Z Rwandy do Chełmicy - misyjna ewangelizacja w Chełmicy Dużej
2017-07-31

W niedzielę 30 lipca br. parafia św. Jakuba Apostoła w Chełmicy Dużej gościła s. Weronikę Popowską ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny, misjonarkę z Afryki. Podczas każdej Mszy Świętej parafianie mieli okazję wysłuchać świadectwa siostry opowiadającej o realiach pracy misyjnej w Rwandzie, pamiętając przy tym słowa papieża Benedykta XVI, iż tylko przez wiarę wiara rośnie i umacnia się.

W Rushaki s. Weronika prowadzi Centrum Zdrowia, obok którego znajduje się Centrum Rehabilitacji. Z pomocy medycznej korzysta 21 tys. ludzi. Siostra skierowała uwagę wiernych na ogromną potrzebę niesienia Chrystusa wszędzie tam, gdzie jest drugi człowiek, przypominając iż Rwanda to kraj, w którym zaledwie 20 lat temu w ciągu kilku miesięcy ponad 800 tysięcy ludzi zostało zamordowanych w wyniku wojny pomiędzy plemionami Tutsi i Hutu. To właśnie na ziemi męczenników afrykańskich Matka Boża ukazała się w Kibeho (Rwanda), pozostawiając swoje orędzie wzywające do nawrócenia i do pokuty. Wspólnota parafialna nie tylko mogła wysłuchać orędzia i historii objawień, lecz również cały dzień w kościele wystawiona była figura ukazująca wizerunek Najświętszej Maryj Panny z Kibeho. Siostra Weronika z ogromną radością opowiadała o „wspólnocie żywej, płonącej światłem Chrystusa”, jaka jest w Rushaki, tym samym rozpalając innych do jeszcze większego odkrywania charyzmatu misyjnego w swoim życiu.

Młodzież z parafii przez cały rok wspiera siostry misjonarki posługujące w Rwandze poprzez wiele różnych akcji np. sprzedawanie palemek w Niedzielę Palmową, własnych wypieków itp. Wychodząc z kościoła wierni mieli również możliwość złożenia do puszek ofiary pieniężnej na pomoc misyjną oraz porozmawiania z siostrą o pracy na innym kontynencie.

Ks. Dawid St. Matusiak

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie