji odczytywane są w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego we wszystkich kościołach diecezji.

Cytując wielkanocną prefację: „On przez swoją śmierć zniweczył śmierć naszą i zmartwychwstając przywrócił nam życie”, bp Mering zaznacza, że „właśnie życie, jest najpiękniejszą obietnicą, gdyż rozbudza w nas pragnienie Nieba – życia wiecznego we wspólnocie z Bogiem”

Innym wymiarem Świąt Zmartwychwstania Pańskiego jest objawienie Bożego miłosierdzia. Hierarcha stwierdza, że „Bożego miłosierdzia potrzebujemy nieustannie – to Boża miłość trzyma nas przy życiu, nie pozwala zwątpić i poddać się beznadziei, dać zwyciężyć grzechowi w nas. Przekonaliśmy się o tym wchodząc na drogę wielkopostnego nawrócenia. Odbyta spowiedź i przyjęta w Wielkanoc Komunia Święta to znaki miłosiernej miłości Boga, o której upewniają nas Święta Zmartwychwstania Pańskiego”.

Udzielając pasterskiego błogosławieństwa bp Mering życzy „ciągłego wpatrywania się w blask Zmartwychwstałego i otwartych serc na doświadczenie łaski Bożego miłosierdzia”.


Zobacz inne aktualności z grupy AKTUALNOŚCI


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 13214938 -GOŚCI ONLINE: 71

projektowanie stron www