Zduńska Wola: V Turniej Ministrantów w Piłkę Nożną o Puchar Dziekana
2017-05-27

W ramach Parafialnego Pikniku Rodzinnego w parafii św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli 27 maja 2017 roku odbył się turniej ministrantów w piłkę nożną o Puchar „Dziekana Zduńskowolskiego”. Do rywalizacji zgłosiły się zespoły ministrantów na poziomie szkół podstawowych i gimnazjalnych z parafii: św. Katarzyny z Korczewa, św. Maksymiliana Kolbego, św. Antoniego i św. Pawła Apostoła ze Zduńskiej Woli.

Turniej został rozegrany na „Orliku” przy ul. Jasnej w Zduńskiej Woli. Po zaciętej rywalizacji i dopingu drużyn przez kolegów, rodziców i opiekunów drużyn ministranckich: ks. Pawła Koralewskiego opiekuna ministrantów z parafii św. Maksymiliana, ks. Piotra Kowalskiego opiekuna ministrantów parafii św. Pawła Apostoła, ks. Piotra Jaska ze wspólnotą z parafii św. Antoniego oraz ks. Pawła Szudzika opiekuna ministrantów parafii Korczew. Rywalizacja zakończyła się następująco: Puchar Dziekana Zduńskowolskiego w kategorii szkoła podstawowa, zdobyli ministranci parafii św. Pawła Apostoła, drugie miejsce dla ministrantów parafii św. Katarzyny z Korczewa, trzecie miejsce dla ministrantów parafii św. Maksymiliana, a czwarte miejsce zajęli ministranci z parafii św. Antoniego.

Puchar Dziekana Zduńskowolskiego w kategorii gimnazjum, zdobyli ministranci parafii św. Katarzyny z Korczewa, drugie miejsce dla ministrantów z parafii św. Maksymiliana, trzecie miejsce dla parafii św. Pawła Apostoła, a miejsce czwarte zajęli ministranci od św. Antoniego. Puchary i dyplomy wręczone zostaną w niedzielę 4 czerwca br., podczas Parafialnego Pikniku Rodzinnego. Turniej był koordynowany przez ks. Pawła Koralewskiego dekanalnego duszpasterza służby liturgicznej oraz ks. Piotr Kowalski wikariusz parafii św. Pawła Apostoła.

tekst i zdjęcia: ks. Piotr Kowalski

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie