„Zejdź z kanapy” – w Brdowie odbyło się Diecezjalne Forum Duszpasterstwa Młodzieży
2017-05-27

Pod hasłem „Zejdź z kanapy” 27 maja w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie odbyło się IV Forum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Włocławskiej. Na spotkanie przybyli dekanalni duszpasterze wraz z młodzieżą w liczbie ok. 130 osób. Wszystkich zebranych w świątyni powitał diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Przemysław Pilarski. Po wspólnej modlitwie Marta Stachowiak przedstawiła prezentację z pielgrzymki delegacji polskiej młodzieży do Rzymu i przekazania Krzyża i Ikony Salus Populi Romani – symboli ŚDM. Konferencję pt. „Zejdź z kanapy” poprowadził ks. Piotr Stanny, w której nawiązywał do słów papieża Franciszka oraz zachęcił młodzież do aktywnego zaangażowania się w życie Kościoła. Następnie ks. Marcin Sadownik razem z młodzieżą zaprezentował założenia i działalność Ruchu Czystych Serc.

Dalej zgromadzeni zostali podzieleni na siedem grup (truskawkowa, miętowa, smerfowa, bezowa, pomarańczowa, czekoladowa i bananowa). Dyskutowano w nich o problemach przedstawionych w konferencji. W czasie prac w grupach, relację ze spotkania diecezjalnych duszpasterzy w Warszawie zdał księżom diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Przemysław Pilarski, a po nim w podobnych grupach dyskutowali księża. Po zakończeniu spotkania w grupach wszyscy ponownie zebrali się w kościele, gdzie podsumowano dyskusję i przedstawiono wnioski do dalszej pracy na przyszłość.

Zwieńczeniem IV Forum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Włocławskiej była Msza Święta koncelebrowana przez dwudziestu kapłanów przybyłych z młodzieżą. Na zakończenie forum jego uczestnicy spotkali się na grillu w ogrodach klasztoru ojców paulinów w Brdowie.

Dariusz Racinowski