Dziś w kościołach diecezji włocławskiej zbiórka na prace w sanktuarium w Świnicach Warckich
2017-04-17

O materialne wsparcie remontu kościoła sanktuaryjnego chrztu św. Siostry Faustyny w Świnicach Warckich zaapelował biskup włocławski Wiesław Mering: „Zwracam się po raz kolejny z prośbą, Drodzy Diecezjanie, o materialną pomoc dla tego dzieła”. W Poniedziałek Wielkanocny 17 kwietnia w kościołach diecezji włocławskiej przeprowadzana jest zbiórka na ten cel.

W swojej odezwie do diecezjan bp Mering przypomniał, że przypadające w najbliższą niedzielę święto Miłosierdzia Bożego „od wielu lat jest szczególnie uroczyście obchodzone w naszej włocławskiej diecezji, w której urodziła się i wychowała apostołka Bożego Miłosierdzia św. Siostra Faustyna, nazwana przez Jana Pawła II ‘darem Boga dla naszych czasów’. Tu wszystko się zaczęło...”

Jak zaznaczył hierarcha, „cieszymy się, że do Świnic Warckich z każdym rokiem przybywa coraz więcej pielgrzymów, aby się modlić, zobaczyć i dotknąć miejsc związanych z s. Faustyną. Niemałym wysiłkiem całej diecezji rozbudowaliśmy świątynię parafialną. Przygotowujemy się do kapitalnego remontu starego kościoła, który pamięta czasy św. Faustyny. Już drugi rok gromadzimy środki na ten cel i przygotowujemy potrzebną dokumentację i stosowne pozwolenia”.

Ofiary zebrane we wszystkich kościołach Diecezji Włocławskiej w Poniedziałek Wielkanocny 17 kwietnia br. są przeznaczone na ten cel. „Za każdy dar serca składam serdeczne ‘Bóg zapłać’. Niech Bóg obdarzy swoim błogosławieństwem wszystkich ofiarodawców” – napisał w odezwie bp Mering.