Dąbie n. Nerem: rowerowa pielgrzymka do Charłupi Małej
2017-06-18

W sobotę 17 czerwca br., piętnastoosobowa grupa pielgrzymów rowerowych z Dąbia nad Nerem wyruszyła w stronę sanktuarium Matki Bożej Księżnej Ziemi Sieradzkiej w Charłupi Małej. Pielgrzymi wyruszając, oprócz niezbędnego bagażu zabrali ze sobą intencje, prośby i radości, a także sprawy trudne, które złożyli przed obliczem Matki Bożej.

Każda pielgrzymka rowerowa jest dużym poświęceniem. Pielgrzymowanie odbywa się niezależnie od warunków atmosferycznych. Deszcz i wiatr doświadczyły rowerzystów wystawiając ich siły, a także cele na próbę. Niezwykle ważne jest również odpowiednie przygotowanie roweru, stanowiącego niezbędny przedmiot pielgrzymowania, bowiem bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze.

Rowerowa pielgrzymka do Sanktuarium w Charłupi Małej połączyła dwa aspekty: duchowy, wynikający z wiary i modlitwy, który wzbogacił pielgrzymów z Dąbia o ogromne przeżycie duchowe, oraz fizyczny, wynikający z wielkiego wysiłku, jaki należy włożyć, aby dotrzeć do tronu Matki Bożej. Wzajemne wsparcie uczestników i dodawanie sobie sił było na wagę złota.

Po przejechaniu 60 km pod przewodnictwem ks. Łukasza Dzikiewicza wikariusza parafii, pielgrzymi dotarli do celu, gdzie czekała na nich Pani Ziemi Sieradzkiej. Utrudzeni a zarazem szczęśliwi stanęli u progu świątyni, aby oddać Jej pokłon. Przed wejściem do sanktuarium czekał ks. prałat Grzegorz Drzewiecki, który ucieszył się ich obecnością. Po serdecznym przywitaniu grupy zaprosił pątników na obiad. Pielgrzymi mogli odpocząć po ciężkiej drodze, która na początku zapowiadała się źle, bo już na starcie przywitał ich deszcz, ale z kolejnymi kilometrami „zaczęło się przejaśniać” i deszcz przestał padać. Po obiedzie i odpoczynku ks. prałat Drzewiecki przedstawił historię sanktuarium, oprowadził po jego terenie i opowiedział o pięknym wnętrzu kościoła. Później jako jedna wspólnota  grupa pątników uczestniczyła w Mszy świętej dziękczynnej, podczas której każdy przedstawił Panu Bogu swoje intencje, a także to, że szczęśliwie dotarli do celu podróży i mogli bezpiecznie wracać do parafii w Dąbiu.

ks. Łukasz Dzikiewicz

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie