Bp Mering do Benedykta XVI: niech Pan Jezus wynagrodzi Wielkiemu Papieżowi cały trud!
2017-04-18

„Mam zaszczyt, jako biskup Diecezji Włocławskiej – tej, na której ziemi urodziła się i żyła 16 lat św. Faustyna Kowalska oraz urodził się św. o. Maksymilian Kolbe – złożyć Waszej Świątobliwości najserdeczniejsze życzenia” – napisał ks. bp Wiesław Mering w liście z okazji 90. urodzin Benedykta XVI. Biskup Włocławski przekazał życzenia osobiście na ręce Papieża-Emeryta podczas prywatnej audiencji, jaka odbyła się 5 kwietnia br. na Watykanie.

Benedykt XVI urodził się 16 kwietnia 1927 roku. Ze względu na przypadające 16 kwietnia br. święta wielkanocne, Papież-Emeryt obchodził swoje 90. urodziny 17 kwietnia.

Poniżej publikujemy pełną treść życzeń Biskupa Włocławskiego dla Benedykta XVI:

Jego Świątobliwość
Ojciec Święty
Benedykt XVI
Watykan

Wasza Świątobliwość,
Umiłowany Ojcze Święty!

Z okazji 90. rocznicy urodzin Waszej Świątobliwości, mam zaszczyt, jako biskup Diecezji Włocławskiej – tej, na której ziemi urodziła się i żyła 16 lat św. Faustyna Kowalska oraz urodził się św. o. Maksymilian Kolbe – złożyć Waszej Świątobliwości najserdeczniejsze życzenia! Niech Pan Jezus darzy swoim błogosławieństwem na każdy dzień i wynagrodzi Wielkiemu Uczonemu, Kardynałowi i Papieżowi cały gigantyczny trud, jaki poniósł dla Chrystusowego Kościoła!

Jestem szczęśliwy, że mogę ucałować Pierścień Rybaka w imieniu mojego Biskupa Pomocniczego, Biskupa Seniora, Prezbiterów i całego Ludu Bożego Diecezji Włocławskiej.

Pokornie proszę Waszą Świątobliwość o błogosławieństwo dla nas wszystkich i zapewniam o codziennej modlitwie w intencji Ojca Świętego.

Z najgłębszą czcią

+ Wiesław Alojzy Mering