III Koncert Uwielbienia w Kole
2017-06-15

Już po raz trzeci w Kole, na placu pomiędzy budynkiem PKO BP, Urzędem Skarbowym a ulicami Prusa i Niezłomnych, stanęła w Boże Ciało scena. Podobnie jak przed rokiem, w tym dniu odbył się wieczorem koncert ewangelizacyjny. Przygotowały go wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym: „Bartymeusz” i „Góra Syjon” z Koła oraz „Getsemani” z Grzegorzewa, a uczestnikami byli mieszkańcy miasta i goście z okolicznych miejscowości, których było około półtora tysiąca.

Celem Uwielbienia było wspólne, publiczne oddanie chwały Bogu poprzez modlitwę, słowo, ruch i śpiew. Pragnieniem uczestników było - by Jezus dotykał ludzkich serc swoim miłosierdziem. Wydarzenie odbyło się pod hasłem roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. W jego atmosferę wprowadził obecnych, a także czuwał nad jego przebiegiem ksiądz Damian Bułakowski wikariusz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole. Przez cały wieczór, w modlitwie i uwielbieniu prowadził wszystkich diecezjalny zespół muzyczny Odnowy w Duchu Świętym - „Bartymeusz”.

Bezpośrednio po zakończeniu procesji eucharystycznej, osoby zaangażowane we wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym z Koła, wręczały wszystkim zaproszenia na koncert. Godzinę przed koncertem grupa ewangelizatorów również udała się w różne części miasta, aby osobiście skierować zaproszenie na Koncert Uwielbienia. Każdy spotkany człowiek otrzymał kartkę, na której znajdował się fragment Słowa Bożego oraz informacja o działających wspólnotach Odnowy w Duchu Świętym w Kole, w Grzegorzewie, w Ochlach i w Dębach Szlacheckich.

Człowiek, który poznał miłość Boga, chce z Nim być, tęskni za Bogiem i chce się Jego miłością dzielić z ludźmi. Podczas koncertu trzy osoby podzieliły się świadectwem Bożego działania w swoim życiu. Mocne osobiste świadectwo potrafi czynić cuda. Głośne oklaski jakie rozlegały się po ich wysłuchaniu były tego potwierdzeniem.

Gdy przybył najważniejszy gość - Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie, rozpoczęła się adoracja którą poprowadziła Daria Małecka, liderka zespołu „Bartymeusz” i diecezjalna koordynator Odnowy w Duchu Świętym. Ta część wieczoru zakończyła się wspólną modlitwą o pokój w naszych rodzinach, w naszym narodzie i na całym świecie.

Ostatnia godzina Koncertu Uwielbienia, to czas wspólnego, radosnego uwielbienia Chrystusa śpiewem i tańcem. Jeśli ktoś z obecnych miał jeszcze jakieś złudzenia co do istoty chrześcijaństwa, to przekonał się, że być chrześcijaninem, to znaczy być pełnym radości. Do wszelkiego uwielbienia Pana Boga tańcem animował zebranych ksiądz Piotr Stanny wikariusz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole, dzielnie go wspierał ksiądz Przemysław Tomczyk – neoprezbiter ze Stanów Zjednoczonych (Chicago), pochodzący z miasta Koła. To wydarzenie nie tylko umocniło wiarę uczestników ale też przybliżyło do tajemnicy miłosierdzia Bożego, będącego – jak pisze w bulli papież Franciszek - „źródłem radości, ukojenia i pokoju”.

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie